Strona główna

Strzałka w prawo

Sucha zabudowa

Strzałka w prawo

Profile ścienne

Strzałka w prawo

Profile ścienne

Same płyty gipsowe to nie wszystko. Potrzebujesz stelaża, na którym oprzesz całą konstrukcję. Profile ścienne służą właśnie do budowy tej kratownicy. To ona ma utrzymać płyty w miejscu.

Filtry

Profile ścienne

Same płyty gipsowe to nie wszystko. Potrzebujesz stelaża, na którym oprzesz całą konstrukcję. Profile ścienne służą właśnie do budowy tej kratownicy. To ona ma utrzymać płyty w miejscu.

26 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Profile aluminiowe i stalowe

Wyświetlanie 24 z 26 produktów

Załaduj więcej

STWÓRZ SZYBKO DWA POKOJE Z JEDNEGO

Dawniej wszelkie zmiany architektoniczne wymagały ogromnego nakładu środków finansowych i czasu. Wiązały się też z poważnymi zmianami w planach domu. Od jakiegoś czasu jednak wzrasta zainteresowanie płytami gipsowymi. Dzięki nim możesz szybko wydzielić dwa pokoje z jednego albo też zadbać o izolację akustyczną swojego domu.

Same płyty gipsowe to nie wszystko. Potrzebujesz stelaża, na którym oprzesz całą konstrukcję. Profile ścienne służą właśnie do budowy tej kratownicy. To ona ma utrzymać płyty w miejscu. Dba o stabilność Twojej konstrukcji i bezpieczeństwo wszystkich dobudowanych elementów. Dzięki profilom ściennym jesteś w stanie stworzyć wyjątkowe aranżacje w każdym domu. Nawet tym o nieciekawym układzie pomieszczeń.

PROFILE NICZYM PUZZLE – WSZYSTKO MUSI DO SIEBIE PASOWAĆ

Profile ścienne wydają się niczym od siebie nie różnić. A jednak nasza oferta obejmuje różne typy profili. Każde posiadają swoje oznaczenia, które umiejscawiają profile w odpowiednim miejscu w stelażu. Znajdziesz u nas profile ścienne CW, UW oraz UA. Każde z nich są stworzone z ocynkowanej blachy, dlatego możesz zapomnieć o korozji nawet w wilgotnych pomieszczeniach.

Oprócz klasycznych profili ściennych możesz znaleźć także profile V, dzięki którym stworzysz konstrukcję na poddaszu. Unikniesz też utraty ciepła, bo profil ograniczy wszelkie nieszczelności między ścianą a sufitem. Nasza oferta obejmuje także profile do łuków, które są dopasowane do wszelkich wybrzuszeń i skosów. Innymi słowy, są profilami do niestandardowych kształtów. Listę wyjątkowych profili dopełniają profile kapeluszowe. Ich największą zaletą jest oszczędność powierzchni podczas montażu.

Jeśli zatem szukasz sposobu na wyciszenie domu lub wydzielenie osobnego pokoju, do remontu wykorzystaj profile ścienne. Dzięki nim zadbasz o bezpieczeństwo konstrukcji z płyt gipsowych. To najlepszy sposób na budowę szybką, trwałą i stosunkowo tanią.

JAKIE POWINNY BYĆ ODPOWIEDNIE PROFILE ŚCIENNE?

Stworzenie konstrukcji z profili ściennych jest zarazem proste, jak i trudne. Pozornie wystarczy połączyć ze sobą wszystkie elementy i do nich przymocować płyty gipsowe. Na czym zatem polega trudność? Przede wszystkim na dobraniu odpowiednich profili do ich miejsca w konstrukcji stalowej.

Profil CW inaczej nazywany jest słupkiem. Ten rodzaj profili ustawia się w ścianie pionowo. Często producenci wyposażają je w otwory, dzięki którym można poprowadzić wewnątrz zabudowy instalację elektryczną. Drugim najczęściej używanym rodzajem jest profil UW. To one umożliwiają mocowanie płyt gipsowych do podłogi, sufitu i nad drzwiami. Głównym zadaniem tych profili jest zapobieganie przesuwania się słupków. Dzięki nim konstrukcja ścian tworzy proste linie. Profile te powinny mieć grubość 0,6 mm a karbowane – 1,2 mm.

Kolejnym rodzajem bardzo często wykorzystywanym w stelażu jest profil UA. One także są ustawiane w pionie. Są jednak mocniejsze od profili CW, ponieważ wykonuje się je z grubszej blachy. Zastosuj je w newralgicznych miejscach. Krawędzie otworów drzwiowych i zakończenia krawędzi ścianek działowych to miejsca, w których powinieneś umieścić profil UA. Dzięki niemu usztywnisz ościeżnicę i otwory drzwiowe w ścianach działowych.

Po profile kapeluszowe sięgnij wtedy, gdy chcesz przymocować płyty gipsowe na suficie lub ścianach działowych. Możesz je zamontować bezpośrednio do ściany, stropu lub więźby działowej. Jeśli natomiast marzysz o wymyślnych konstrukcjach, profile giętkie będą najlepszym wyborem.

Może Ci się wydawać, że wybór profili ściennych jest bardzo prosty. Znasz już ich oznaczenia i wiesz, gdzie je zamontować. Pamiętaj jednak, że tylko odpowiednie profile zagwarantują Ci trwałość dobudowanych elementów na lata. Większość profili stworzona jest z ocynkowanej blachy. Im bardziej wilgotne pomieszczenie, tym grubsza powinna być warstwa cyny. Kuchnia i łazienka to prawdziwe wyzwanie dla każdego rodzaju profilu. Zadbaj zatem o to, żeby profile posłużyły przez lata i nie groziła im korozja. Mogą ją wywołać także materiały wykończeniowe ścian działowych, dlatego ocynkowana blacha jest podstawą w elementach wykończeniowych do tych pomieszczeń.

WŁASNA ŚCIANKA DZIAŁOWA Z PŁYT GIPSOWYCH TO TYLKO KILKA KROKÓW

Budowa stelaża pod płyty gipsowe nie musi być ani trudna, ani tym bardziej czasochłonna. Wystarczy kilka chwil, żebyś miał swoją własną ściankę działową. Montaż zacznij od profilu UW, czyli części podłogowej. W profilu tym wiercisz otwory pod kołki mocujące. Odstępy nie mogą być większe niż 100 cm. Po tym przychodzi pora na profile CW, czyli tzw. słupki. Umieść je w odstępach co 60 cm, jeśli ściana ma wytrzymać obciążenie do ok. 20 kg. Zmniejsz rozstaw do 40 cm, jeśli planujesz na ścianie wieszać cięższe przedmioty np. o wadze 40 kg.

Jeśli zaplanowałeś w ścianie drzwi, obramowanie dla nich stwórz z profili UA. Przymocuj je do podłogi i sufitu. Zrobisz to dzięki uchwytom kątowym. Gdy już masz potrzebny Ci stelaż, możesz zamknąć go z jednej strony. Po tym poprowadź instalację elektryczną, wypełnij wnętrze wyciszeniem i zamknij całą konstrukcję. Na tak utworzonej ściance działowej możesz nawet zawiesić lżejszą półkę.