LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie ogrodowe

Strzałka w prawo

Lampy solarne do ogrodu

Strzałka w prawo

Lampy solarne do ogrodu

Oświetlenie solarne ogrodowe to nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale przede wszystkim ekologiczne i oszczędzające energię rozwiązanie dla każdego ogrodu. W sklepie Castorama znajduje się szeroki wybór lamp solarnych, które są niezwykle łatwe w montażu, a ich energia pochodzi z promieni słonecznych.

Filtry

Lampy solarne do ogrodu

Oświetlenie solarne ogrodowe to nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale przede wszystkim ekologiczne i oszczędzające energię rozwiązanie dla każdego ogrodu. W sklepie Castorama znajduje się szeroki wybór lamp solarnych, które są niezwykle łatwe w montażu, a ich energia pochodzi z promieni słonecznych.

52 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oświetlenie ogrodowe

Wyświetlanie 24 z 52 produktów

Załaduj więcej

LAMPY SOLARNE DO OGRODU

Technologia solarna umożliwia Ci udekorowanie Twojego ogrodu czy działki w ozdobne lampki, które będą działały bez konieczności podłączania ich do prądu. Tego typu oświetlenie jest nie tylko ekonomiczne, ale i niezwykle wygodne, ponieważ możesz umieścić je w dowolnym miejscu swojego posesji. Lampy solarne do ogrodu wyposażone w specjalne panele słoneczne samodzielnie pobiorą potrzebną energię w ciągu dnia, żeby po zmroku użyć jej do rozświetlenia przestrzeni wokół Twojego domu.

W ofercie znajduje się oświetlenie solarne, które może być wpuszczane w mur lub ziemię, wieszane albo stawiane. Występuje ono w wielu różnych formach, takich jak na przykład: słupki, lampiony, reflektorki, lampki czy oprawy najazdowe. Tego rodzaju dekoracja pomoże Ci wyróżnić Twoją działkę, ogród czy inny zielony teren oraz ułatwi poruszanie się po nim po zapadnięciu zmroku.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OŚWIETLENIE SOLARNE?

Z oczywistych względów lampy ogrodowe solarne mogą być świetnym wyborem wszędzie tam, gdzie powierzchnia ogrodu jest bardzo duża, a stworzenie odpowiednio przystosowanej instalacji elektrycznej byłoby bardzo trudnym i drogim zadaniem. Lampy tego rodzaju nie potrzebują podłączenia do sieci, bo zasilane są specjalnymi, ładowanymi energią słoneczną, akumulatorami. To generuje znaczne oszczędności i sprawia, że lampy solarne są bardzo chętnie wybierane do ogrodów dużych czy takich, w których montaż instalacji wymagałby przekopania całego podwórka lub kosztownego remontu.

Za brakiem konieczności montażu okablowania idzie również estetyka. Wyeliminowanie kabli sprawia, że oświetlenie montowane na ścianach wygląda o wiele bardziej zgrabnie i elegancko niż tradycyjne odpowiedniki. Nie musisz ukrywać biegnących od opraw przewodów, zaś same lampy solarne do ogrodu zamontujesz dosłownie w dowolnym miejscu. Możesz więc wybrać przestrzeń, w których będą wyglądać dobrze albo taką, w której spełnią tylko funkcjonalną rolę.

Dla osób poszukujących oszczędności dobrym wyborem będzie lampa solarna LED. Ten model wykazuje się bardzo długim czasem działania bez konieczności wymiany. Najbardziej ekonomiczna wersja lamp tego typu – wyposażona nie tylko w diody LED, ale również dodatkowe akumulatory ładowane przez cały dzień – charakteryzuje się żywotnością do nawet stu tysięcy godzin pracy. To oznacza, że oświetlenie solarne jest długowieczne, a z uwagi na brak poboru prądu – również ekologiczne. Nie wpłynie też negatywnie na Twoje rachunki za prąd.

JAK DOBRAĆ OŚWIETLENIE SOLARNE DO OGRODU?

Estetyka na pewno gra istotną rolę w doborze odpowiednich opraw. Możesz na tej podstawie wyodrębnić produkty pasujące do Twojego ogrodu, aby potem zweryfikować ich wartości techniczne. Oświetlenie solarne do ogrodu przyjmuje różne formy i style. Nowoczesne, niewielkie lampy o skromnym wzornictwie sprawdzą się jako uzupełnienie podobnych ogrodów – minimalistycznych, czasem wręcz w nieco industrialnym stylu. Z kolei zabytkowe, stylizowane na wiktoriańskie modele lamp i kinkietów będą dobrym wyborem do romantycznej altany. Większość ogrodów będzie korzystnie prezentowała się z tradycyjnymi oprawami – ich wybór jest ogromny.

Jeśli obawiasz się tego, czy lampy solarne do ogrodu będą dawały dostatecznie dużo światła, postaraj się sprawdzić skuteczność świetlną danego modelu. Wartość ta pokazuje po prostu, jak dużo światła daje określony produkt. To istotne, bo zbyt mało światła może sprawić, że ścieżka nie będzie dobrze oświetlona; tutaj stawiaj na produkty o wysokiej skuteczności. Z kolei w przypadku lamp typowo dekoracyjnych, na przykład zdobiących altanę, możesz zdecydować się na model o niższej skuteczności. Ma on przede wszystkim rolę estetyczną. Jeśli wartość ta nie jest podana na opakowaniu produktu, obliczysz ją, dzieląc lumeny przez waty.

Istotnym aspektem wyboru lamp w systemie solarnym jest jakość oprawy. Do wszystkich miejsc, które będą częściowo zakryte, na przykład osłonięte ścianą czy roślinnością, dobrym wyborem będą lampy solarne ogrodowe z ochroną IP44. Oznacza to w praktyce, że woda (na przykład w trakcie opadów) nie będzie w stanie przedostać się do środka oprawy. Tym samym urządzenie nie zostanie uszkodzone przez zwarcie. Jeśli montujesz oświetlenie z ogniwami fotowoltaicznymi blisko podłoża – gruntu czy na przykład dachu altany od zewnętrznej strony – zadbaj o to, aby poziom ochrony był wyższy. W takich miejscach może zbierać się woda, co dodatkowo narazi lampę na uszkodzenie.

Oświetlenie ogrodowe solarne może być wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia, na przykład czujniki ruchu. Tego rodzaju produkty wybieraj wszędzie tam, gdzie zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa. Sprawdzą się one przede wszystkim przy drzwiach wejściowych oraz prowadzących na taras. Zamontuj je od zewnętrznej strony, aby reagowały na pojawienie się kogoś, kto do nich podejdzie. W ten sposób zawsze zobaczysz, kim jest Twój gość – szczególnie niespodziewany. Z kolei lampy montowane w ogrodzie możesz wykorzystać przy ścieżce, dla jej oświetlenia wtedy, gdy ktoś nią przechodzi. Jeśli zamontujesz je na granicy ogrodu, mogą odstraszyć kogoś, kto nieproszony wejdzie na posesję.

Prócz czujników ruchu ogrodowe lampy solarne mogą być też wyposażone w czujniki zmierzchu. Tego rodzaju urządzenie działa analogicznie do opisanego powyżej, tyle że impulsem do pojawienia się światła jest wykrycie zmierzchu. Taka lampa zaświeci się samoistnie po zapadnięciu zmroku i będzie świecić stale aż do rana bądź rozładowania akumulatorów.