Produkty

Kamień gipsowy na ścianie – zrób to sam

Kamień gipsowy na ścianie – zrób to sam

Jeśli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie salonu, korespondującym z designerskimi meblami i wykończeniem, powinniśmy zastanowić się nad wyborem kamienia dekoracyjnego. Ściany ozdobione tym materiałem wywołują pozytywne wrażenie, a ich wykonanie nie jest zbyt drogie.

Kamienie gipsokamień gipsowy castoramawe są znakomitą i bardzo tanią alternatywą dla innych, dość drogich materiałów naturalnych. Taka ozdoba pasuje praktycznie do każdego domu, bez względu na to, w jakim stylu jest on urządzony. Po odpowiednim dobraniu barwy i odcienia, całość może odmienić nasz salon nie do poznania.
 
Materiał ten możemy montować praktycznie na każdej powierzchni. Jego montaż jest stosunkowo prosty i bezproblemowy, w związku z czym powinniśmy sobie z tym poradzić bez pomocy fachowca. Do tego celu nie będą nam potrzebne także ani wielkie umiejętności, ani skomplikowane narzędzia – potrzebne będą: poziomica, miarka, piłka do drewna, papier ścierny oraz klej. Od czego rozpocząć pracę?

Przygotowanie ściany


Przed położeniem kamienia gipsowego ścianę trzeba do tego odpowiednio przygotować – najpierw starannie wyczyścić ją mydłem malarskim, a kiedy wyschnie, dokładnie zagruntować. Grunt można nanosić szerokim pędzlem bądź zwykłym wałkiem. Ważne jednak, by zrobić to równomiernie.

Szlifowanie


Kiedy czekamy na wyschnięcie gruntu, możemy przygotować płytki do montażu. W tym celu warto dokładnie wyrównać ich spód papierem ściernym bądź szlifierką – gips w tym miejscu nie zawsze jest równy. To zadanie jest ważne dla dalszych prac.

Klejenie


Kiedy grunt całkowicie wsiąknie w ścianę (zazwyczaj trwa to około 24 godzin), możemy rozpocząć klejenie płytek. W tym celu na spód każdej z nich nanosimy elastyczny klej, pokrywając zdecydowaną większość powierzchni. Nakładanie na ścianę rozpoczynamy od dołu, od początku pracy dbając o zachowanie idealnego poziomu. kamień gipsowy castorama

Docinanie

 
Miejsca, w których konieczne będzie dopasowanie kamienia do odpowiedniego wymiaru bądź kształtu, należy dokładnie zmierzyć, wzór przenieść na płytkę i wyciąć go najlepiej za pomocą piłki do drewna.

Wykończenie


W ten sposób zakrywamy płytkami całą zaplanowaną wcześniej powierzchnię, kontrolując jednocześnie co jakiś czas poziomicą czy utrzymujemy odpowiedni poziom. Po przyklejeniu ostatniej płytki całość powinniśmy zostawić na około 24 godziny, aby klej miał okazję się zawiązać. Na tym nasza praca się kończy.
 
Kamień gipsowy to bardzo ładna i tania ozdoba do naszego salonu. Co ważne, możemy ją zamontować własnoręcznie, oszczędzając tym samym na zatrudnieniu fachowca. Jeśli chcemy ożywić nasz salon niewielkim kosztem, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Data publikacji: 30.07.2015
Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Ścianki wygłuszające w biurze – gdzie stosować?

Ścianki wygłuszające w biurze – gdzie stosować?
W pomieszczeniach, w których pracuje duża liczba osób, często panuje hałas obniżający komfort pracy. Dotyczy to zwłaszcza biur zorganizowanych w syste...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - gipsowanie ścianki działowej

Instrukcja wideo - gipsowanie ścianki działowej
Gotowa ścianka działowa musi zostać wyrównana i zagispowana. Z jednej strony wzmacnia to jej trwałość, z drugiej pozwala na jej pomalowanie - dobrze z...
Czytaj więcej

Ile kosztuje remont mieszkania – jak oszacować koszty?

Ile kosztuje remont mieszkania – jak oszacować koszty?
Szacowanie kosztów to pierwszy i najważniejszy etap każdej inwestycji – nawet zwykłego remontu mieszkania. Odpowiednio wczesne zaplanowan...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kamień gipsowy na ścianie – zrób to sam