Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Akcesoria do płytek

Strzałka w prawo

Środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek

Strzałka w prawo

Środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek

Środki czyszczące do płytek to kategoria produktów, która zaspokaja potrzeby osób dbających o czystość i estetykę swojego mieszkania.

Filtry

Środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek

Środki czyszczące do płytek to kategoria produktów, która zaspokaja potrzeby osób dbających o czystość i estetykę swojego mieszkania.

K_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogi

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do płytek

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Zadbaj o płytki w swoich pomieszczeniach!

Jesteś po remoncie łazienki lub kuchni? W Twoim mieszkaniu pojawiły się nowe płytki lub gres? Niezależnie od tego, czy prace remontowe właśnie się skończyły, czy już od dawna masz płytki na ścianie lub podłodze, trzeba zadbać o czystość. Powierzchnie wyłożone glazurą lub gresem wymagają szczególnej pielęgnacji, tak by zachowały swoje walory estetyczne przez długi czas i zdobiły ściany pomieszczeń lub elewację budynku. W przygotowanej przez nas ofercie znajdziesz szeroką ofertę środków do czyszczenia i pielęgnacji płytek – zarówno impregnaty, jak i zmywacze, nabłyszczacze czy płyny do usuwania graffiti.

Czym czyścić i pielęgnować płytki?

Impregnat warto zastosować podczas układania płytek. Preparat zmniejszy chłonność glazury, dzięki czemu na jej powierzchni nie będzie się osadzała wilgoć ani zanieczyszczenia. Warto wybrać produkt uniwersalny, który będzie odpowiedni do glazury wewnątrz pomieszczeń, jak i konserwacji kostki brukowej czy klinkieru.

Stosując preparat do usuwania graffiti, z łatwością pozbędziesz się plam i nieestetycznych malunków z powierzchni ścian. Na szkodliwe mikroorganizmy – grzyby, pleśń czy glony wykorzystaj preparat do czyszczenia klinkieru, który usunie grzybicze zmiany z powierzchni ścian. Gładką i błyszczącą powierzchnię zapewni zastosowanie środka do płytek polerowanych.

Jaki środek do czyszczenia płytek wybrać?

Podstawą pielęgnacji łazienki czy kuchni jest środek do czyszczenia płytek. Warto wybrać taki, który przeznaczony jest zarówno do płytek, jak i spoin i fug. Dzięki temu masz pewność, że wyczyścisz całą powierzchnię. Możesz wybrać płyn do czyszczenia płytek ze spryskiwaczem lub bez – w zależności od Twoich potrzeb. Podczas zakupu zwróć uwagę na przeznaczenie produktu. Sprawdź, czy możesz go stosować np. na powierzchnie kamienne, ceramiczne czy szklane. Uniwersalny płyn do mycia płytek sprawdzi się zarówno po remoncie, jak i do stosowania na co dzień.

Środek do czyszczenia płytek łazienkowych po remoncie

Jesteś w trakcie remontu łazienki lub kuchni? Już teraz zadbaj o pielęgnację ścian i podłogi. Przyda Ci się specjalny środek do czyszczenia płytek łazienkowych, dzięki któremu pozbędziesz się emulsji gruntującej, pozostałości po farbach czy tynkach. Dzięki temu płytki będą wyglądać estetycznie i atrakcyjnie, a Ty nie będziesz musiał martwić się o zabrudzenia.

Sprawdź, czy środek jest uniwersalny i czy możesz go zastosować do płytek ceramicznych i kamiennych. Im bardziej uniwersalny środek, tym lepiej. Dzięki temu możesz go użyć do wielu różnych powierzchni w całym mieszkaniu, w tym także na zewnątrz, np. na tarasie czy balkonie.

Czym wyczyścić fugi?

Planujesz porządki w swoim domu i chcesz odświeżyć kolor spoin między płytkami? Przyda Ci się środek do czyszczenia fug. Dzięki niemu zyskasz pierwotną farbę spoiny – będzie wyglądała jak nowa. Wybierz butelkę ze spryskiwaczem, aby aplikacja środka była prosta. Preparat do czyszczenia fug powinien być na tyle uniwersalny, żeby stosować go zarówno na powierzchnię ścian, jak i podłóg. Wybierz także taki płyn, który będzie bezpieczny podczas aplikacji. Dzięki środkom do czyszczenia fug szybko zyskasz efekt czystych, zadbanych i estetycznych fug pomiędzy płytkami.

Impregnat do płytek - jaki wybrać?

Jeśli masz nowe płytki ceramiczne na posadzce lub na ścianie w łazience lub w kuchni, pomyśl o ich pielęgnacji. Impregnat do płytek stworzy specjalną warstwę ochronną, która zabezpieczy przed zabrudzeniami. Środek chroni także płytki przed osadzaniem się na nich kamienia czy pozostałości po kosmetykach. Dzięki temu zawsze będą wyglądać estetycznie. Płytki nie zmieniają swojego koloru po zastosowaniu takiego preparatu, tak że nie musisz martwić się o zmianę kolorystyki czy struktury. Środek powinien być bezbarwny i odporny na środki czyszczące. Dzięki temu wystarczy go nałożyć tylko jeden raz.

Impregnat do gresu - czym się charakteryzuje?

Zdecydowałeś się na posadzkę wyłożoną kaflami? Chcesz cieszyć się ich wyglądem jak najdłużej? Wybierz impregnat do gresu, który zabezpieczy posadzkę przed plamami. Dzięki temu nawet woda czy olej nie zmienią barwy i struktury gresu. Co więcej, impregnat jest na tyle funkcjonalny, że posadzka nie będzie po nim śliska. Środek ułatwia pielęgnację podłoża, a także zapewnia długotrwałą ochronę. Impregnat do gresu polerowanego dodatkowo zabezpiecza powierzchnię przed utratą koloru, a po jego zastosowaniu błyskawicznie pozbędziesz się plam.

Pielęgnacja klinkieru – jak to zrobić?

Elewacja jest miejscem wyjątkowo narażonym na zanieczyszczenia. Niezależnie, czy jest to Twój dom czy garaż, mogą pojawić się niekorzystnie wyglądające plamy, a nawet pleśń czy glony. Zadbaj o elewację, wybierając specjalny środek przeznaczony do klinkieru. Pozbędziesz się dzięki niemu pleśni i grzybów, a także innych zabrudzeń. Bez problemu możesz stosować płyn do klinkieru bezpośrednio na murze. Zwróć uwagę, czy jest odporny na czynniki atmosferyczne. Jeśli chcesz zabezpieczyć elewację przed odbarwieniem czy osadami, wybierz impregnat do klinkieru.