Produkty

Płynne tapety jako sposób na ciekawą dekorację ścian

Płynne tapety jako sposób na ciekawą dekorację ścian

Nieograniczone możliwości aranżacyjne, jakie daje nam oryginalna dekoracja ścian przy pomocy zastosowania płynnych tapet, to nie lada gratka dla tych, którzy nie lubią pustych, białych powierzchni.

 

płyna tapetaCo ciekawe, oferta produktów stosowanych w dekoracji ścian stale się powiększa. Nowoczesne produkty nie tylko dodają naszym wnętrzom wdzięku, ale również korygują niedoskonałości ścian (pęknięcia, rysy) i poprawiają komfort akustyczny oraz termiczny pomieszczenia.

Przede wszystkim niepowtarzalność

Płynne tapety wniosą do naszych wnętrz ogromny walor estetyczny. Sypka mieszanina bawełny, jedwabiu i celulozy sprawia, że możemy z jej pomocą tworzyć niebanalne wzory i zdobienia. Możemy wykonywać je nie tylko na powierzchniach ścian, ale również na meblach i innego rodzaju domowym wyposażeniu.

Jednokolorową tapetę wsypaną do woreczka możemy dowolnie łączyć z innymi kolorami i otrzymywać niepowtarzalne gamy kolorystyczne, nie spotykane nigdzie indziej.

Z czego powstaje płynna tapeta

Jej materiałem budulcowym jest naturalne włókno, głównie bawełna i celuloza. Środkiem scalającym jest tutaj substancja roślinna.

Gdzie stosować?

Płynne tapety sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach biurowych jak i w mieszkaniach – jednym słowem wszędzie tam, gdzie chcemy w łatwy sposób nadać pomieszczeniu elegancki wygląd.

Płynna tapeta sprawdza się także do wyrównania niedoskonałości ścian – rys, ubytków czy pęknięć. Ściany pokryte płynnymi tapetami nie odbijają dźwięku, a zatem znika z pomieszczenia pogłos i uciążliwe szmery.

Jak nakładać, by uzyskać upragniony efekt?dekoracyjna ściana, tapety płynne

Z reguły najlepszym narzędziem do nakładania płynnej tapety jest plastikowa paca. Tapetę rozciągamy na powierzchni lekkimi ruchami bez użycia większego nakładu siły. Na bardzo nierównych powierzchniach materiał możemy nakładać również bezpośrednio dłonią. Ważne, aby podczas przeprowadzanych prac otworzyć okno lub włączyć wentylator, wówczas woda niezbędna do stworzenia tapety będzie mogła swobodnie wyparować.

Co ważne, tapety stosujemy wyłącznie na czystej powierzchni, pokrytej podkładem uniemożliwiającym zbyt wysoki wzrost poziomu wilgotności podłoża.

Tapeta ma postać sypkiego proszku, należy go zatem przed nakładaniem najpierw wsypać do miseczki i wymieszać z letnią woda w ilości wskazanej na opakowaniu produktu. Uzyskana w ten sposób masa powinna być plastyczna, gęsta i pozbawiona grudek. Odstawiamy ją na około 3 godziny. Po upływie tego czasu możemy zabrać się do pracy.

Uwaga! Tapeta nadaje się do użytku tylko przez 24 godziny od momentu wymieszania.

Jedno opakowanie tapety wystarcza z reguły na pokrycie około 3,3 m² powierzchni.

Jeśli chcemy uzyskać równą powierzchnię, unikajmy przerywania pracy przed zakończeniem całości.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach
Zieleń to symbol równowagi. Nie od dziś wiadomo, że zieleń we wnętrzach uspokaja i dodaje sił. Jak wkomponować ten kolor do swojego mieszkania?...
Czytaj więcej

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.11.2016
aplikacja takiej tapety nie jest łatwa, ale moim zdaniem warto się przemęczyć dla efektu, bo wychodzi naprawdę fajnie

Ocena i komentarz dla:

Płynne tapety jako sposób na ciekawą dekorację ścian