Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Piły i pilarki tarczowe

Strzałka w prawo

Brzeszczoty do metalu, drewna, szkła, cegieł

Strzałka w prawo

Brzeszczoty do metalu, drewna, szkła, cegieł

Brzeszczoty to narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach. Są niezbędne w każdym warsztacie oraz na budowie. Dzięki nim można precyzyjnie ciąć wiele materiałów, takich jak drewno, plastik czy metal.

Filtry

Brzeszczoty do metalu, drewna, szkła, cegieł

Brzeszczoty to narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach. Są niezbędne w każdym warsztacie oraz na budowie. Dzięki nim można precyzyjnie ciąć wiele materiałów, takich jak drewno, plastik czy metal.

125 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Piły i pilarki tarczowe

Wyświetlanie 24 z 125 produktów

Załaduj więcej

DO CZEGO SŁUŻY BRZESZCZOT?

Brzeszczot stanowi często niezbędne uzupełnienie wyposażenia akcesoriów do elektronarzędzi. Produkty tego rodzaju przeznaczone są do cięcia materiałów różnego typu. W ofercie znajdziesz brzeszczot do metalu, drewna lub plastiku. Oprócz tego są tu również akcesoria przeznaczone do pracy przy drewnie konstrukcyjnym, boazerii, sklejce. Brzeszczot do drewna idealnie sprawdzi się przy remontach i renowacji obiektów małej architektury ogrodowej – werand, tarasów lub altan.

W zestawieniu obecne są także produkty służące do cięcia tworzyw sztucznych, czyli na przykład brzeszczot do plastiku. Wykonany jest z bimetalu, który charakteryzuje się twardością, a jednocześnie elastycznością, dzięki temu zapewnia precyzyjny efekt cięcia. Z kolei jego wytrzymałość sprawia, że produkty mogą być używane przez wiele lat – zachowują bowiem swój oryginalny charakter. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz produkty takich marek jak Wolfcraft, MacAllister oraz Bosch. Dzięki temu nie musisz odwiedzać wielu miejsc, by znaleźć produkt dostosowany do Twoich oczekiwań.

Brzeszczot do wyrzynarki to najistotniejsza część urządzenia, która odpowiada za cięcie materiału. W zależności od tego, na jaki rodzaj ostrza się zdecydujesz, taki typ materiału będziesz mógł ciąć. W szerokiej gamie asortymentu wyróżnić możemy brzeszczot do drewna, metali, tworzyw sztucznych, blach, pleksi, gumy, skóry, wykładziny, szkła i ceramiki, materiałów łączonych.

RODZAJE BRZESZCZOTÓW – CHARAKTERYSTYKA

Parametr, który od razu rzuca się w oczy, to podziałka uzębienia. Gęstość rozstawienia zębów mówi nam o grubości materiałów, które można piłować danym brzeszczotem. Gwarancją na równe cięcie jest praca minimum dwóch zębów, najkorzystniej pracuje się przy czynnych kilku zębach. Gwarantują one równe i płynne cięcia, jednak spowalniają pracę na bardzo grubych materiałach.

Brzeszczot uniwersalny posiada naostrzone ukośnie, na przemian rozwarte zęby. Nadaje się do wszelkiego rodzaju drewna i materiałów drewnopodobnych o grubości do 5 cm. Z kolei model bimetaliczny charakteryzuje się zwiększoną trwałością. Radzi sobie świetnie nawet na twardych podłożach. Brzeszczot do cięcia bezodpryskowego stosowany do cięcia płyty pilśniowej przez wzgląd na system odprowadzania wiórów. Odwrotne ułożenie ostrzy pozwala użytkownikowi na skierowanie brzeszczotu ku dołowi. Brzeszczot do cięcia precyzyjnego zgodnie z nazwą pozwala wykonywać bardzo dokładne cięcia dzięki trapezowym, ukośnym zębom.

Możesz napotkać także brzeszczoty specjalistyczne, na przykład do szkła i ceramiki – nie są one frezowane, a ich powierzchnia jest pokryta węglikiem spiekanym. Modele przeznaczone do tworzyw sztucznych z włókien węglowych posiadają gruboziarniste kruszywo z diamentu, dzięki czemu są zdolne do cięcia włókien szklanych, sztucznych z włókien węglowych, marmuru, ceramiki i szkła. Brzeszczot do gumy, skóry i wykładzin ma ostrze z falistą krawędzią przydatne do obróbki materiałów elastycznych. Brzeszczot do drewna z fragmentami metalu pozwala przecinać drewno z gwoździami. Z kolei wersje przeznaczone do szybkiego cięcia drewna posiadają zęby potrójnie szlifowane, a dzięki układowi ostrzy zmieniających się po zagłębieniu w materiale mają możliwość ciąć szybko i pozostawić gładkie krawędzie.

PODZIAŁ BRZESZCZOTÓW ZE WZGLĘDU NA RODZAJ UZĘBIENIA

Brzeszczoty istotnie różnią się między sobą cechami i parametrami. Dobierając ostrze do konkretnego materiału, musimy dodatkowo uwzględnić podziałkę uzębienia, geometrię zębów, szerokość, grubość, rodzaj materiału z którego wykonany został brzeszczot.

Uzębienie brzeszczotów dzielimy na:

  • rozwarte – szybkość pracy jest duża, ślad cięcia jest gruby,
  • falowane - polecany, gdy zależy Ci na delikatnym cięciu na wprost,
  • ostrzone na ukos – wybierz, gdy zależy Ci na dużej precyzji wykonywanego cięcia,
  • rozwarte – do cięć zgrubnych, szybkich.

Szerokość brzeszczotu wpływa na precyzję cięcia prostego i decyduje o tym, czy brzeszczot można prowadzić po łuku. Grubość urządzenia decyduje o precyzji cięcia, a także o jego żywotności. Grubsze ostrza są bardziej sztywne i tną dzięki temu z większą precyzją zarówno na wprost, jak i pod kątem.

FUNKCJONALNE BRZESZCZOTY

W ofercie znajdują się brzeszczoty z korpusem ze stali węglowej i roboczą częścią wyprodukowaną ze spiekanego węglika. Przeznaczone do cięcia twardych materiałów i wymagających w obróbce HM/TC. Typ BiM uzyskiwany jest na tle połączenia stali szybkotnącej z węglową. Trwały, uniwersalny, elastyczny. HM świetnie nadają się do obróbki stali bądź cegły, wykonany z połączenia węglika spiekanego z bimetalem. Typ HSS produkuje się ze stali szybkotnącej charakteryzuje się wysoką trwałością. CV powstał ze stopu stali, przeznaczony do cięcia materiałów o średniej twardości. HCS wytwarzany również ze stali, ale innego typu. Cechuje się niższą trwałością, przeznaczony do podłoży miękkich takich jak drewno. W naszym asortymencie bez trudu znajdziesz brzeszczot do piły szablastej lub wyrzynarki!