Produkty

Piła szablasta – charakterystyka i zastosowanie

Piła szablasta – charakterystyka i zastosowanie

Piła jest funkcjonalnym narzędziem ręcznym, znanym już od czasów starożytnych. Przez dwa tysiąclecia jej popularność się nie zmniejszyła, jednak zmieniły się technologie, umożliwiając nam użytkowanie sprzętu w łatwiejszy i o wiele szybszy sposób. Znakomitym przykładem nowoczesnych urządzeń tego typu jest piła szablasta, zwana również „lisim ogonem”.

piła szablasta MacAllister CastoramaCzym jest „lisi ogon”?

Piła szablasta jest urządzeniem, które spełnia funkcję rozmaitych sprzętów używanych w różnego rodzaju warsztatach. Wyposażona została w specjalny brzeszczot wykonujący ruchy posuwisto-zwrotne, dzięki czemu jej użytkowanie nie różni się niczym od piły ręcznej – pomijając jej rozszerzoną funkcjonalność i wykonywanie cięć bez wysiłku. Wynika to z zastosowania jednofazowego silnika, który wprawia ostrze w jednostajny ruch. W związku z tym cały wysiłek operatora ogranicza się do przytrzymania urządzenia oraz umiejętnego nim sterowania w celu uzyskania jak najlepszego efektu w wyniku obróbki materiałów.

Uniwersalne narzędzie warsztatowe

Piła szablasta z powodzeniem może zastąpić kilka urządzeń w naszym warsztacie. Posiada możliwość wymieniania brzeszczotów, zatem będziemy w stanie ciąć za jej pomocą wszelkie możliwe materiały – doskonale radzi sobie z drewnem, metalem, tworzywami sztucznymi, płytami gipsowo-kartonowymi, a nawet cegłami i betonem. W związku z tym nie potrzebujemy wydawać oszczędności na kolejną wyrzynarkę, pilarkę tarczową, czy nawet łańcuchową piłę – wystarczy nam jedno wielofunkcyjne urządzenie.

Zastosowanieostrze tnące piły szablastej

Rosnąca popularność piły szablastej wynika właśnie z jej uniwersalności. Obecnie spotkamy ją w wyposażeniu ogrodników, stolarzy, mechaników, ślusarzy czy też instalatorów. Piła posiada praktyczny kształt, który umożliwia jej działanie nawet w trudno dostępnych miejscach – wąski brzeszczot z łatwością wsunie się w każdą szczelinę, a także pozwoli nam wykonać cięcia bezpośrednio przy krawędziach przedmiotów. Inne końcówki urządzenia umożliwiają bardzo precyzyjne prace – dostępne są pilniki i tarniki, które w niewielkim stopniu modyfikują kształt wybranego materiału, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dopasować go do naszych potrzeb.

Znajdziemy także zakończenia, które ułatwią czyszczenie metalu czy szlifowanie drewna. Są to specjalne szczotki wykonane z włosia lub drutu, które błyskawicznie przygotują dany materiał do dalszej obróbki. Ważne jest także wszechstronne działanie pił szablastych – czy ustawimy je poziomo czy pionowo, zawsze będą znakomicie wykonywały precyzyjne cięcia. Mamy też kontrolę nad głębokością oraz kątem cięcia, a zatem będziemy w stanie nadawać materiałom fantazyjne kształty, niezależnie od ich twardości.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Wyrzynarki i pilarki – jak ich używać?

Wyrzynarki i pilarki – jak ich używać?
Wyrzynarki, pilarki oraz piły szablaste to elektronarzędzia, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić cięcie rozmaitych materiałów – od drewna, przez...
Czytaj więcej

Rodzaje i zastosowanie narzędzi do drewna

Rodzaje i zastosowanie narzędzi do drewna
Jeśli chcemy szybko i sprawnie przeprowadzać obróbkę drewnianych powierzchni, warto zaopatrzyć się zestaw praktycznych narzędzi. Które z nich warto na...
Czytaj więcej

Piły i pilarki – rodzaje i zastosowanie

Piły i pilarki – rodzaje i zastosowanie
Piły i pilarki są przydatne zarówno podczas prac budowlanych i wykończeniowych, jak i ogrodowych. Jakie są ich rodzaje i na co zwrócić uwagę podczas i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Piła szablasta – charakterystyka i zastosowanie