Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Akcesoria do płytek

Strzałka w prawo

Krzyżaki do płytek

Strzałka w prawo

Krzyżaki do płytek

Krzyżyki do płytek ułatwią Ci prace remontowo-budowlane zarówno w kuchni, jak i w łazience. Odpowiednie produkty powinny mieć długie ramiona zakończone kątem prostym.

Filtry

Krzyżaki do płytek

Krzyżyki do płytek ułatwią Ci prace remontowo-budowlane zarówno w kuchni, jak i w łazience. Odpowiednie produkty powinny mieć długie ramiona zakończone kątem prostym.

K_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogiK_katalog_drzwi_gresy_podlogi

65 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do płytek

Wyświetlanie 24 z 65 produktów

Załaduj więcej

KRZYŻAKI DYSTANSOWE – AKCESORIA DO PŁYTEK

Jeśli planujesz prace remontowo-budowlane w swojej kuchni lub łazience, pamiętaj o dokładności i staranności. Stosując krzyżaki dystansowe, ułożysz płytki podłogowe równo i estetycznie. Dzięki tym małym elementom przerwa między kaflami będzie zawsze tej samej wielkości, pozwalając później na wygodne i schludne naniesienie fug.

Krzyżaki są niezbędne podczas pracy, której efekty będą widoczne przez długie lata. W naszej ofercie znajdziesz także inne produkty do estetycznego wykańczania posadzek – silikony różnego rodzaju, fugi w wielu wersjach kolorystycznych oraz specjalistyczne kleje, przeznaczone do spoinowania płytek wykonanych z różnorodnych materiałów.

KRZYŻAKI DYSTANSOWE – RODZAJE I ZASTOSOWANIE

W tej kategorii znajdziesz krzyżaki do glazury i terakoty w różnych rozmiarach – z łatwością wybierzesz spośród nich dystans o szerokości, którą chcesz wykorzystać w aranżacji pomieszczenia. Dostępne są również kształtki typu T, tak zwane tetki, przeznaczone do układania przy płytkach obwodowych. Aby kafle były odpowiednio wypoziomowane, poleca się stosowanie klinów poziomujących. Oferujemy również układ wyrównujący, który ułatwia wypoziomowanie oraz równe układanie płytek. Asortyment sklepów Castorama zawiera krzyżaki wyprodukowane z dbałością o szczegóły, dzięki czemu nie posiadają ubytków.

TRADYCYJNE KRZYŻAKI – JAKIE MAJĄ CECHY?

Krzyżyki do płytek ułatwią Ci prace remontowo-budowlane zarówno w kuchni, jak i w łazience. Odpowiednie produkty powinny mieć długie ramiona zakończone kątem prostym. Zawsze zwracaj uwagę na ich kształt, aby każde miejsce łączenia Twoich płytek miało taki sam rozmiar. Szerokość i wysokość ramion powinna być taka sama. Kolor krzyżaków nie ma większego znaczenia, choć najczęściej spotykane mają odcień biały. Wykonanie krzyżaków z polietylenu gwarantuje odporność oraz łatwość w użytkowaniu. Dzięki temu nie złamią się podczas wyciągania ze spoin, dlatego płytki będą prezentować się estetycznie.

WYBIERZ ODPOWIEDNI ROZMIAR

Tak naprawdę to dzięki tak drobnym elementom, jakimi są krzyżaki, sprawisz, że płytki będą wyglądały na równe i estetyczne. Zwróć uwagę na rozmiar krzyżaków, aby dopasować je do szerokości fugi. Dystans pomiędzy płytkami wpływa na wygląd, a także funkcjonalność danego pomieszczenia. Nie decyduj się na układanie bezfugowe – jeśli wolisz jednolitą powierzchnię, wybierz wąską fugę oraz krzyżyki do płytek.

Standardowo, im większą glazurę wybierasz, tym większa powinna być szerokość spoiny. W zależności od płytek, możesz wybrać krzyżyki do płytek 1mm, które sprawdzą się przy mozaice szklanej. Dzięki nim powierzchnia będzie prezentować się perfekcyjnie. Z kolei, w wielkoformatowej glazurze, przydadzą Ci się krzyżyki do płytek 10mm. Aby spoina była mało widoczna, możesz wybrać krzyżyki do płytek 0.5 mm.

KLINY DO GLAZURY – FUNKCJONALNE I UNIWERSALNE

W naszej ofercie znajdziesz także specjalne kliny do glazury. Te elementy pomogą Ci ułożyć gres lub terakotę w sposób precyzyjny i niezwykle estetyczny. Produkty są bardzo proste w obsłudze. Dzięki nim powierzchnia podłogi lub ściany będzie prezentować się doskonale.

Pamiętaj, że wykończenie kuchni czy łazienki jest niezwykle ważne i powinno Ci służyć przez długi czas. Właśnie dlatego równa powierzchnia podczas kładzenia płytek to niezbędny element prac remontowo-budowlanych. Kliny do płytek pozwalają na eliminację nierówności, a także na poziomowanie płytek. Wybierz rozmiar, który będzie odpowiedni do Twojego rodzaju glazury i przeprowadź remont sprawnie!

GOTOWE ZESTAWY WYRÓWNUJĄCE PŁYTKI

Jeśli lubisz funkcjonalne rozwiązania, możesz wybrać gotowy zestaw wyrównujący płytki. Znajdziesz w nim klipsy do płytek, a także kliny, czyli wszystko, co niezbędne do wyrównania powierzchni podłogi lub ściany. Zestaw możesz wykorzystać podczas generalnego remontu całego domu. To funkcjonalne i uniwersalne rozwiązanie, niezależnie od tego, czy chcesz położyć płytki ceramiczne, gres czy terakotę. Elementy, których nie wykorzystasz, możesz przechować w zestawie i pozostawić do kolejnego remontu, np. na tarasie czy balkonie.

CZYM SĄ KSZTAŁTKI T-ETKI?

W naszej ofercie znajdziesz także wyjątkowe krzyżyki do glazury w kształcie litery T. Wykorzystasz je do każdego rodzaju płytek, glazury czy terakoty. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością stworzysz powierzchnię dekoracyjną, gdzie układ płytek przypomina mozaikę i nie jest równy. Podczas wyboru odpowiednich krzyżyków do płytek zwróć uwagę na ich trwałość. Jest niezwykle ważne, aby materiał nie pękł podczas usuwania ich po skończonej pracy. Dzięki T-etkom stworzysz zarówno większy, jak i mniejszy dystans pomiędzy płytkami. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rozmiar.

KIEDY WYBRAĆ KLIPSY?

Jeśli zależy Ci na tymczasowym przytrzymaniu płytek podczas montażu, wybierz specjalne klipsy. Dzięki nim płytki mogą schnąć w bezpieczny sposób i będą zabezpieczone przed przemieszczaniem się. Nie musisz martwić się o ich usuwanie. Klipsy nie pozostawiają resztek plastiku, dlatego Twoje wnętrze będzie prezentować się doskonale.