Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Akcesoria do płytek

Strzałka w prawo

Drzwiczki rewizyjne

Strzałka w prawo

Drzwiczki rewizyjne

Aby estetycznie zamaskować otwory rewizyjne znajdujące się na ścianie oraz suficie w Twoim mieszkaniu, wykorzystaj drzwiczki rewizyjne.

Filtry

Drzwiczki rewizyjne

Aby estetycznie zamaskować otwory rewizyjne znajdujące się na ścianie oraz suficie w Twoim mieszkaniu, wykorzystaj drzwiczki rewizyjne.

38 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do płytek

Wyświetlanie 24 z 38 produktów

Załaduj więcej

DRZWICZKI REWIZYJNE

Aby estetycznie zamaskować otwory rewizyjne znajdujące się na ścianie oraz suficie w Twoim mieszkaniu, wykorzystaj drzwiczki rewizyjne. Posłużą Ci do zakrycia otworów w ścianie, w których znajdują się zawory, liczniki oraz inne urządzenia pomiarowe.

Drzwiczki w łatwy sposób zamontujesz razem z ościeżnicą. Produkt umożliwi wielokrotne otwieranie i zamykanie skrzydła. Dzięki temu będziesz miał stały dostęp do zaworów. Niektóre modele są zamykane na kluczyk, co minimalizuje dostęp osób niepowołanych.

Szeroki wybór produktów w sklepach Castorama sprawia, że możesz je dopasować do charakteru wnętrza. Najbardziej popularne modele są wykonane z metalu, który jest odporny na korozje, oraz te pokryte białą farbą. Ciekawym rozwiązaniem są także elementy z tworzywa sztucznego ABS w kolorze białym. Dzięki estetycznemu wykończeniu skrzynki będą świetnie współgrały z klasycznie zaaranżowanym otoczeniem. Do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym idealne będą elementy o barwie srebrnej satyny.

DO CZEGO PRZYDADZĄ CI SIĘ DRZWICZKI REWIZYJNE W TWOIM DOMU?

Maskownica rewizyjna to często spotykany element na ścianach mieszkań, ale nie tylko. Powszechnie stosowane są także w przestrzeni publicznej – biurach, galeriach handlowych, a nawet klatkach schodowych w blokach.

Drzwiczki rewizyjne mają za zadanie spełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, zwiększyć walory estetyczne przestrzeni. Po drugie, zablokować dostęp niepożądanym osobom do wrażliwych instalacji budynku.

Dzięki drzwiczkom rewizyjnym jesteś w stanie ukryć nieestetyczne przestrzenie w ścianach. To w nich ukryte są pozbawione walorów dekoracyjnych, a przeznaczone jedynie do funkcji użytkowych instalacje i mierniki. Szare rury, miedziane zawory oraz plastikowe liczniki pokryte warstwą kurzu skutecznie odebrałyby ładny wygląd Twojemu mieszkaniu.

W tym miejscu ujawnia się estetyczna funkcja drzwiczek rewizyjnych, które są barierą chroniącą estetyczne wnętrze przed widokiem użytkowych instalacji. Drzwiczki ukrywają wnękę w ścianie za swoją powierzchnią, tworząc estetyczne wykończenie pomieszczenia.

W ofercie Castoramy znajdziesz idealny model do swojego mieszkania, wybrany z katalogu kilkudziesięciu produktów o różnych kształtach, kolorach i materiale wykonania.

DRZWICZKI REWIZYJNE A BEZPIECZEŃSTWO INSTALACJI

Jednak wygląd to nie wszystko. Drzwiczki rewizyjne spełniają także funkcje ochronną dla schowanej za nimi instalacji.

Rury, które transportują wodę lub gaz to bardzo wrażliwe elementy konstrukcji budynków. Dlatego wymagają zwiększonej ochrony przed przypadkowych uszkodzeniem. A o te nietrudno zarówno w prywatnym mieszkaniu, jak i w przestrzeni publicznej.

Wystarczy niefortunne zahaczenie ostrym kątem przenoszonego mebla lub końcem listwy, by uszkodzić szczelną powłokę rury. Ryzyko dodatkowo wzrasta w trakcie remontów, gdy w ruch wchodzą wiertarki, młotki i piły.

Drzwiczki rewizyjne odpowiadają także za blokadę dostępu do liczników i mierników zamontowanych na instalacjach. Niektóre modele wyposażone są w specjalny kluczyk, bez którego nie da się ich otworzyć. To szczególnie istotne w przestrzeniach publicznych, takich jak klatki schodowe, gdzie potencjalnie każdy może bez problemu dostać się do liczników instalacji.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE DRZWICZEK REWIZYJNYCH?

Wybór odpowiednich drzwiczek rewizyjnych powinien być podyktowany względami estetycznymi oraz bezpieczeństwa. Drzwiczki rewizyjne – wymiary, kolor i materiał. Na te trzy podstawowe kwestie zwróć uwagę w sklepie.

Powinieneś wiedzieć, że drzwiczki, podobnie jak wiele innych przedmiotów w Twoim mieszkaniu, stanowią jeden z elementów jego wykończenia. Dlatego decydując się na konkretny model, uwzględnij, czy będzie pasował do designu Twoich czterech kątów. Zastanów się także, czy interesują Cię drzwiczki rewizyjne do płytek, czy do ściany.

W ofercie Castoramy masz do wyboru szeroki wachlarz różnych modeli. Jeśli chodzi o kolor, znajdziesz tu białe, srebrne i metaliczne drzwiczki. Wybór jednego z tych stonowanych odcieni sprawi, że drzwiczki subtelnie wkomponują się w przestrzeń ściany, nie atakując wzroku swoim agresywnym wyglądem.

Zastanów się także nad materiałem, z którego wykonano drzwiczki. Wybierz spośród modeli stworzonych z tworzywa ABS, PVC, stali, a nawet połączenia tektury i aluminium. Dostosuj materiał i kolor modelu do powierzchni. Jeśli Twoja ściana pokryta jest glazurą, dobrym wyborem będzie maskownica do glazury.

Drzwiczki rewizyjne plastikowe przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych, gdzie stopień narażenia instalacji na uszkodzenia jest mniejszy. Natomiast drzwiczki stalowe i aluminiowe to dobry wybór dla galerii handlowych i klatek schodowych.

Uniwersalnym produktem są drzwiczki rewizyjne metalowe, odporne na szkodliwe działanie wody. Dzięki swoim właściwościom metal nie pozwoli osadzać się na nim rdzy. Dlatego metal powinien być tym tworzywem, z którego wykonane są drzwiczki rewizyjne do łazienki, zarówno prywatnej, jak i publicznej.

Metal dodaje także drzwiczkom odporności na uderzenia oraz urazy mechaniczne. Pod tym względem, doskonale sprawdzi się w przestrzeniach publicznych, w większym stopniu narażonych na działanie negatywnych czynników zewnętrznych.

Ponadto, jeśli poszukujesz drzwiczek do wykończenia miejsc ogólnodostępnych, zdecyduj się na model zamykany na kluczyk. Zablokujesz wówczas dostęp do wrażliwych elementów instalacji osobom nieuprawnionym.

Jednak drzwiczki zamykane na klucz sprawdza się także w Twoim mieszkaniu, jeśli zechcesz odgrodzić instalacje od Twoich ciekawskich dzieci.

Wybierz model szerokiej oferty drzwiczek rewizyjnych dostępnych w sklepach Castorama!