Produkty

Personalizacja łazienki – jak to zrobić?

Personalizacja łazienki – jak to zrobić?

Personalizacja pomieszczenia to taki sposób aranżacji, który zakłada pełne dostosowanie przestrzeni do potrzeb naszych, nie zaś bezimiennego użytkownika. Nie kłóci się to z funkcjonalnością ani estetyką, po prostu ma być w pełni „po naszemu”. W jaki sposób spersonalizować łazienkę?

Żółte kafelki ożywiają wnętrzePłytki w łazience – baza aranżacji

Płytki to jedne z najpopularniejszych wykończeń łazienkowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ są trwałe, odporne na temperatury oraz wilgoć. Bez trudu wykonuje się pod nimi system izolacji, więc mogą znajdować się tuż przy wannie i brodziku, bo nie niszczeją od ciągłego kontaktu z wodą. Jeśli zaś w łazience panuje niska temperatura, pod płytkami można zainstalować ogrzewanie podłogowe.

Płytki występują w różnych rodzajach oraz wielkościach, przez co ich zastosowanie sprzyja personalizacji pomieszczenia. Do wyboru mamy tradycyjne niewielkie kafelki ścienne, nieco większe modele kwadratowe, a także pokaźne płytki wielkoformatowe. W spersonalizowanej łazience dobrze prezentują się autorskie mozaiki, witraże oraz płytki typu dekor, wyróżniające się na jednobarwnej ścianie.

Dodatki, które ożywią pomieszczenieDrobne poprawki w meblach i nie tylko

Kupowanie mebli na wymiar, w pełni dostosowanych do naszych oczekiwań, to rozwiązanie efektowne, ale drogie. Znacznie lepiej jest zdecydować się na gotowe meble ze sklepu i samodzielne dokonanie w nich poprawek. Najszybciej i bez wysiłku spersonalizujemy je, zmieniając kolor frontów lub instalując nowe, niestandardowe uchwyty. W ten sposób popularne i spotykane w wielu łazienkach meble staną się oryginalne i niepowtarzalne.

Mniej znany sposób na przygotowanie spersonalizowanych przedmiotów to wymiana akcesoriów meblowych. Są to na przykład nóżki, które skupiają mniejszą uwagę niż uchwyty, ale przyczyniają się do nadania szafkom konkretnego stylu. Wymienić można również blat lub przegrodę w szufladzie. Części te dobiera się bez konieczności zakupienia całego mebla.

Porada eksperta

Wygląd mebli szybko zmienimy, korzystając z dostępnych w serwisie Castorama.pl poradników. Dzięki nim łatwiejsze stanie się wymienianie uchwytów i malowanie mebli. Wcześniej trzeba wybrać odpowiedni rodzaj farby, z czym także pomoże wymieniony artykuł. Przed przystąpieniem do pracy warto poznać najczęściej popełniane podczas malowania błędy, by się ich wystrzec i uzyskać trwałe efekty.

Nowy charakter łazienki uzyskamy także dzięki wymianie armatury. Tu również mamy szeroki wybór. Możemy zdecydować się na modne i nowoczesne modele minimalistyczne, baterie stylizowane na starodawne albo o niepowtarzalnym kolorze: czarnym, różowym, złotym.

Nóżki do szafek łazienkowych CastoramaMoc dodatków: akcesoria łazienkowe

Nie mniej ważne od głównych sprzętów i mebli w łazience są akcesoria. Najlepiej, jeśli część z nich została wykonana własnoręcznie i wiąże się z naszą historią – niepowtarzalną i przywołującą wspomnienia. Może to być ozdoba stworzona przez dziecko, podarunek od ukochanego albo pamiątka po dziadkach. To właśnie takie drobiazgi najbardziej wpływają na personalizację przestrzeni.

Łazienkę możemy uczynić bardziej „naszą” także za sprawą gotowych produktów. Musimy jednak poświęcić czas na przeglądanie oferty sklepowej i wybieranie akcesoriów łazienkowych nie podług elegancji i mody, ale tego, co podpowiada nam gust. Jeśli cenimy sobie znany tylko nam film, konkretny motyw, deseń czy kolor, powinniśmy wybrać właśnie element do nich nawiązujący – w tym mieści się sedno spersonalizowanego pomieszczenia.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne sposoby na podniesienie funkcjonalności łazienki

Sprytne sposoby na podniesienie funkcjonalności łazienki
Nie ma pomieszczenia, które nie mogłoby być urządzone sprytniej, przez co bardziej funkcjonalnie. Warto zadbać zwłaszcza o komfort korzystania ...
Czytaj więcej

Łazienka, w której wszystko ma swoje miejsce

Łazienka, w której wszystko ma swoje miejsce
Nawet duża łazienka może nie być funkcjonalna i szybko się zagracić, jeśli nie wyposażymy jej w odpowiedni system przechowywania. Ważną kwestią w każd...
Czytaj więcej

Jak zapanować nad bałaganem w małej łazience?

Jak zapanować nad bałaganem w małej łazience?
Nieduża łazienka będzie miejscem lubianym przez każdego domownika, jeśli zadbamy w niej o maksymalne wykorzystanie przestrzeni, meble mieszczące wszys...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Personalizacja łazienki – jak to zrobić?