Produkty

Świąteczne kurtyny świetlne - którą wybrać?

Świąteczne kurtyny świetlne - którą wybrać?

Grudniowe wieczory rozświetlone są najpiękniej w całym roku. Nie tylko choinki wraz z pięknymi dekoracjami mają w tym udział – najlepiej widoczne są z zewnątrz świetlne kurtyny, dzięki którym światło upiększa każdą fasadę, balkonową poręcz, a także wnętrze domu. Jakie kurtyny mamy do wyboru?

kurtyna świetlnaGrudzień to magiczny czas, a zwiastują to świetlne ozdoby, jakie błyszczą we wnętrzach okien, na elewacjach czy między lampami ulicznymi. Końcówka roku rozświetlona jest różnymi kolorami, kształtami i napisami związanymi ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Szczególnie efektownie prezentują się ozdoby w formie kurtyn. Są na tyle rozpowszechnione, że ich widok na stałe zagościł w grudniowym czasie oczekiwania na prezenty.

Na wzrost zainteresowania kurtynami miały wpływ zdobywające sobie coraz większą popularność diody LED – mogą one pracować w każdych warunkach pogodowych, nie pobierają dużej ilości energii elektrycznej, są przyjazne w zawieszaniu i składaniu do pudeł, nie potrzebują tyle ostrożności w użytkowaniu, jak standardowe oświetlenie z małych kolorowych żarówek. Świecące diody LED mogą emitować światło różnokolorowe, białe, niebieskie lub białe ciepłe, a na jednym komplecie znajdziemy ich najczęściej 100 lub 200. Niektóre zestawy są wyposażone w dodatkowe gniazdo zewnętrzne, dzięki któremu możemy powiększyć naszą kurtynę o dodatkowy komplet lub komplety.

Wybierając kurtynę, miejmy na uwadze miejsce, w którym zostanie zawieszona. Do zastosowań zewnętrznych trzeba zaopatrzyć się w taką, która może świecić na mrozie i podczas opadów śniegu. We wnętrzach kurtyny mają bardziej przyjazne warunki pracy, dlatego są wykonane z delikatniejszych materiałów. W przypadku tych ostatnich mamy też większy wybór świecących kształtów – jest to uwarunkowane tym, że kurtyny zewnętrzne mają za zadanie jedynie świecić, a małe kształty gwiazdek cieszą nasze oczy z bliska, kiedy możemy zauważyć poszczególne śnieżynki.

Poszczególne komplety różnią się swoimi parametrami, jednak najczęściej spotykane odległości między wiązkami wynoszą 10 cm, podobnie jak dystans między jednym punktem świetlnym a kolejnym. Wiązki mogą być też sobie równe co do długości albo ich długość jest różna, tak aby dół kurtyny przypominał łagodną falę sinusoidy. Nie bez znaczenia jest kolor przewodu łączącego poszczególne diody LED w wiązki – jest przezroczysty lub biały, dzięki czemu zimową porą staje się niewidoczny i wyeksponowane są jedynie świecące punkty.kurtyna zewnętrzna

Szczególnie efektownie prezentują się kurtyny świecące w taki sposób, że każda wiązka ma swoją własną barwę świecenia. Tego typu ozdoba może stanowić urozmaicenie na elewacji, na której rozmieszczono jedynie biało świecące diody LED. Jednostajną kolorystycznie kurtynę można również urozmaicić kształtem świecących sopli, wśród których mamy ozdoby jednobarwne i wielokolorowe. Możemy też nabyć zestawy z różnymi wariantami oświetlenia – te najczęściej wyposażone są w programator, dzięki któremu możemy swobodnie wybierać poszczególne efekty świetlne.

Oczywiście żywot kurtyn świetlnych nie kończy się wraz z grudniem. Są na tyle interesującym elementem dekoracyjnym, że zdobią sale konferencyjne, budynki kurortów, eksponują atrakcje turystyczne. Także w naszych wnętrzach możemy wykorzystać ich obecność i znaleźć im miejsce godne imponującej oprawy świetlnej. Dzięki temu nie będziemy ich chować wraz z dekoracjami świątecznymi i zostaniemy z kurtynami na dłużej.

Komentarze

Ocena
2 komentarze
04.12.2015
Zdecydowanie tym razem takie kurtyny zawieszę w oknach, bo i tak nie ma ładnych widoków:) no i przynajmniej z zewnątrz pięknie to wygląda a w środku miłe światełko. zimę tylko tak się da przetrwać
04.12.2015
Zdecydowanie tym razem takie kurtyny zawieszę w oknach, bo i tak nie ma ładnych widoków:) no i przynajmniej z zewnątrz pięknie to wygląda a w środku miłe światełko. zimę tylko tak się da przetrwać

Ocena i komentarz dla:

Świąteczne kurtyny świetlne - którą wybrać?