metylan banermetylan banermetylan banermetylan baner

Metylan to synonim innowacyjności, niezawodności i niemieckiej jakości.

Od ponad 60 lat marka oferuje profesjonalne rozwiązania w zakresie przygotowania podłoża, klejenia tapet i okładzin ściennych oraz ich usuwania.


kleje do tapetkleje do tapetkleje do tapetkleje do tapet

Kleje do tapet Metylan produkowane są na bazie metylocelulozy – naturalnego składnika, niezwykle odpornego na zanieczyszczenia biologiczne. Charakteryzuje je nie tylko wysoka siła i trwałość wiązania, ale także lepsza odporność na rozwój pleśni i grzybów niż w przypadku klejów na bazie skrobi ziemniaczanej. Każdy z 3 rodzajów sypkich klejów jest dedykowany do danego typu tapety np. do tapety papierowej, flizelinowej, czy winylowej. Ponadto do zadań specjalnych, do klejenia ciężkich tapet oraz fototapet, gdzie niezbędna jest najwyższa siła klejenia, polecany jest klej RtU gotowy do użycia natychmiast po otwarciu opakowania. Tapetowanie wiąże się czasami również z usunięciem starej tapety – w tym celu z pomoca przychodzi płyn do usuwania tapet – dzięki niemu zrywanie starej warstwy jest szybkie i łatwe.Geom logoGeom logoGeom logoGeom logo

Niemiecka marka Metylan istnieje na rynku już ponad 69 lat. Jednak doświadczenie jako producenta klejów do tapet jest znacznie dłuższe – w 1881 roku został wynaleziony pierwszy, łatwy w użyciu klej do tapet. Przez 141 lat rozwijał i doskonalił formulacje klejów, aby stać się niekwestionowanym liderem rynku. Dziś działa na wielu rynkach, dostarcza rozwiązania na wielu wymagających rynkach. Szeroki wachlarz technologii, receptur i formatów spełnia specyficzne potrzeby konsumentów: majsterkowiczów jak i profesjonalistów. Podstawą działalności jest zrównoważony rozwój - kleje są wytwarzane z surowców naturalnych i odnawialnych. Dzięki ścislej współpracy z partnerami producent minimalizuje wpływ pozyskiwania surowców i produkcji wyrobów gotowych na środowisko naturalne. Stale prowadzone badania i własna produkcja metylocelulozy umożliwiają opracowywanie receptur dostosowanych do specyficznych potrzeb klienta.

Sklepy