Produkty

Pokrowce – gdzie warto je stosować

Pokrowce – gdzie warto je stosować

Pokrowce to funkcjonalne akcesoria. Ich główną rolą jest zabezpieczenie przedmiotów czy powierzchni, które pokrywają. W jakie pokrowce warto się zaopatrzyć, by ochronić nasze cenne przedmioty czy elementy wyposażenia przed niszczeniem?

pokrowce na poduszkiPokrowce w domu

Pokrowce znajdują wiele zastosowań i w dużej mierze przydają się także w domu. Najprostszym typem pokrowców, z jakimi spotkamy się niemal w każdym mieszkaniu, są poszewki na poduszki. Pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną, ale chronią także same poduszki przed zniszczeniem czy zabrudzeniem. Takie samo przeznaczenie posiadają inne typy pokrowców. Wśród nich znajdziemy np. ochraniacze na materace. Dzięki nim sam materac nie tylko nie brudzi się, ale także nie ściera i nie zużywa tak szybko, jak miałoby to miejsce bez pokrowca. Dzięki niemu także pościel na dłużej pozostaje czysta i świeża. Na rynku znajdziemy ochraniacze o różnych właściwościach, m.in. modele wchłaniające wilgoć.

Inne pokrowce, które warto wykorzystać w domu, znajdą miejsce na naszych sofach, kanapach, fotelach czy krzesłach. Po pierwsze stanowią element dekoracyjny, za pomocą którego łatwo i szybko zmienimy wystrój salonu czy jadalni. Po drugie i najważniejsze, chronią meble i ich tapicerkę przed zniszczeniem, wycieraniem się i zabrudzeniami. Są łatwe w zakładaniu i ściąganiu, a także w utrzymaniu w czystości. Takie rozwiązanie sprawdzi się z pewnością w każdym domu, w którym przebywają dzieci bądź zwierzęta.

Inne ochraniacze

Poza pokrowcami stanowiącymi część domowej aranżacji, nie można zapomnieć o szeregu akcesoriów przeznaczonych do zapewnienia bezpieczeństwa innych przedmiotom.

Przede wszystkim chętnie korzystamy z pokrowców na telefony komórkowe. Przy tej okazji wspomnijmy więc również o tych, które dedykowane są aparatom fotograficznym , klawiaturom czy statywom. Dzięki nim nasze cenne sprzęty mają odpowiednią ochronę – nie zagraża im zalanie wodą czy porysowanie, o które nietrudno w czasie ich transportu.

Na rynku znajdziemy także całą gamę akcesoriów motoryzacyjnych czy rowerowych. Wśród nich pojawiają się także pokrowce, których zadaniem jest zabezpieczenie samochodów, rowerów czy skuterów przed działaniem czynników zewnętrznych. Pokrowce te wykonane są z trwałych i wodoodpornych materiałów, chronią nasz dobytek przed wodą, śniegiem, promieniami słonecznymi, brudem czy zarysowaniami.

Jeśli mowa o samochodach, poza pokrowcami pokrywającymi całą maszynę znajdziemy także pokrowce na kierownicę czy maty chroniące tapicerkę siedzeń przed jeżdżącymi w aucie zwierzętami. Pierwsze z nich spełniają funkcję dekoracyjną, ale też zapewnią pewny chwyt kierownicy oraz chronią ją przez ścieraniem. W zależności od zastosowanego materiału mogą także poprawiać komfort jazdy w zimowe dni, ogrzewając dłonie kierowcy.

W przypadku rowerów możemy pokusić się także o zakup pokrowca chroniącego jedynie siedzenie. Pokrowce takie wykonywane są z różnych tkanin i przybierają rozmaite wzory. Nie tylko zdobią, ale mogą także ocieplać krzesełko bądź chranić je przed deszczem.

Wśród pokrowców znajdziemy także te przeznaczone do innych przedmiotów, np. wędek czy nart. Takie akcesoria wyposażone są w zamek błyskawiczny, uchwyt, a nieraz także w dodatkowe schowki i kieszenie. Nie tylko ułatwiają transport sprzętu, ale także chronią go przed uszkodzeniami, do jakich może dojść w trakcie podróży.pokrowiec na kołdrę

Zalety ochraniaczy

Podstawowa funkcja wszelkich pokrowców jest taka sama: chronią to, co pokrywają lub co się w nich znajduje. W wielu wypadkach stanowią ciekawy akcent dekoracyjny i pozwalają na kreowanie nowego wizerunku pomieszczenia. Na ich korzyść zdecydowanie przemawia fakt, że są łatwe w użytku: założymy je i ściągniemy bez problemu, a także również łatwo wyczyścimy. Znakomita większość pokrowców nadaje się do prania w pralce. Warto także zauważyć, że dzięki ich zastosowaniu zwiększa się żywotność naszych mebli czy sprzętów – nie tylko trudniej o ich uszkodzenie, ale również nie pokrywają się brudem, kurzem czy tłuszczem. Pokrowce stanowią zatem dobrą inwestycję, która w dłuższej perspektywie pozwala nam zaoszczędzić na wymianie naszych akcesoriów na nowe.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Wiata garażowa – z czego zbudować?

Wiata garażowa – z czego zbudować?
Wiata garażowa stanowi alternatywę dla tradycyjnego garażu. Jest przede wszystkim zabezpieczeniem dla samochodu, choć może pełnić także dodatkowe funk...
Czytaj więcej

Budujemy wiatę do przechowywania drewna

Budujemy wiatę do przechowywania drewna
Kiedy nadchodzi sezon grzewczy, należy się na niego odpowiednio przygotować, w szczególności jeśli posiadamy kominek lub piec na drewno. Materiał do o...
Czytaj więcej

Elementy małej architektury ogrodowej – pomysły na samodzielne wykonanie

Elementy małej architektury ogrodowej – pomysły na samodzielne wykonanie
Wygodny ogród, w którym przyjemnie się wypoczywa, powinien być odpowiednio wyposażony. Dzięki elementom małej architektury ogrodowej łatwiej jest utrz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
04.07.2016
poszewki na poduszki sa dosc oczywiste, ja w domu stosuje tez pokrowce na ubrania, a moj maz w garazu pokrowiec na skuter i na opony, kupil profesjonalne na stronce kegel24.pl ;)
04.02.2016
Ja do mebli używam bardziej narzut i kocyków, za to nauczyłam się już, żeby ochraniać poduszki zawsze pokrowcami, które włożę do pralki, bo inaczej to męka.

Ocena i komentarz dla:

Pokrowce – gdzie warto je stosować