LOTERIA CASTODAYS! Weź udział już teraz! Sprawdź szczegóły >>
Regał, jako ścianka działowa
Fenomen małych przestrzeni jest następujący: z dobrą organizacją i przy odpowiednim doborze mebli są w stanie pomieścić znacznie więcej, niż potrafimy sobie wyobrazić. To pewne. Przecież tak wiele osób mieszka obecnie w małych kawalerkach, gdzie salon, kuchnia, pokój dzienny i jadalnia to jeden twór. Doskonały, chciałoby się powiedzieć. Wszystko na swoim miejscu z określonym przeznaczeniem i funkcją. Ładnie i praktycznie – czy tylko dzięki aranżacyjnym możliwościom właścicieli mieszkania? A może tylko przy pomocy kilku sprawdzonych trików. Mebli, które tę funkcjonalność podnoszą? Z pewnością jedno i drugie.
Spis Treści:
- Regał - Idealne Rozwiązanie dla Kawalerki
- Regał jako ścianka działowa
- Regały zabudowane
- Regały otwarte
Regał - Idealne Rozwiązanie dla Kawalerki
Regał, to jeden z tych mebli, który do kawalerek nadaje się idealnie. Sprawdza się w roli mebla, który organizuje naszą pokojową przestrzeń, ale również jako mebel bardzo pojemny, do którego włożymy i na którym położymy mnóstwo rzeczy.
Regał przede wszystkim pomoże wydzielić przestrzeń – roboczą i tę dzienną, w której podejmujemy gości. Regał, szafka, półka – jak zwał, tak zwał. Najważniejsze, że jego udział w organizacji naszej przestrzeni jest tak wielki.
Regał jako ścianka działowa
Stosowany wówczas, gdy szczególną uwagę przywiązujemy do podziału danej przestrzeni, ale niestety nie mamy warunków do tego, żeby móc postawić ściankę działową. Taka niepełna, bo niezabudowana do samego sufitu, ścianka będzie idealnym rozwiązaniem. Pod warunkiem jednak, że dobierzemy odpowiedni model.
Regały zabudowane
Zwykle stosuje się je w celu zupełnego odgrodzenia jednego pomieszczenia od drugiego. W ten sposób wydzielamy zupełnie nowe pomieszczenie, najczęściej sypialnię, przedpokój, aneks kuchenny. Warto wiedzieć, że niektóre regały mają plecy wykonane z płyty lub blachy, a inne nie.
Regały zamknięte mają kilka zalet. Mogą mieć również zamknięte niektóre szafki, przez co stają się dodatkowym miejscem do przechowywania rzeczy niezbędnych, acz średnio dekoracyjnych. Tył takiego regału możemy dowolnie ozdobić, np. fototapetą. Będzie bardzo nietypowy i na pewno zwróci uwagę gości.
Regały otwarte
Sprawdzają się raczej w kwestii wydzielania stref, np. dziennej od rekreacyjnej. To świetny sposób na stworzenie wnętrza niecodziennego, nietuzinkowego, w którym pojawia się ciekawy mebel. Regał otwarty może stać się inspiracją do zaaranżowania reszty pomieszczenia. Znaleźć się na nim mogą upominki przywiezione z dalekich krajów, książki, a także kwiaty, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na żywsze, cieplejsze.
Regał może też optycznie powiększać pomieszczenie. Wystarczy, że będzie pomalowany na kolor jasny i że w wypełnimy jego półki np. szklanymi dodatkami.
Współczesne formy dekoracji pozwalają na niczym nieskrępowane aranżowanie przestrzeni także regałami w innych formach niż typowy prostokąt lub kwadrat. Mogą mieć kształt kolisty, podłużny lub zupełnie niesymetryczny.
Całkowicie niestandardowym rozwiązaniem będą np. regały przeszklone lub wykonane z materiałów nietypowych. Dużo nowoczesności wprowadzimy do wnętrza np. przy udziale cegły, którą zabudujemy tył regału.
Data Aktualizcji: 06.08.2024