Produkty

Sztukateria dla wymagających – inspiracje

Sztukateria dla wymagających – inspiracje

Sztukaterie ścienne oraz sufitowe stosujemy w domowych wnętrzach od bardzo dawna. Ze względu na swoją formę kojarzą się z przepychem oraz królewską elegancją. We współczesnych domach obecność sztukaterii nie jest czymś zaskakującym – wpływ mają na to zwłaszcza niska cena oraz dostępność.

sztukateriaSztukateria przede wszystkim zdobi wnętrze – uszlachetnia je i nadaje eklektycznego stylu. Można ją podziwiać we wnętrzach domów nowoczesnych, utrzymanych w stylu klasycznym oraz wszędzie tam, gdzie unikamy przesadnych, barokowych stylizacji.

Współczesne sztukaterie są przede wszystkim łatwe w montażu. Ich lekkość oraz mnogość form dekoracyjnych pozwala stworzyć ciekawe wykończenie w domach osób, dla których styl klasyczny, ma duże znaczenie.

Dlaczego jeszcze warto stosować sztukaterie?

Odpowiednio dobrana sztukateria lepiej porządkuje przestrzeń oraz nadaje jej proporcji. Formy geometryczne oraz florystyczne skupiają na sobie uwagę, a umieszczone w bliskim sąsiedztwie detali, wyróżniają je na monotonnym tle.

Sztukaterią ozdobimy elementy wykończenia ram okna, wnęki drzwi, czy też fronty mebli. Ich głównym przeznaczeniem jest jednak podkreślenie sufitu i zdecydowane zaakcentowanie jego obecności w funkcji dekoracji wnętrza.

Sztukaterią są także szerokie listwy, które łączą sufit i ścianę – można w nich zamontować drobne oświetlenie LED, a tym samym stworzyć we wnętrzu przyjemną aurę.

 Rozeta Carole 66 cmCoś więcej niż tradycyjna sztukateria

Elementy dekoracyjne określane wspólnym mianem sztukaterii to produkty gipsowe, styropianowe oraz wykonane z pianki poliuretanowej. Zwykle mają one biały kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie by każdy z tych elementów pięknie ubarwić.

Ciekawym uzupełnieniem klasycznego wnętrza będą szerokie listwy ścienne przemalowane na jaskrawy kolor. Podobny efekt uzyskamy, łącząc białą cegłę z ciemniejsza sztukaterią – spójną z kolorem ramy okiennej.

Sztukateria to materiał wyjątkowo dekoracyjny, a odpowiednio wkomponowany we wnętrze sprawi, że będzie on akcentował najważniejsze elementy naszej kompleksowej stylizacji.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?
Masz dość głośnych sąsiadów? A może chcesz, by Twoje dziecko spało spokojnie, nie słysząc hałasów dobiegającym z innego pomieszczenia? W...
Czytaj więcej

Dekoracja wnętrz za pomocą kasetonów – przykłady

Dekoracja wnętrz za pomocą kasetonów – przykłady
Kasetony wykonane z polistyrenu ekstradowanego to elementy, które w aranżacji wnętrz znajdują wiele zastosowań. Nadają się do montażu na sufici...
Czytaj więcej

Sposoby na zasłonięcie sufitu

Sposoby na zasłonięcie sufitu
Jeśli sufit prezentuje się nieestetycznie lub jego wysokość powoduje trudności w skutecznym ogrzaniu pomieszczenia, możemy go obniżyć. Takie rozwiązan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Sztukateria dla wymagających – inspiracje