Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Piły i pilarki tarczowe

Strzałka w prawo

Piły szablaste

Strzałka w prawo

Piły szablaste

Piły szablaste to narzędzie, które jest wszechstronne i przydatne w wielu pracach warsztatowych. Są łatwe w użyciu i wymagają minimalnego wysiłku fizycznego, co ułatwia pracę z nimi. Piły szablaste znajdziemy w sklepie Castorama, w różnych wariantach i markach, które różnią się długością, grubością ostrza i mocą silnika.

Filtry

Piły szablaste

Piły szablaste to narzędzie, które jest wszechstronne i przydatne w wielu pracach warsztatowych. Są łatwe w użyciu i wymagają minimalnego wysiłku fizycznego, co ułatwia pracę z nimi. Piły szablaste znajdziemy w sklepie Castorama, w różnych wariantach i markach, które różnią się długością, grubością ostrza i mocą silnika.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Piły i pilarki tarczowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Co to jest piła szablasta?

Piła szablasta jest przenośnym elektronarzędziem, które ułatwi Ci wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Tym urządzeniem z powodzeniem zastąpisz klasyczną piłę ręczną. Piła szablasta nie wymaga od Ciebie niczego więcej poza trzymaniem jej w sposób umożliwiający cięcie. Całą pracę wykonują odpowiednio dobrane brzeszczoty, dzięki ruchom posuwisto-wstecznym. W ten sposób zaoszczędzisz sobie wysiłku, a praca wykonana przy użyciu oferowanego przez nas urządzenia będzie dokładniejsza i szybsza.

Brzeszczoty pozwalają wykonać szybkie i dokładne cięcie. Z uwagi na swój charakterystyczny wygląd urządzenie występuje też pod nazwą „piła lisi ogon”. Dzięki zastosowaniu wymiennych ostrzy sprzęt jest narzędziem uniwersalnym, którego możesz użyć podczas pracy na różnorodnych materiałach. Działa precyzyjniej niż piła tarczowa i uchodzi za urządzenie bezpieczniejsze niż modele łańcuchowe. Wśród zebranych w naszych sklepach akcesoriów z pewnością znajdziesz takie, które najlepiej spełnią Twoje wymagania.

Do jakich konkretnie prac przyda się piła szablasta? Elektronarzędzie wykorzystasz do cięcia w poprzek dowolnego materiału. Piła lisica świetnie sprawdza się do odcinania elementów kawałek po kawałku. W zależności od wybranego brzeszczota piła szablowa zmienia swoje zastosowanie. Urządzeniem możesz ciąć kawałki drewna, tworzywo sztuczne, metal czy materiały budowlane. Piła lisia, z odpowiednim brzeszczotem, może też pełnić funkcję wyrzynarki.

Zastosowanie piły szablastej

Specjalnie dla Ciebie w Castoramie przygotowaliśmy szeroką ofertę przenośnych elektronarzędzi, w tym pił szablastych. Proponowane przez nas urządzenia mogą znaleźć zastosowanie w trakcie prac remontowych oraz konserwacyjnych – zarówno w domu, jak i na terenie posesji. Użyjesz ich do skracania i dopasowywania, a także do wykonywania precyzyjnych zdobień. Piła szablasta pracuje zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Dostępne narzędzia są uniwersalne oraz wielofunkcyjne. Wymienne brzeszczoty pozwalają na cięcie w takich materiałach, jak tworzywo sztuczne, aluminium, metal czy drewno, bez nadmiernego obciążenia fizycznego. Każda dostępna w tym dziale piła szablasta jest odpowiednia zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących majsterkowiczów. W ofercie posiadamy akcesoria nadające się nie tyko do cięcia drewna bądź aluminium, ale także odpowiednie do przeprowadzenia prac rozbiórkowych oraz przycinania gałęzi.

Piła lisi ogon wyróżnia się uniwersalnym zastosowaniem i łatwością obsługi. Często zastępuje inne popularne elektronarzędzia. Chętnie wykorzystują ją do pracy specjaliści z różnych dziedzin - instalatorzy, ogrodnicy oraz stolarze. Pilarka szablowa ma kształt umożliwiający precyzyjne cięcie nawet w miejscach trudno dostępnych. Brzeszczot i piła to podstawowy zestaw. W zależności od modelu piła szablasta może działać też w połączeniu z pilnikami czy specjalnymi szczotkami drucianymi lub z włosia. Wtedy zmienia się w narzędzie do perfekcyjnego i precyzyjnego wykończenia materiału.

Zastanawiasz się nad precyzją pracy sprzętu? Jakość cięcia związana jest z liczbą obrotów, jaką wykonuje pilarka szablowa. Im jest ona wyższa, tym mniej ostre są krawędzie po przepiłowaniu materiału. Znika też problem z nierównymi krawędziami.

Parametry pozwalające przyspieszyć czas pracy

Wybierając idealną dla Ciebie piłę szablastą, zwróć uwagę na liczbę suwów, które może wykonać urządzenie. Jest to wartość, która oznacza ilość ruchów posuwisto-zwrotnych wykonanych przez brzeszczot w ciągu minuty. Dzięki odpowiednio wysokiej liczbie posunięć oraz dużej mocy działania oferowane urządzenia pozwalają na nie tylko wygodne, ale również stosunkowo szybkie wykonanie kolejnego etapu remontu bądź budowy. Dlatego też jeśli przewidujesz częste wykorzystywanie narzędzia lub planujesz uzupełnić nim profesjonalny warsztat, dobrze byłoby, gdyby na wyposażeniu znalazła się pilarka szablowa, która w widoczny sposób korzystnie wpłynie na jakość wykonywanej przez Ciebie pracy.

Narzędzia o zasilaniu akumulatorowym do użytku zewnętrznego

Zakup odpowiedniego elektronarzędzia wiąże się zazwyczaj z koniecznością wyboru sposobu zasilania. Piła lisia działa przede wszystkim po podłączeniu do prądu. Do wyboru masz też modele akumulatorowe. Ich największa zaletą jest większa mobilność.

Piła szablasta akumulatorowa zwiększa wygodę korzystania z urządzenia, ponieważ gdy stosujesz model pozbawiony kabla, nie jesteś uzależniony od dostępności prądu w miejscu, w którym pracujesz. Oznacza to, że nie musisz ciągnąć zasilania z umieszczonego w budynku gniazdka ani troszczyć się o uruchomienie agregatu. W związku z tym piła szablowa o zasilaniu akumulatorowym pozwoli Ci swobodnie wykonać prace na zewnątrz budynku bądź na placu rozpoczynającej się budowy. Bez problemu wykonasz też zadania w każdym pomieszczeniu, bez konieczności przepinania sprzętu od gniazdka do gniazdka. Możliwość wymiany akumulatora na zastępczy umożliwia nieprzerwaną pracę w trakcie jego ładowania.

Zasilanie elektryczne - większa moc urządzenia

Szukasz elektronarzędzia, które uzupełni wyposażenie profesjonalnej ekipy remontowo-budowlanej? W przypadku gdy Twój sprzęt stosowany jest często i do pracy z wymagającymi materiałami, doskonałym wyborem będzie piła elektryczna szablasta. Sprzęt zasilany energią elektryczną wymaga podłączenia do prądu, jednak dzięki temu świetnie sprawdzi się w długotrwałym użytkowaniu. Taka piła lisica charakteryzuje się nie tylko możliwością nieprzerwanej pracy, ale również znacznie większą mocą, co przyspiesza czas trwania budowy oraz remontu. Piła elektryczna ułatwia też pracę na twardych, wymagających materiałach. Jeśli planujesz cięcie cegły czy betonowych elementów, piła lisia zasilana prądem będzie najlepszym wyborem.

Możliwość wymiany brzeszczotu - szersze zastosowanie

W Castoramie zaopatrzysz się w piły szablaste o dużej precyzji cięcia – dzięki czemu będzie możliwe dokładne odwzorowanie danego projektu. W zależności od skali twardości powierzchni, na której musisz wykonać cięcia, użyjesz innego rodzaju brzeszczotu. Podczas wybierania najlepszego dla Ciebie urządzenia zwróć uwagę na to, jakiego rodzaju akcesoria znajdziesz w zestawie.

Piła szablasta Bosch to nie tylko samo urządzenie - w skład zestawu wchodzą także podstawowe modele wymiennych brzeszczotów, dzięki czemu już w podstawowym wyposażeniu znajdziesz elektronarzędzie o szerokim zastosowaniu. Co ważne, w swojej skrzynce narzędziowej możesz mieć różnorodne końcówki do cięcia. Brzeszczot szablasty swobodnie wymienisz w urządzeniu - stąd tak duża funkcjonalność sprzętu.

Blokady i dodatki wpływające na komfort i bezpieczeństwo

Podczas wybierania najlepszego dla Ciebie narzędzia pamiętaj również, by zwracać uwagę na to, czy interesująca Cię piła lisi ogon jest wyposażona w mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. W tym kontekście szalenie ważna jest automatyczna blokada silnika w trakcie wymiany brzeszczotu, która uniemożliwia samoistne uruchamianie się urządzenia, kiedy Twoje dłonie manipulują przy ostrzach. Dostępne w tym dziale produkty zostały także wyposażone w specjalnie profilowane, miękkie uchwyty, które zapewniają wysoki komfort użytkowania nawet w trakcie wielogodzinnych robót.