LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Sucha zabudowa

Strzałka w prawo

Profile sufitowe

Strzałka w prawo

Profile sufitowe

Profil sufitowy to jeden ze sposób na zamontowanie sufitu podwieszanego. Dzięki profilowi możesz stworzyć wytrzymały i stabilny szkielet.

Filtry

Profile sufitowe

Profil sufitowy to jeden ze sposób na zamontowanie sufitu podwieszanego. Dzięki profilowi możesz stworzyć wytrzymały i stabilny szkielet.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Profile aluminiowe i stalowe

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

PROFIL SUFITOWY I BELKA DREWNIANA, CZYLI JAK PRZYMOCOWAĆ SUFIT PODWIESZANY

Sufit może być częścią dekoracji. Minęły już czasy jednolitych, białych powierzchni, pośrodku których wisiała pojedyncza lampa. W mieszkaniach coraz częściej instaluje się sufity podwieszane. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową aranżację w każdym budynku. Dają także ciekawe możliwości w zakresie oświetlenia pomieszczenia.

Profil sufitowy to jeden ze sposób na zamontowanie sufitu podwieszanego. Dzięki profilowi możesz stworzyć wytrzymały i stabilny szkielet. Na nim natomiast oprzesz nie tylko cały sufit podwieszany. Panele sufitowe także bazują na tak stworzonej kratownicy. W naszej ofercie znajdziesz panele sufitowe o najwyższej jakości, z którymi stworzysz wyjątkowe sufity w domu czy miejscu publicznym.

W Castoramie znajdziesz też narożniki, służące między innymi do wzmacniania naroży w otworach drzwiowych i okiennych czy zabezpieczenia krawędzi ciętych płyt g-k. Przy łączeniu płaskich połączeń płyt pomogą taśmy i siatki. A jeszcze większe bezpieczeństwo i trwałość połączeń zapewnią wkręty.

UD I CD – NIE IGNORUJ TYCH OZNACZEŃ

Profile oraz akcesoria do suchej zabudowy to elementy, które pozwolą Ci na kształtowanie pomieszczeń w taki sposób, jaki Ci się zamarzy. Modnym i bardzo efektownym elementem wystroju są sufity podwieszane. Aby móc je zamontować, musisz wyposażyć się w profile sufitowe, które są elementem kluczowym przy ich konstruowaniu. Profile ścienne będą istotne szczególnie w przypadku płyt gipsowo-kartonowych. Akcesoria do profili pomogą zaś skutecznie połączyć profile, zapewniając precyzję i trwałość.

Profile sufitowe dzielą się na dwa rodzaje. Musisz pamiętać, by stosować je odpowiednio do ich przeznaczenia. Profil CD jest inaczej nazywany głównym. To za jego pomocą stworzysz całą kratownicę, do której mocujesz płyty sufitu. Do takiej samej konstrukcji możesz wsunąć gipsowe kasetony. Profil UD natomiast jest nazywany profilem przyściennym. Z niego tworzysz obramowanie całej stalowej konstrukcji. Dzięki temu kratownica jest bardziej wytrzymała i stabilna.

Pamiętaj, że profile sufitowe są nie tylko sposobem na stworzenie ciekawych aranżacji. Przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo, mniejsze obciążenie sufitu i odporność na niekorzystne warunki, w tym wilgoć i zmienne temperatury.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY PROFIL SUFITOWY?

Masz w planach stworzenie sufitu podwieszanego u siebie w domu? Na pewno wybór profilu sufitowego nie będzie szczególnie trudnym zadaniem. Profile niewiele się od siebie różnią. Warto jednak byś zwrócił uwagę na pewne cechy, jakie powinien mieć dobry profil. Jeśli nie potrzebujesz sufitu o specjalnych właściwościach ognioodpornych, zwróć uwagę na najbardziej podstawowe kwestie.

Profil musi być wykonany z mocnej stali. Jego dopuszczalne obciążenie powinno wytrzymać ciężar płyty gipsowej, którą przygotowałeś do montażu. Wybierz też element z blachy ocynkowanej. Dzięki temu unikniesz rdzy, która osłabia strukturę stali. Taki profil będziesz mógł zamontować także w łazience czy kuchni.

Na rynku dostępne są zazwyczaj profile o długości trzech metrów. W naszej ofercie znajdziesz także inne wymiary, dlatego do każdego pomieszczenia zdołasz dopasować profil sufitowy. Cena nie gra przy tym roli – najważniejsze jest bezpieczeństwo.

SUFIT PODWIESZANY? TO NIE MUSI BYĆ TRUDNE!

Od czego zacząć montaż sufitu podwieszanego? Od profili sufitowych, a dokładniej: od profili przyściennych UD. Zamontuj je do ściany, bo to one stabilizują poziome profile CD. Są ramą dla Twojej stalowej konstrukcji, która odpowiada za bezpieczeństwo i trwałość całego montażu. Dopiero po przymocowaniu profili, możesz stworzyć kratownicę.

Za pomocą profili CD skonstruujesz poziomą kratownicę o podwójnym zastosowaniu. Może posłużyć za szkielet do przymocowania płyt gipsowych. To także dobry stelaż, na którym oprzesz kasetony. Rozstaw profili zależy przede wszystkim od układu płyty i jej grubości. Średnio profile nośne rozmieszcza się co 40–50 centymetrów. Rozstaw pomiędzy profilami głównymi najczęściej wynosi 100 centymetrów a pomiędzy wieszakami – 75 centymetrów.

Jak połączyć ze sobą profile CD i UD? Profile ścienne wsuwasz w profile UD, które są przykręcone do ściany. Problemem mogą być profile zbyt krótkie. Lepiej nie spawaj ich ze sobą. Zamiast tego skorzystaj z różnych długości profili. Jeśli zabraknie Ci kilku czy kilkunastu centymetrów, możesz sięgnąć po dodatkowe akcesoria. Dzięki nim zdołasz skutecznie, a przede wszystkim trwale wypełnić ewentualne braki.

JEDEN PROFIL – KILKA MOŻLIWOŚCI KONSTRUKCYJNYCH

Profile sufitowe nie różnią się od siebie znacząco. A jednak możesz dzięki nim stworzyć kilka różnych konstrukcji. Stelaż jednopoziomowy i jednokierunkowy zbuduj, jeśli pomieszczenie jest podłużne. Do większego pomieszczenia stwórz stelaż dwupoziomowy krzyżowy. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj bardziej obniży pomieszczenie.

Kiedy warto zbudować stelaż jednopoziomowy krzyżowy? Zawsze. Niestety będziesz musiał nastawić się na większą ilość pracy. Zalety tej konstrukcji są jednak niezaprzeczalne. Łatwiej wypoziomować sufit. Ma mniej punktów zaczepienia w stropie. Chroni także płyty gipsowe przed uszkodzeniem. Jak sam widzisz, warto zainwestować w to odrobinę więcej pracy.