Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Leżaki

Strzałka w prawo

Leżaki

Leżaki to meble ogrodowe, które idealnie sprawdzą się w ciepłe, słoneczne dni. Dzięki nim można odpocząć na świeżym powietrzu, czytając ulubioną książkę, opalając się lub po prostu odpoczywając. W sklepie Castorama znajdziemy szeroki wybór leżaków, które różnią się stylem, materiałem wykonania, kolorami oraz ceną.

Filtry

Leżaki

Leżaki to meble ogrodowe, które idealnie sprawdzą się w ciepłe, słoneczne dni. Dzięki nim można odpocząć na świeżym powietrzu, czytając ulubioną książkę, opalając się lub po prostu odpoczywając. W sklepie Castorama znajdziemy szeroki wybór leżaków, które różnią się stylem, materiałem wykonania, kolorami oraz ceną.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble ogrodowe

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

WYGODNY WYPOCZYNEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Aby relaks w ogrodzie był udany, powinieneś wyposażyć się w wygodne meble ogrodowe do wypoczynku. W tej licznej grupie produktów znajdziesz komfortowe leżaki – w wielu stylach i kolorach do wyboru. Leżak ogrodowy świetnie nadaje się do wypoczynku pod gołym niebem. Można go postawić zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie, balkonie czy werandzie, czyli wszędzie tam, gdzie chcesz zrelaksować się podczas letnich, ciepłych dni. Materiałowe leżaki można łatwo zapakować do auta i zabrać ze sobą na biwak czy wakacyjny wyjazd za miasto.

Ciekawą alternatywą względem najpopularniejszych modeli są leżaki ogrodowe drewniane, na które kładzie się miękkie poduszki. Warto wybierać także leżaki z regulowanymi oparciami i profilowanymi podłokietnikami, które zapewniają komfort podczas odpoczynku, opalania się czy czytania książek lub prasy. Leżaki wykonane z drewna ładnie komponują się z zielonym, naturalnym otoczeniem. Metalowe są nieco cięższe niż pozostałe modele, ale bardzo eleganckie i trwałe – wykonane z odpornego na korozję materiału będą stylowym elementem aranżacji przestrzeni w Twoim ogrodzie. Wybór leżaków jest na tyle duży, że bez problemu znajdziesz wśród nich coś odpowiedniego dla siebie!

LEŻAK OGRODOWY – POSTAW NA UNIWERSALNOŚĆ

Planujesz wyjazd nad jezioro lub morze albo chcesz spędzić trochę czasu na zewnątrz w piękny słoneczny dzień? Leżak składany będzie dobrym wyborem z kilku powodów. Ten najpopularniejszy chyba mebel służący do wypoczynku na świeżym powietrzu jest, szczególnie po złożeniu, niewielkich rozmiarów. Pozwala na uzyskanie wygodnej pozycji, która może być odpowiednia do opalania, ale również czytania książki czy rozwiązywania krzyżówki. Kiedy nie planujesz wyjazdu, ale chcesz posiedzieć na swoim balkonie, ponownie rozwiązaniem będzie leżak rozkładany. Jego dominującą cechą jest uniwersalność.

Nie należy zapomnieć również o wygodzie. Nawet najprostsze modele zapewniają komfortową pozycję wypoczynku, ale jeszcze lepiej ten aspekt prezentuje się w bardziej zaawansowanych wersjach. Są one wyposażone w wygodne podłokietniki, a metalowa konstrukcja obleczona jest grubą warstwą miękkiej i wygodnej gąbki. Kiedy dodamy do tego kilka ustawień oparcia, gdzie można uzyskać nawet pozycję leżącą, możemy mówić o meblu stworzonym do relaksu na świeżym powietrzu. Taki leżak ogrodowy sprawdzi się zarówno na plaży czy podwórku, jak i na tarasie czy większym balkonie.

Kolejną istotną cechą leżaków jest możliwość ich łatwego składania. Są tak skonstruowane, żeby po złożeniu zajmować możliwie najmniej miejsca. To właściwość, którą powinieneś docenić. Gdy jest poza sezonem, leżak drewniany lub ten na stalowej konstrukcji powinien być zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Złożone meble powinieneś umieszczać w garażu czy piwnicy, gdzie w odpowiednich warunkach przeczekają do kolejnych ciepłych dni. Jeśli masz nawet kilka leżaków, po złożeniu nie będą one zajmowały zbyt wiele cennej przestrzeni.

Leżaki na balkon, nawet jeśli odpowiednio zabezpieczasz je przed deszczem czy silnym nasłonecznieniem, w końcu będą nosiły ślady użytkowania. To jednak nie problem, ponieważ materiał, którym zostały powleczone, może być prany przy użyciu powszechnie dostępnych środków czystości. Dodatkowo taki proces czyszczenia nie wpływa negatywnie na kondycję materiału. Metalowa rama zabezpieczona jest zwykle warstwą farby, ale musisz zwracać uwagę, czy nie koroduje. Jeśli pojawi się rdza, powinieneś oczyścić ramę i ponownie pomalować. Leżak ogrodowy wykonany z drewna powinieneś natomiast regularnie myć, a jeśli zajdzie taka potrzeba – pokryć dodatkową warstwą środka zabezpieczającego drewno i odpowiednio dobranym lakierem.

NA TO ZWRÓĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie leżaka powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Określenie potrzeb jest priorytetowe. Przykładowo leżak plażowy składany powinien być niewielkich rozmiarów, żeby można było go spakować do samochodu podczas wakacyjnego wyjazdu nad morze czy jezioro. Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli szukasz modelu na balkon lub taras. Jeśli dysponujesz odpowiednio dużą ilością wolnej przestrzeni, wybierz bardziej rozbudowany i wygodniejszy leżak balkonowy. Ciekawą alternatywą względem modeli z metalową ramą są leżaki wykonane z trwałego drewna. Nie dość, że taki model będzie Ci służył przez lata, to dodatkowo świetnie się prezentuje.

Aspekt wystroju jest również bardzo istotny i podczas podejmowania decyzji o zakupie nie powinieneś o nim zapominać. Nie tylko leżak na balkon, ale i modele do ogrodu czy obok basenu mogą dobrze wyglądać i komponować się z innymi meblami ogrodowymi czy dodatkami i znajdującymi się nieopodal kwiatami. W szerokiej ofercie leżaków znajdziesz modele mniej i bardziej eleganckie i tylko od Ciebie zależy, które zdecydujesz się postawić na swoim podwórku czy balkonie lub tarasie.

Ostatnim istotnym aspektem jest cena. Zdecydowanie najdroższe są leżaki wykonane z drewna, a także te z największą możliwością regulacji. Modele z wygodnym i wysokim siedziskiem również są odpowiednio droższe od prostych modeli pokrytych jedynie wytrzymałym materiałem. Różnice w cenie bywają niekiedy zauważalne, ale to dobra wiadomość – duży wybór sprawia, że – niezależnie od budżetu – znajdziesz coś dla siebie.