Produkty

Jak przechowywać letnie ubrania

Jak przechowywać letnie ubrania

Pojemność naszej szafy zwykle ogranicza się do kilku półek, szuflad oraz drążka, na którym wieszamy część ubrań. Niekiedy na bardzo małej powierzchni trudno jest pomieścić garderobę sezonową – zarówno zimową, jak i letnią. Aby nasza szafa była praktyczna na co dzień, warto przeprowadzić w jej wnętrzu szybką segregację. Jak przechowywać letnie ubrania zimą?

przechowywanie ubranDlaczego warto przeprowadzać segregację ubrań sezonowych?

Przede wszystkim dlatego, że dzięki niej wiosną nasza szafa wyda się po prostu odświeżona. Na kilka zimowych miesięcy zapominamy o zwiewnych sukienkach, ulubionych szortach i sandałach. W nowy sezon wchodzimy z ubraniami wyglądającymi jak nowe i które w naszym mniemaniu mogą nam jeszcze posłużyć przez określony czas.

Segregowane ubrania powinny być czyste!

To główna zasada przeprowadzania sezonowych porządków: kompletujemy w szafie tylko te ubrania, które są całkowicie czyste. Całą resztę, a dokładnie te ubrania, które posiadają jakieś zabrudzenia albo pierzemy w pralce, albo oddajemy do pralni chemicznej. Zależy to od rodzaju materiału, który uległ poplamieniu.

Dlaczego jest to tak ważne? Plamy powstające na ubraniach dużo łatwiej jest nam usunąć bezpośrednio po tym, jak się pojawiły – to raz. Dwa, że niektóre z plam, np. te po owocach i sokach – bardzo słodkie i lepkie – mogą zwabić do szafy drobne robactwo, np. mrówki.

Dobry początek – segregacja

Pora się zastanowić, które z ubrań mogą nam się przydać zimą, a których na pewno nie wykorzystamy w tym czasie.

Wybierzmy letnie ubrania i przenieśmy je na inną półkę szafy lub schowajmy w próżniowym pudełku. Będą bezpiecznie oczekiwały kolejnego sezonu.

Łatwiej będzie nam też zachować porządek w szafie, w której liczba ubrań będzie mniejsza.

Innym sposobem na segregację ubrań letnich będzie przeniesienie ich na najwyższe półki garderoby. Zimowe sweterki oraz spodnie połóżmy natomiast na tych półkach, które znajdują się na wysokości naszego wzroku. Zaoszczędzimy tym samym kilka minut codziennie rano, kiedy jak zwykle śpieszymy się do pracy.

W szafie albo w pudełkach – jak zabezpieczyć pudełko na ubrania castorama

Jeśli zdecydujemy się przechowywać ubrania na półkach, dobrze jest zawinąć całe stosiki np. w poszewkę po poduszce. Wówczas ochronimy je przed osiadaniem na ich powierzchni kurzu, a także przed wilgocią oraz innymi zabrudzeniami.

W pudełkach nasze ubrania będą szczelnie zamknięte, tym samym będą dużo bardziej bezpieczne. Jedyne, co może im się przydarzyć, będzie blaknięcie kolorów wywołane przez promienie słoneczne padające na przezroczyste pudło. Sposobem na to będzie umieszczenie go w miejscu zacienionym, gdzie na co dzień nie dociera słońce. Chowając ubrania w pudełku możemy je np. rolować. Wówczas nie będą pomięte i zmieścimy ich większą liczbę w jednym pudełku.

Aby zachować przyjemny zapach ubrań, możemy włożyć do każdego takiego pudła zapachowe mydełka lub saszetki. Dzięki temu latem, tuż po wyjęciu ubrań, dalej będziemy czuli przyjemny zapach świeżości.

Jeśli planujemy przechować letnie ubrania w szufladzie, warto wyposażyć jej wnętrze w pakowne pudełka-przegrody. Podzielimy tym samym jej wnętrze tak, aby już na pierwszy rzut oka widzieć, gdzie znajdują się spodnie, a gdzie bluzki.

 

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Przegląd przydatnych akcesoriów do garderoby

Przegląd przydatnych akcesoriów do garderoby
Posiadanie garderoby jest marzeniem każdej kobiety, ale i mężczyznom taka opcja z pewnością przypadnie do gustu. Jeśli więc mamy na tyle miejsca w mie...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość w garderobie?

Jak utrzymać świeżość w garderobie?
Garderoba jest pomieszczeniem, w którym gromadzimy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale również te sezonowe oraz różnego rodzaju dodatki. Odpowi...
Czytaj więcej

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku

Wyposażenie garderoby: 5 sposobów na utrzymanie porządku
Duża, przestrzenna garderoba stanowi wygodne rozwiązanie w każdym domu. By wszystkie rzeczy znalazły swoje miejsce, potrzeba jednak odpowiednio zaplan...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
28.05.2016
Kiedyś byle jakie wory i chowałam gdzie bądź, potem nawet nie mogłam tego znaleźć i wszystko było masakrycznie pogięte, a często zakurzone z pająkami suchymi, potem zostawiałam, a teraz postanawiam czytać takie mądre artykuły, jak te i zrobić to jak należy.
12.05.2016
Wsadzam w pudełko i pod łóżko. Niektóre ciuchy w worki próżniowe, a buty w zwykłe wory na śmieci.
06.11.2015
Muszę się właśnie też za to zabrać, bo mam okropny rozgardiasz. Myślę, że takie pudełka to najlepsza metoda w moim wypadku. zupełnie nie mam na nic miejsca. A tak to schowam je pod łóżko i załatwione.

Ocena i komentarz dla:

Jak przechowywać letnie ubrania