Produkty

Skrzynki sosnowe, jako ciekawy pomysł na wyposażenie spiżarni

Skrzynki sosnowe, jako ciekawy pomysł na wyposażenie spiżarni

Mniejsza lub większa, na ubrania lub konfitury spiżarnia, to bez wątpienia jedno z potrzebniejszych pomieszczeń w domu. Możemy ją wydzielić w różnych częściach mieszkania i nie musi być przestronna. Ważne, by urządzić ją w taki sposób, żeby wszystkie niezbędne rzeczy zawsze były pod ręką.

Przejdź do następnych akapitów:

Spiżarnia może być przedłużeniem kuchni, a może być też zlokalizowana w zupełnie odrębnym wnętrzu. Co ważne, jeśli urządzimy ją sprytnie, możemy zyskać całkiem sporo miejsca dla tego wyposażenia, które nie mieści się w standardowym zestawie szafek.

Praktyczna zabudowa – czyli jak połączyć ze sobą skrzynki sosnowe?

W zależności od rozmachu oraz konieczności wydzielenia przestrzeni możemy:

  • stworzyć ze skrzynek 1 rząd zabudowy ściennej umieszczony np. na wysokości naszego wzroku. W takich wiszących półeczkach można ułożyć sezonowe konfitury.
  • zabudować skrzynkami całą ścianę – od góry do dołu i co ważne, stworzyć w ten sposób coś na wzór regału, wówczas większe i dużo cięższe produkty możemy ułożyć na dolnych półkach, natomiast lżejsze na górnych. W tak zabudowanej ścianie możemy również zaplanować tematyczne miejsca dla produktów spożywczych lub półeczki wysadzone specjalnymi elementami np. kratownicą w której można osadzić butelki wina.

Dolne skrzynki możemy położyć na podłożu, bez konieczności mocowania do ściany. Postawione do góry dnem, będą półką na której będzie można położyć określone przedmioty. Ustawione standardowo staną się wygodnymi skrzynkami np. na owoce lub butelki.

skrzynki sosnowe

Jeśli funkcję spiżarni pełni wnęka w określonym pomieszczeniu?

Wówczas możemy zadbać również o wygląd poszczególnych skrzynek. Część z nich warto przemalować lakierobejcą lub farbą do drewna. Od zewnątrz można zabudować taką wnękę drzwiczkami ażurowymi lub przesuwnymi. Takie rozwiązanie pozwoli nam zakryć wnękę zawsze wtedy, gdy nie będziemy z niej korzystać.

Jak przymocować skrzynki do ściany? Można jak najbardziej standardowo np. za pomocą wkrętów. Jednak rodzaj mocowania zawsze dobierzmy tak, by wkręt mógł utrzymać ciężar załadunku skrzyni.

Uwaga:

W przypadku tworzenia półek ściennych, zwróćmy uwagę z jakich materiałów jest wykonana ściana i czy rzeczywiście utrzyma określony ciężar. Dopiero wówczas rozplanujmy ułożenie skrzynek.

Data publikacji: 10.01.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów
Mimo że małe mieszkania uznaje się za trudniejsze w aranżacji, stosunkowo łatwo możesz stworzyć w nich funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Przyda Ci...
Czytaj więcej

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Skrzynki sosnowe, jako ciekawy pomysł na wyposażenie spiżarni