Produkty

Szafka pod umywalkę – jaką wybrać?

Szafka pod umywalkę – jaką wybrać?

Szafka pod umywalką pojawia się coraz częściej jako standardowe wyposażenie nowoczesnych łazienek. Sięgamy do niej podczas czynności kosmetycznych, by wyciągnąć potrzebne przybory, kosmetyki czy urządzenia do stylizacji fryzur. To także doskonałe miejsce do przechowywania ręczników oraz środków czystości. Czym kierować się podczas wyboru szafki pod umywalkę?

szafka pod umywalkęDla kogo szafki pod umywalkę?

Często borykamy się z problemem zbyt małej łazienki. Wyposażenie jej w odpowiednie sprzęty sprawia, że brakuje przestrzeni do przechowywania akcesoriów higienicznych oraz kosmetyków. Tutaj sprawdzą się odpowiednie łazienkowe meble. Niestety regał czy kolumna zajmują zbyt wiele miejsca, a zabudowanie ścian wiszącymi szafkami drastycznie ograniczy przestrzeń. Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie szafki pod umywalką w miejscu postumentu. Miejsce pod ceramiką sanitarną możemy zagospodarować na praktyczny schowek, który pomieści przydatne akcesoria. Rozwiązanie jest praktyczne i ułatwia utrzymanie porządku w łazience, gdyż kosmetyki i przybory higieniczne będą schowane.

Jaką szafkę wybrać?

Producenci mebli łazienkowych oferują szeroką gamę produktów. Dopasujemy szafki do wystroju zarówno pod względem wymiarów, jak i kolorystyki. Znajdziemy modele mocowane do ściany – wiszące – oraz meble stojące. Możemy zdecydować się na szafki otwierane lub meble z wysuwanymi szufladami. Dobrym pomysłem jest zakupienie kompletu umywalka + odpowiednia szafka. Będziemy mieli wtedy pewność, że ceramika łazienkowa będzie idealnie dopasowana do wymiarów mebla. Na ogół szafki łazienkowe pasują do wielu modeli umywalek, dlatego wybór jest ogromny. Wybierając wyposażenie, zwróćmy uwagę na zastosowany materiał. Najczęściej wykorzystuje się płyty wiórowe oraz MDF, a elementy są dodatkowo polakierowane, tak by były maksymalnie zabezpieczone przed wilgocią.

Szafka pod umywalkę Cooke&Lewis Alfa 95 cm dąb- Szafka stojąca pozwoli maksymalnie zagospodarować przestrzeń pod umywalką. Stojący mebel jest także pojemny, jednak przy jego montażu trzeba pamiętać o zastosowaniu gumowych nóżek ze względu na wilgotną podłogę.

- Szafkę wiszącą można łatwo dopasować do wysokości osób, które z niej korzystają. Rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom wysokim.

- Przy głębokości od 50 do 60 cm warto zdecydować się na szafkę z szufladami, których zawartość widać już przy otwarciu. Przy mniejszej ilości wolnego miejsca (o głębokości 40 cm) lepiej sprawdzi się standardowa szafka z półkami.

- Długi blat sprawdzi się w sytuacji, gdy wybierzemy umywalkę stawianą na blacie. Zyskamy w ten sposób dodatkowe miejsce na kosmetyki.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Szafka pod umywalkę – jaką wybrać?