Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Akcesoria do płytek

Strzałka w prawo

Listwy i profile do płytek ceramicznych

Strzałka w prawo

Listwy i profile do płytek ceramicznych

Listwy i profile do płytek ceramicznych to niezbędne elementy podczas układania płytek ceramicznych. Są one wykorzystywane do wykończenia krawędzi, narożników oraz łączenia płytek. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, pozwalają stworzyć indywidualny styl aranżacji wnętrza.

Filtry

Listwy i profile do płytek ceramicznych

Listwy i profile do płytek ceramicznych to niezbędne elementy podczas układania płytek ceramicznych. Są one wykorzystywane do wykończenia krawędzi, narożników oraz łączenia płytek. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, pozwalają stworzyć indywidualny styl aranżacji wnętrza.

132 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do płytek

Wyświetlanie 24 z 132 produktów

Załaduj więcej

LISTWY I PROFILE – ESTETYCZNE WYKOŃCZENIE TWOJEGO MIESZKANIA

Trwałość posadzki wyłożonej glazurą zależy nie tylko od płytek podłogowych, ale także od elementów wykończeniowych. Odpowiednio dobrane listwy do płytek oraz listwy do glazury stanowią nie tylko oprawę posadzki, ale także zabezpieczają przerwy dylatacyjne lub chronią ściany przed zabrudzeniem. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór listew do płytek.

Przy łączeniu odmiennych elementów podłogowych, jak glazura oraz wykładzina, zastosuj listwę ochronną płaską. Szeroki profil połączy parkiet z glazurą, estetycznie maskując szczeliny znajdujące się w miejscu łączenia. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz upadków spowodowanych zahaczeniem o brzeg wykładziny.

Aby elegancko wykończyć brzegi położonych płytek, a także zakryć nierówności powstałe po ich docinaniu, użyj profili, które zamontujesz pod płytką glazurniczą. W zależności od typu wykończenia produkty posiadają zewnętrze lub wewnętrzne zaokrąglenie. Listwy wykończeniowe do glazury i płytek występują w wielu kolorach, począwszy od beżowego, poprzez marmur, aż po brąz, dlatego z łatwością dopasujesz je do glazury.

LISTWY DYLATACYJNE – WYGLĄD I FUNKCJONALNOŚĆ

Listwy dylatacyjne zostały zaprojektowane z myślą o zakrywaniu otwartych szczelin dylatacyjnych. Jest to niezbędne dla zachowania funkcjonalności pomieszczeń, ponieważ listwa zakrywa otwory, zapobiegając potknięciom.

Wpływa to nie tylko na funkcjonalność mieszkania, ale także na jego wygląd. Otwarte szczeliny dylatacyjne, które zapobiegają wybrzuszaniu się podłogi, wyglądają zwyczajnie źle. Listwy wykończeniowe do płytek oraz ścian to jedyny skuteczny sposób, by ukryć ich wygląd pod elegancko prezentującą się warstwą tworzywa.

Listwy biorą także udział w ochronie ściany przed zabrudzeniami i drobnymi urazami. Zazwyczaj dochodzi do nich w trakcie sprzątania albo remontów. Uświadom sobie, jak źle wyglądałyby Twoje ściany po każdym mopowaniu podłogi, gdyby nie miały listew. Albo jak bardzo byłyby odrapane po skończonym odkurzaniu posadzki.

Listwa przypodłogowa tworzy barierę pomiędzy włosiem mopa oraz końcówką odkurzacza a ścianą. Zapobiega w ten sposób powstawania w jej dolnym odcinku nieestetycznych plam albo ubytków w farbie.

Na pewno niejeden raz miałeś dość porozrzucanych po kątach pokoju kabli i przedłużaczy. Już nie musisz dłużej upychać je za kanapą albo szafką. Dzięki listwom wreszcie będziesz mógł zrobić z nimi porządek na stałe.

Porozrzucane w nieładzie kable nie tylko odbierają pomieszczeniu ładny wygląd, ale także sprawiają, że trudniej jest utrzymać w nim porządek. Kłębek poplątanych przewodów łatwo zbiera kurz, a w dodatku utrudnia odkurzenie i umycie powierzchni posadzki.

Listwy skutecznie pomogą Ci ukryć kable i przewody, prowadząc je wzdłuż ścian. W sklepach Castorama znajdziesz modele wyposażone w specjalne korytka i uchwyty, a także złączki, które pozwalają na szybkie wprowadzenie przewodów.

Listwy stanowią estetyczny element wykończeniowy mieszkań i biur. Weź to pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Dzięki nim subtelnie uzupełnisz wygląd Twoich drzwi wewnętrznych, szaf i innych mebli, ale także wyposażenia łazienki. Listwy przypodłogowe do płytek nadadzą dekoracyjny szlif Twojej łazience.

PROFILE ŚCIENNE I NAROŻNE

Profile ścienne mają jeszcze więcej zastosowań od zwykłych listew. Sprawdzają się przy wszelkich pracach remontowych i budowlanych związanych ze stawianiem nowej ściany. Używane są do konstrukcji dachów podwieszanych, a także w kabinach prysznicowych. Znajdziesz je w niemal każdym pomieszczeniu Twojego domu – salonie, sypialni, łazience, kuchni, piwnicy i suszarni.

Profil ma zapewniać ścianie stabilność oraz zabezpieczać jej konstrukcję. Ale aby robił to skutecznie, musisz wybrać właściwy model.

Natomiast profil narożny do płytek odpowiada nie tylko za zabezpieczenie ścian, ale także stopni schodów, półek oraz krawędzi ścian. Powszechnie używa się ich przy kładzeniu płytek ceramicznych w kuchniach i łazienkach.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE LISTEW ORAZ PROFILI?

Jeśli chodzi o listwy, zastanów się najpierw, do czego są Ci potrzebne. Jeśli zależy Ci wyłącznie na ukryciu szczelin dylatacyjnych, upewnij się, że wybrany model jest wystarczająco szeroki. Szerokość jest także tym czynnikiem, który odpowiada za zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniami. Im szersza listwa, tym większa Twoja wygoda podczas sprzątania.

Jeśli natomiast listwy mają za zadanie utrzymywać w porządku Twoje kable, przedłużacze i przewody, wybierz jeden z modeli wyposażonych w korytka, uchwyty i złączki. W tym przypadku również upewnij się, że szerokość wybranej listwy pomieści wszystkie Twoje kable.

Listwy, jako element wykończeniowy mieszkania, wpływają na jego ogólny wygląd. Wybór odpowiedniego modelu nie może więc być przypadkowy. Dopasuj kolor, a także materiał wykonania listwy do wyposażenia Twojego mieszkania – przede wszystkim mebli, ale także drzwi wewnętrznych oraz koloru farby na ścianach. Listwy wykończeniowe do płytek ceramicznych powinny spójnie współgrać z kolorem i wzorem na płytkach.

W przypadku listew, ale także profili ściennych, istotny jest rodzaj pomieszczenia, w którym będzie zamontowany. Jeśli jest to łazienka lub kuchnia, zadbaj o to, by listwa wykończeniowa do płytek oraz profil były wykonane z antykorozyjnego tworzywa. Listwy aluminiowe do płytek lub te wykonane z metalu to najlepszy wybór dla pomieszczeń, w których występuje duża wilgotność.

Oczywiście przed zakupem dokładnie wymierz swoje pomieszczenie i na tej podstawie dobierz długość zarówno listew, jak i profili.