Produkty

Personalizacja kuchni – nowoczesna aranżacja przestrzeni

Personalizacja kuchni – nowoczesna aranżacja przestrzeni

W czasach masowej produkcji przedmiotów i podobnego wyposażenia wnętrz trudno wyróżnić czymś przestrzeń. Jeśli nie chcemy kupować drogich i oryginalnych rzeczy ani wykonywać ich samodzielnie, możemy zdecydować się na ciekawe, autorskie zestawienia i spersonalizować kuchnię. Po co sięgnąć, by ozdobić kuchnię w sposób nowoczesny i atrakcyjny wizualnie?

Ściana w kuchni pomalowana farbą tablicowąSzkło nad blatem w kuchni

Zastosowanie szkła w kuchni to rozwiązanie rzadko spotykane, ale niezwykle atrakcyjne wizualnie. Sprawia, że przestrzeń jest rozświetlona, gładka i lekka. To także sposób na zabezpieczenie ściany nad blatem, która podczas przygotowywania potraw może ulec zabrudzeniu lub zniszczeniu.

Szkło stanowi alternatywę dla tradycyjnych płytek ściennych. Jest łatwe do utrzymania w czystości, więc dzięki niemu pomieszczenie staje się bardziej schludne. Bezbarwny, a więc transparentny wariant szkła ukazuje fakturę ściany, z kolei matowy przybiera mleczny odcień. Warto się zdecydować na mocowanie transparentnego szła nad blatem wtedy, gdy ściana sama w sobie jest ozdobna, np. wykonana z cegły lub pokryta dopasowaną do naszego gustu fototapetą. Alternatywą dla matowego szkła jest wariant z nadrukiem sitodrukowym. Wzór wybieramy sami, więc zyskujemy oryginalny szklany obraz zgodny z naszymi oczekiwaniami – to już tylko krok dzielący nas od spersonalizowanej kuchni.

Czy wiesz, że…?

Spersonalizowana kuchnia to takie pomieszczenie, którego aranżacja odzwierciedla nasze potrzeby. Kuchnia jest przygotowana zgodnie z naszym gustem oraz dostosowana od naszych potrzeb i możliwości. Może różnić się od tradycyjnej kuchni układem sprzętów lub wysokościami poszczególnych szafek, zwłaszcza jeśli jesteśmy leworęczni, niscy lub wysocy. Jest również skrojona na miarę naszych zainteresowań, więc przedstawia motywy odpowiadające nam, niekoniecznie zaś modne i zgodne z aktualnymi trendami.

Kuchnna tablica do pisania kredąSpersonalizowana kuchnia dla całej rodziny

Sposobem na ozdobienie kuchni zgodne z gustem całej rodziny jest zastosowanie w niej drobnych ozdób i akcesoriów, które niekoniecznie będą do siebie pasować – choć oczywiście spójność jest ważna – ale przede wszystkim będą stanowić odzwierciedlenie zainteresowań konkretnej osoby.

Dobrym przykładem spersonalizowania kuchni jest powieszenie na haczykach lub wieszaczkach kubków należących do domowników. Mogą pochodzić z jednej serii i różnić się nadrukami, ale równie dobrze sprawdzą się naczynia o różnych kształtach i deseniach. To nadaje pomieszczeniu domowy klimat oraz wpływa na jego ożywienie.

Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, stół aż się prosi, by udekorować go dopasowanymi do zainteresowań domowników podkładkami pod naczynia. W bogatym asortymencie dostępne są podkładki z motywami roślinnymi, ulubionymi napojami, owocami czy słodkościami.

Tablica i farba tablicowa – kuchenna moc cytatów

Kuchnne podkładki CastoramaKuchnia to pomieszczenie, w którym dobrze sprawdzają się cytaty. W sklepach dostępne są gotowe zawieszki i plakaty z popularnymi hasłami motywacyjnymi czy po prostu optymistycznymi. W spersonalizowanej kuchni o wiele lepiej będzie umieścić cytat autorski, związany z jakimś miłym dla mieszkańców wydarzeniem. By móc go dowolnie często zmieniać, zastępować lub uzupełniać nowymi złotymi myślami członków rodziny, warto zastosować na jednej ze ścian tablicę, farbę tablicową bądź farbę tablicowo-magnetyczną.

Farba tablicowa sprawia, że po ścianie można pisać kredą, a następnie usuwać zapiski zwykłą gąbką. Z kolei farba magnetyczna ma właściwości przyciągające – przyczepimy do niej kartki czy inne lekkie przedmioty za pomocą magnesu. To doskonały sposób na udekorowanie kuchni rodzinnymi zdjęciami czy rysunkami dziecięcymi. Ponadto farba magnetyczna jest lepsza od tablicy korkowej, bo na ścianie można szybko i łatwo zapisywać listy zakupów oraz prośby, polecenia i pozdrowienia dla członków rodziny.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Nakrycie stołu – eleganckie czy praktyczne?

Nakrycie stołu – eleganckie czy praktyczne?
Jadalniany, kuchenny lub ogrodowy – niezależnie od tego, gdzie znajduje się stół, wykorzystywany jest on do spożywania rodzinnych posiłk&...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?
Szafka pod zlewem kuchennym jest miejscem, które można wykorzystać sprytniej niż tylko do przechowywania detergentów czy kosza na śmieci. Oto pomysły ...
Czytaj więcej

Jak urządzić małą, wąską kuchnię?

Jak urządzić małą, wąską kuchnię?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Mała kuchnia wymaga dobrego projektu i nieco pomysłowości podczas urządzania. Tylko wówczas będ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Personalizacja kuchni – nowoczesna aranżacja przestrzeni