Produkty

Przegląd przydatnych akcesoriów do garderoby

Przegląd przydatnych akcesoriów do garderoby

Posiadanie garderoby jest marzeniem każdej kobiety, ale i mężczyznom taka opcja z pewnością przypadnie do gustu. Jeśli więc mamy na tyle miejsca w mieszkaniu, by wydzielić małe pomieszczenie na odzież lub przynajmniej wykonać dużą szafę wnękową, nie powinniśmy się nad tym zastanawiać. Do garderoby niezbędne będzie także dobranie najpotrzebniejszych akcesoriów – jakich?

Wieszaki i drążki – niezbędne w każdej szafie

Co przyda się do przechowywania ubrańW każdej szafie zawsze znajduje się drążek – pomaga on przechowywać ubrania tak, by się nie pogniotły, a także można je było łatwiej znaleźć. W przypadku dużej garderoby możemy sobie jednak pozwolić na więcej drążków, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko zawiesić więcej odzieży, ale też posegregować ją ze względu na przynależność do członków rodziny. Jeśli decydujemy się na drążki, koniecznie zaopatrzmy się też w odpowiednią ilość wieszaków, a także w odświeżacze do szafy, które będziemy mogli na nich zawiesić. Takie zapachy mogą jednocześnie pełnić funkcję odstraszaczy moli. Tutaj znajdziemy więcej pomysłów na wykonanie wiszącej garderoby.

Porada eksperta

W pomieszczeniach o wysokich sufitach nic nie stoi na przeszkodzie, by zamocować jeden drążek nad drugim. Zwiększy się wygoda przechowywania, a na wyższej rurce będziemy mogli umieścić ubrania sezonowe, z których aktualnie nie korzystamy. Pamiętajmy jednak, aby w takiej sytuacji zaopatrzyć się również w drążek do zdejmowania wieszaków, aby nie musieć każdorazowo wdrapywać się na stołek lub drabinę.

Półki i akcesoria do półek

Szuflady i kosze do przechowywania buyów i galanteriiPomimo drążków, w garderobie na pewno przydadzą nam się również półki – szczególnie, że możemy je dowolnie uzupełnić plastikowymi pojemnikami oraz szufladami. Dzięki temu możemy posegregować naszą odzież, np. bieliznę czy podkoszulki, co ułatwi odnalezienie potrzebnych nam w danym momencie ubrań. Jeśli się okaże, że przygotowaliśmy za mało miejsca do przechowywania, możemy poratować się półką wiszącą, którą zamocujemy na drążku. Tego typu akcesoria dają nam dużo większe możliwości indywidualnego zagospodarowania przestrzeni.

Przechowywanie mniejszych akcesoriów

W naszej garderobie znajdzie się również miejsce dla drobnych akcesoriów, np. muszek, krawatów, spinek do mankietów, broszek oraz pozostałej biżuterii. Na krawaty, muszki i apaszki możemy zakupić specjalnie przystosowane do tego wieszaki, zaś bardzo drobne elementy schowamy do organizera, który świetnie sprawdzi się umieszczony w szufladzie – dzięki temu zminimalizujemy ryzyko pogubienia naszych ulubionych dodatków do kreacji.

Pokrowiec na ubrania CastoramaGarderoba a odzież sezonowa

Garderoba jest miejscem nie tylko na te ubrania, które aktualnie nosimy, ale i na odzież sezonową. Długo nieużywana i upchnięta w kąt mogłaby się jednak poniszczyć, dlatego warto na takie ubrania zakładać specjalne pokrowce. Jeśli jednak w szafie nie ma na tyle miejsca, aby wszystkie kurtki i płaszcze wisiały ciągle na drążkach, możemy wykorzystać worki próżniowe, które po odessaniu powietrza znacząco zmniejszą objętość włożonej do nich odzieży.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak przechowywać letnie ubrania

Jak przechowywać letnie ubrania
Pojemność naszej szafy zwykle ogranicza się do kilku półek, szuflad oraz drążka, na którym wieszamy część ubrań. Niekiedy na bardzo małej powierzchni ...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość w garderobie?

Jak utrzymać świeżość w garderobie?
Garderoba jest pomieszczeniem, w którym gromadzimy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale również te sezonowe oraz różnego rodzaju dodatki. Odpowi...
Czytaj więcej

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku
Duża, przestrzenna garderoba stanowi wygodne rozwiązanie w każdym domu. By wszystkie rzeczy znalazły swoje miejsce, potrzeba jednak odpowiednio zaplan...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Przegląd przydatnych akcesoriów do garderoby