Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Tapety 3D - dlaczego i gdzie warto je zamocować?

Tapety znane są jako ten element dekoracji ściennej, który umożliwia nam nie tylko tworzenie gładkich i trwałych okładzin, ale przede wszystkim ciekawych – pod względem zastosowanych wzorów. Tapety 3D to zupełnie inne spojrzenie na tradycyjną tapetę. Ten innowacyjny produkt daje bardzo ciekawe efekty wizualne, które wykraczają poza ramy tradycyjnej tapety.

tapeta 3DTapety 3D powstały przede wszystkim po to, by zmienić nieco myślenie osób na temat tradycyjnej aranżacji wnętrza. Dzięki nim wprowadzamy do wnętrza nowatorskie trendy, głębię, nieco artystowskiego charakteru, ale dalekiego od przesady.

Tapeta 3D, pomimo tego że często zawiera jakiś bardzo wyrazisty wzór, nie pomniejsza wnętrza. Nie staje się ono spłycone oraz męczące w odbiorze. Wręcz przeciwnie, w takim wnętrzu mamy wrażenie przestronności i lekkości.

Jednym z nowych rodzajów tapet 3D są panele ścienne, które zwracają na siebie uwagę żywą kolorystyką i miłym w dotyku aksamitem. Panele te, mają spore walory dekoracyjne, ale również mają właściwości wygłuszające. Wystarczy pokryć nimi jedną ze ścian, by ta tchnęła w otoczenie sporą dawkę świeżości, a wnętrze było ciche i ciepłe.

Mieszkanie z małym metrażem

Dlaczego tapety 3D to dobre rozwiązanie dla małych mieszkań? Mocne akcenty barw i wzorów nie zawsze muszą sprowadzać ryzyko optycznego pomniejszenia wnętrza. W tym przypadku efektowne grafiki 3D działają w zupełnie odwrotny sposób. Oddalają nam daną przestrzeń, ściana wygląda, jakby była tylko tłem do czegoś co znajduje się za nią.

W zależności od zastosowanego wzoru możemy w ten sposób regulować „oddaleniem” przestrzeni. Taki efekt trójwymiarowego oddalenia bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wnęk oraz ścian z oknem oraz drzwiami. Odpowiednio zestawiona z tymi elementami, będzie stylistycznym przejściem do kolejnego pomieszczenia.

Tapeta winylowa na flizelinieKiedy chcemy coś wyróżnić

Nie ma chyba lepszego sposobu na wyróżnienie danej powierzchni, jak ściana przykryta tapetą 3D. Warto zatem zaakcentować ją w tym miejscu pomieszczenia, gdzie postawimy coś wartego zauważenia lub po prostu cennego z punktu widzenia oglądającego.

Ten rodzaj dekoracji ściennej sprawdzi się w korytarzu, gdzie zwykle brakuje pomysłów na oryginalną aranżację ścienną oraz w salonie, który staje się najważniejszym pomieszczeniem w naszym domu. Jeśli natomiast zależy nam na nowoczesnej, nieco kubistycznej aranżacji, zastosujmy taką tapetę także w kuchni, pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami oraz w łazience przy wannie. Pamiętajmy, że tapeta z wzorem 3D nie musi przybierać zawsze dużych rozmiarów. Nawet mała acz efektowna grafika, potrafi zwrócić na siebie uwagę.

Kiedy chcemy coś przykryć

Tapeta z wzorem 3D może także bardzo dobrze zakamuflować niektóre elementy ścienne. Jeśli zadbamy o to, by była naklejona bardzo dokładnie na wybrane elementy ściany, może zupełnie przykryć mało efektowny grzejnik, drzwi, które wymagają już odnowienia lub rysy na ścianie.

Dzięki temu nasze pomieszczenia prezentują się bardzo estetycznie, a nasi goście dzięki zastosowanym trikom zauważają na ścianie tylko to, co rzeczywiście wymaga ich uwagi.

Data publikacji: 10.03.2016