Produkty

Projektujemy szafę wnękową

Projektujemy szafę wnękową

Wydawać by się mogło, że trudno jest urządzić szafę we wnęce. Należy tylko zadbać o dobre rozmieszczenie półek i drążków, by dostosować szafę do swoich potrzeb.

szafa wnękowaNależy tylko zadbać o dobre rozmieszczenie półek i drążków. By dostosować szafę do swoich potrzeb i wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, nie trzeba koniecznie zlecać wykonania projektu firmie zajmującej się zabudową wnętrz. Dopasowane do siebie elementy wyposażenia można znaleźć w Castoramie, a wybrane elementy - zamontować samodzielnie.

Głębokość wnęki

Po dokładnym wymierzeniu wnęki najlepiej jest ją rozrysować na kartce. Warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim musi mieć ona zachowaną odpowiednią głębokość -  50-60 cm. Im więcej, tym lepiej, ale to uzależnione jest od przestrzeni, jaką dysponujemy. Wysokość szafy warto podzielić na kilka części: szafkę na buty (około 20 cm wysokości) i pawlacz (podłużna półka u góry szafy, na całej jej długości). To idealne rozwiązanie na przechowywanie walizek i plecaków.

Wyposażenie

Garderoba Form PlusPodstawowy program to drążki i półki, które pomieszczą komplet ubrań na co dzień i od święta. Jeśli jednak garderoba będzie miała charakter schowka na sezonowe rzeczy, rzadko używany sprzęt sportowy, zapasową pościel, walizki czy deskę do prasowania, warto ją wyposażyć w szuflady, uchwyty na buty, boczne haczyki, pojemniki na kółkach, wysuwane kosze i wieszaki oraz niezbędne akcesoria (na przykład stopery na szynach zatrzymujące kosze). W oferowanych systemach można znaleźć elementy o różnej szerokości, wysokości i głębokości, które montuje się na szynach pionowych i poziomych. Łatwo więc da się je dopasować do każdego, nawet najmniejszego pomieszczenia i zabudować ściany od podłogi aż po sufit lub dostosować do skosów poddasza. Co więcej, można je później dowolnie – jeśli tylko jest miejsce – uzupełniać, zależnie od potrzeb.

Drzwi

Kiedy projekt szafy mamy już gotowy, czas pomyśleć o drzwiach. Bardzo popularne w tego typu szafach drzwi przesuwane najlepiej jest montować, gdy szafa jest szersza niż 150 cm. Przy mniejszej szerokości montaż drzwi przesuwnych jest bezsensowny i lepiej zdecydować się na drzwi skrzydłowe lub harmonijkowe, gdy przed szafą jest wyjątkowo mało przestrzeni na otwarcie skrzydeł. Jeśli chodzi o materiał drzwi (w przypadku przesuwanych i skrzydłowych) mamy do wyboru płytę MDF, szybę (w różnych odcieniach i stopniu przeźroczystości) oraz lustra.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Jak urządzić garderobę na poddaszu?
Garderoba bez wątpienia jest pomieszczeniem, w którym możemy wygodnie przechowywać wszelkie elementy odzieży. Jeśli w mieszkaniu lub w domu są ...
Czytaj więcej

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie
Miejsce do przechowywania ubrań to nie zawsze kwestia do szybkiego i łatwego rozpracowania. Szczególnie trudne jest zaprojektowanie takiego wygodnego ...
Czytaj więcej

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady

W jaki praktyczny sposób wykorzystać stare szuflady
Szuflady to element wielu komód, szafek, biurek. Jak się okazuje – najczęściej podczas remontu mieszkania – posiadamy całkiem pokaźną ilość mniejszych...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
5 komentarzy
09.01.2019
Bardzo fajny pomysł te drzwi ażurowe
16.08.2018
Łolaboga!!! Toż ja zawsze chciał mieć takie cuuudo tyko wnięki mnie brakuje! Halyna wyprowadzamy się...
28.06.2016
Świetnie, już mieliśmy kupować szafę, ale mamy świetną wnękę, która się nada na zabudowanie i jestem bardzo przyjemnie podekscytowany tym, że mogę sam coś zrobić. W weekend jadę do Was po materiały.
01.06.2016
NARZEKAŁAM MĘŻOWI I NARZEKAŁAM ŻE CHCĘ GARDEROBĘ AŻ W KOŃCU SIĘ ZLITOWAŁ NAD ŻONKĄ I POSTAWIŁ MI SZAFĘ WNĘKOWĄ (MIESZCZĘ SIĘ :)))
DZIĘKI ZA KONKRETNE INFO I WSKAZÓWKI :)
26.05.2016
O, a ja zawsze chciałam mieć szafę wnękową! Tylko nie wiem czy u mnie się da, ale dzięki za inspirację!

Ocena i komentarz dla:

Projektujemy szafę wnękową