Szkatułki, skrzynki i kuferki we wnętrzach

Ważnym elementem wyposażenia każdego domu są przedmioty i akcesoria, które służą przechowywaniu rozmaitych rzeczy. Szafy, półki, regały, pojemniki, kosze, ale także skrzynie, kufry i szkatułki – w nich schowamy i uporządkujemy ubrania, buty, książki, zabawki i wiele innych elementów naszego dobytku.

szkatułkaZarówno kufry, jak i skrzynie i szkatułki służą do zabezpieczenia przechowywania przedmiotów. Pierwsze dwa mogą przybierać większe rozmiary, natomiast szkatułki są zwykle niewielkie i doskonale sprawdzają się jako schowek na biżuterię, klucze czy guziki.

Niewielkie kuferki i szkatułki będą odpowiednie także do przechowywania niewielkich pamiątek, drobiazgów o wartości sentymentalnej, a także kosmetyków.

Szkatułki i kuferki występują dziś w wielu formach, wzorach i kolorach. Nowoczesne posiadają minimalistyczny, prosty kształt. Bywają lakierowane, zaopatrzone w lusterko i wysuwane przegrody. Można wykorzystać je w łazience czy toaletce – dzięki wielu stylom ich wykonania wpasują się we wnętrza nowoczesne, jak i retro. Na rynku znajdziemy kuferki i szkatułki wykonane zarówno z drewna, jak i ekologicznej skóry czy imitacji zamszu. Niektóre z nich wyposażone są w uchwyt znajdujący się na wieku, inne w dekoracyjne nóżki.

Poza niewielkimi szkatułkami, w których ukryjemy zwykle jedynie drobiazgi, w naszych wnętrzach możemy wykorzystać także pokaźnych rozmiarów skrzynie czy kufry. Zaopatrzone w solidne wieko, często z możliwością zamknięcia na kłódkę, pozwalają na przechowywanie większych przedmiotów. Co więcej, mogą spełniać kilka funkcji. Akcesoria tego typu doskonale sprawdzą się w różnorodnych rolach, nie tylko jako dodatkowe miejsce do schowania niepotrzebnych w danej chwili sprzętów. Po pierwsze, kufry czy skrzynie są akcesoriami dekoracyjnymi i estetycznymi, które mogą stać się głównym elementem ozdobnym pomieszczenia. Mogą po prostu stać w jednym miejscu i być wykorzystywane jako dodatkowy schowek, ale można także wykorzystać je w bardziej nietypowych rolach.koszyk gruby castorama

Jako że kufry zwykle posiadają wypukłe wieko, trudniej zagospodarować je w oryginalny sposób, jednak wszystkie tego typu przedmioty z płaskim wiekiem możemy wykorzystać np. w roli stolika do kawy, szafki pod telewizor czy siedziska. Skrzynia będzie też godnym zastępcą dla plastikowych pojemników na zabawki. Możemy także ustawić ją w przedpokoju, gdzie pomieści czapki, szaliki, rękawice czy parasole. Wykonane z drewna kufry i skrzynie skomponują się niemal z każdą aranżacją wnętrz. Stare i zniszczone możemy odnowić własnymi siłami lub jedynie nieco oczyścić. Na rynku znajdziemy także nowe skrzynie i kufry, jeżeli więc nie dysponujemy własnym antykiem, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w nowy przedmiot.

Warto zaznaczyć, że wszelkie skrzynie i kufry mogą przydać się także w ogrodzie lub ogrodowych altanach. Możemy przechowywać w nich chociażby narzędzia. Jeżeli nie szkoda nam starych i sfatygowanych skrzyń, możemy także pozbawić je wieka i wykorzystać w roli donic lub kwietników. 

Data publikacji: 15.12.2015