Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Hamaki

Strzałka w prawo

Hamaki

Hamak to doskonały wybór dla każdego, kto kocha relaks na świeżym powietrzu. W ofercie Castoramy znajdują się różnego rodzaju hamaki, z których każdy przyciąga swoim unikalnym stylem i designem. Doskonale pasują one do meble ogrodowych i pozwalają cieszyć się pięknym krajobrazem w wygodny i przyjemny sposób.

Filtry

Hamaki

Hamak to doskonały wybór dla każdego, kto kocha relaks na świeżym powietrzu. W ofercie Castoramy znajdują się różnego rodzaju hamaki, z których każdy przyciąga swoim unikalnym stylem i designem. Doskonale pasują one do meble ogrodowych i pozwalają cieszyć się pięknym krajobrazem w wygodny i przyjemny sposób.

5 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble ogrodowe

Wyświetlanie 5 z 5 produktów

WYPOCZYNEK W OGRODZIE I NA BALKONIE

Zielone otoczenie, cisza i otwarta przestrzeń wpływają kojąco na Twoje samopoczucie i pozwalają Ci efektywnie odpocząć. Jednym z lepszych sposobów na spędzanie czasu na zewnątrz jest relaks w hamaku, który możesz samodzielnie powiesić na swojej posesji. Tego typu leżanka pozwoli Ci poczuć się, jakbyś był na prawdziwych wakacjach i odpoczywał na plaży. Bardzo dobrze sprawdza się do czytania książek, rozwiązywania krzyżówek, czy poobiedniego wypoczynku na świeżym powietrzu. Hamak ogrodowy jest również dobrym pomysłem na miejsce zabaw dla dzieci. Zachowaj jednak szczególną ostrożność, ponieważ hamak nie jest meblem zbyt stabilnym.

Nasza oferta pozwoli Ci wybrać model, który pasuje zarówno do Twoich oczekiwań, jak i wymogów technicznych Twojej działki czy ogrodu. Hamaki mogą stanowić również idealną alternatywę dla leżaków czy zwykłych krzeseł zewnętrznych na patiach, dziedzińcach i innych terenach, na przykład lokali gastronomicznych. To także dobry wybór, by urozmaicić imprezę w plenerze. W naszych sklepach możesz również nabyć model, którego wygodny materiał jest rozciągnięty na własnym stelażu, dzięki czemu postawisz go wszędzie, nie martwiąc się o mocowanie. W ofercie znajdziesz również klasycznie wyglądający hamak sznurkowy, który cechuje się korzystną cena, ale dyskusyjną wygodą użytkowania.

HAMAK OGRODOWY – MEBEL WCIĄŻ POPULARNY

Hamak ogrodowy pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu. Choć jego prosta konstrukcja jest znana nam od wieków, wciąż cieszy się uznaniem, ponieważ po prostu jest wygodna. Odpowiednio zamontowany hamak pozwali Ci na bezpieczne i komfortowe położenie się. Zastosowany materiał przylega do ciała i zapewnia dużą dawkę komfortu. To dlatego hamaki wciąż można znaleźć w przydomowych ogrodach, na działkach czy nawet tarasach i dużych balkonach. Jeśli dysponujesz jedynie mniejszym balkonem, znajdzie się rozwiązanie tego problemu – fotel hamakowy jest ciekawą alternatywą. Zajmuje znacznie mniej miejsca, ale oczywiście nie nadaje się do leżenia, a jedynie siedzenia. Mimo to doskonale sprawdza się podczas czytania książki czy picia popołudniowej kawy.

Aby zainstalować hamak ogrodowy, niezbędne są dwa oddalone od siebie punkty, do których będziesz mógł go zamocować. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu pnie wyrośniętych już drzew, ale możesz zainstalować również stabilne słupki. Co zrobić, gdy nie ma możliwości znalezienia dwóch odpowiednich punktów zaczepienia? Rozwiązaniem jest hamak na stelażu. Ta zwarta, rozkładana konstrukcja pozwala na używanie hamaku w wybranym przez Ciebie miejscu, które jedynie musi być stabilne i równe. Ten rodzaj hamaku możesz zabierać ze sobą na działkę lub do lasu, gdzie będziesz wypoczywał w ciepły letni dzień. Po złożeniu zajmuje on bardzo niewiele miejsca.

Najpopularniejsze hamaki wykonane są jednak z trwałego i wytrzymałego, prostokątnego fragmentu materiału, który do krótszych boków przyszyte ma kilkanaście sznurów połączonych na końcu metalową klamrą. Prosta, znana dobrze konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i wysoką trwałość. To jedna z podstawowych zalet – hamak ogrodowy może być prany, co pozwala na łatwe utrzymanie go w czystości. Dodatkowo możesz go bez kłopotu zdjąć i schować, gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego zabierzesz go w podróż bez obaw o wolną przestrzeń w bagażniku.

Nie mniej istotna jest funkcja ozdobna. Hamak, często wykonany z różnokolorowego materiału wysokiej jakości, może być dopełnieniem wyglądu Twojego ogrodu. Podobną rolę może odgrywać hamak na balkon, który poza funkcją praktyczną, będzie ciekawym dodatkiem do wystroju. Możesz dopasować go kolorystycznie do kwiatów czy innych dodatków znajdujących się w jego okolicy.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Przy wyborze hamaka powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim sprawdź, czy jesteś w stanie zainstalować go w swoim ogrodzie lub na działce. Odpowiednie, stabilne punkty zaczepiania są priorytetem i warunkiem bezpiecznego użytkowania tego popularnego mebla ogrodowego. Podczas dokonywania wyboru zwróć również uwagę na jego wygląd – hamaki dostępne są w różnych kolorach, ze zdobieniami i dodatkami, dlatego powinieneś dopasowywać go do swoich potrzeb estetycznych.

Podczas podejmowania decyzji nie zapominaj, że hamaki są różne i wcale nie musisz decydować się na te najpopularniejsze. Ciekawą alternatywą może być krzesło hamak, które sprawdzi się na małych balkonach czy tarasach, a także nieco bardziej zabudowany hamak siedzisko. Jeśli wolisz wygodnie siedzieć i pić kawę, te dwie alternatywy doskonale się u Ciebie sprawdzą. Nie zapominaj jednocześnie, że dostępne są również modele, które nie wymagają odpowiedniego, stabilnego zaczepienia. Hamak ogrodowy ze stelażem oraz hamak ze stojakiem sprawdzą się w miejscach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania modelu ze standardowym sposobem montażu.

Na koniec zwróć uwagę na cenę, która różni się w zależności od konkretnego modelu. Najtańszy, ale niestety najmniej wygodny jest hamak sznurkowy, który jednak cechuje się niewielkimi rozmiarami. Hamaki wykonane z trwałego materiału to nieco większy, ale wciąż rozsądny wydatek. Zdecydowanie najwięcej kosztują modele bardziej złożone – mające konstrukcję w formie stelażu, czy podwieszane z zabudowanym siedziskiem.