Produkty

Rodzaje oświetlenia garażowego

Rodzaje oświetlenia garażowego

Garaż to pomieszczenie, które zwykło się oświetlać w nieco inny sposób niż salon, jadalnię oraz wszystkie inne pomieszczenia domowe. Tutaj oprócz aspektu dekoracyjnego bardzo ważna jest funkcjonalność oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy z garażu będą korzystać. Przy pomocy jakich lamp go oświetlić? Oto kilka porad.

światło w garażuPodstawowe rodzaje lamp przeznaczonych do garażu to:

- oprawy świetlówkowe,

- oprawy rastrowe,

- systemy szyn,

- oprawy najazdowe.

Wszystkie charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami. Po pierwsze, są bezpieczne, po drugie –  bardzo ekonomiczne. Podczas włączania nie pochłaniają niepotrzebnie dużej ilości energii.

Ceny lamp garażowych wahają się już od kilku złotych (lampa garażowa halogenowa) do kilkudziesięciu (lampa garażowa warsztatowa).

Jakie funkcje pełni dobrze dopasowane światło garażowe:

- ułatwia ono codzienne funkcjonowanie, z łatwością poruszamy się nie tylko po garażu, ale również po całej posesji,

- ułatwia swobodne wjechanie do garażu – przy zastosowaniu oświetlenia punktowego całą drogę do bramy zobaczymy nawet z daleka,

- dekoruje dom współgrając z oświetleniem zewnętrznym. oświetlenie w garażu

Jeśli nasz garaż służy nam wyłącznie jako miejsce parkingowe dla naszego samochodu, to możemy w nim zastosować światło słabsze. Jeśli natomiast mamy naturę majsterkowicza, pamiętajmy o jego lepszym doświetleniu, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu tym brakuje okien.

W garażu sprawdzają się oprawy świetlówkowe, które można zamontować na suficie – np. oprawy natynkowe rastrowe. Zdarza się, że światło górne może przeszkadzać w pracy, bo tworzy się cień, dlatego do pracy w garażu najlepiej zamontować oprawy oświetleniowe na ścianach bocznych.

Dodatkowym doświetleniem garażu może być także punktowe oświetlenie LED. Niektórzy rezygnują z niego, bo jest droższe. Jednakże ten rodzaj oświetlenia pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych kompozycji świetlnych.

Warto pamiętać, by nasze lampy miały awaryjne zasilanie z baterii na wypadek wyłączenia prądu.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Czym oświetlić warsztat? Lampy warsztatowe– top 5 rodzajów dla każdego majsterkowicza

Czym oświetlić warsztat? Lampy warsztatowe– top 5 rodzajów dla każdego majsterkowicza
Zadbaj o swój komfort i stwórz sobie pracownię godną prawdziwego majsterkowicza. Z tego poradnika dowiesz się, jaka lampa do warsztatu n...
Czytaj więcej

Warsztat w piwnicy – jak urządzić i wyposażyć?

Warsztat w piwnicy – jak urządzić i wyposażyć?
Domowy warsztat to marzenie niejednego majsterkowicza amatora. Nie musisz z niego rezygnować, nawet wtedy, gdy dysponujesz ograniczonym miejscem. Dowi...
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o lampach warsztatowych

Co warto wiedzieć o lampach warsztatowych
Lampa warsztatowa jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia domowego garażu, zwłaszcza jeśli pomieszczenie to służy nie tylko do przechowywania ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje oświetlenia garażowego