Produkty

Traktorki nie tylko do koszenia

Traktorki nie tylko do koszenia

Traktorki do trawy to superwynalazek, jeśli chodzi o koszenie trawnika. Niemniej mogą się one sprawdzić również w innych rolach, bo to urządzenia do wielu zadań specjalnych. Jak możemy je wykorzystać?

glebogryzarkaPielęgnacja

Zadania, jakich może się podjąć nasz ogrodowy traktorek będą możliwe do zrealizowania dzięki użyciu całej masy dodatków. Na rynku dostępne są chociażby walce doczepiane do tyłu naszej jeżdżącej maszyny. Przymocowanie takiego osprzętu jest bardzo łatwe i przynosi wiele korzyści. Walec może nam posłużyć do wałowania trawnika, co znacząco poprawi jego ukorzenienie. Zastosowanie szerszego i cięższego walca pomoże nam zaś skutecznie ubić ziemię lub po zamontowaniu dodatkowych kolców przeprowadzić aerację i wertykulację.

Aeracja i wertykulacja to niezwykle ważne zabiegi dla naszego trawnika – pomagają mu zarówno odpowiednio się ukorzenić, jak i napowietrzyć, co przekłada się na jego lepszy wzrost. Podłączenie dodatkowych urządzeń, które nam się do tego przydadzą, czyli aeratora oraz wertykulatora również nie stanowi większego problemu. Dzięki ich użyciu praca staje się wręcz komfortowa. Co ciekawe, aerator jest często wyposażony w dodatkowy rozsiewacz, co daje nam już urządzenie „trzy w jednym”.

Nie możemy oczywiście zapominać także o odpowiednim spulchnianiu czy też wyrównywaniu rozkopanej gleby przed wysianiem nowego trawnika, w czym pomoże nam podczepiana glebogryzarka – niezastąpiona szczególnie w dużych ogrodach. Kiedy niezbędne jest opryskiwanie większych powierzchni, przydatny będzie też dodatkowy opryskiwacz na kółkach.

Porządki

praca traktorkaNasz traktorek możemy wyposażyć nie tylko w kosz, który pozwoli nam na zbieranie ścinanej trawy podczas koszenia, ale także na specjalną wkładkę mielącą, która, jak sama nazwa wskazuje, pomoże nam ową trawę od razu zmielić. Często po skoszeniu całego obszaru mamy do uprzątnięcia pozostałości trawy. Tych skutecznie pozbędziemy się dzięki doczepieniu tak zwanego skaryfikatora, czyli nieco bardziej zaawansowanych grabi, które pozwolą nam pozbyć się wszelkich pozostałości po koszeniu. W porządkowaniu nie tylko trawnika, ale i innych terenów może nam pomóc specjalny zbieracz do liści, przypominający nieco standardowy kosz. Co więcej, jesteśmy w stanie zastosować również dmuchawę do liści na kółkach, a nawet szeroką szczotkę. W transportowaniu różnego rodzaju odpadów, takich jak liście czy suche gałęzie z pewności pomoże nam mała przyczepka, w której przewieziemy również niewielkie ilości cięższych materiałów.

Kiedy przychodzi zima a wraz z nią opady śniegu, warto zastanowić się, czy lepiej jest kupić odśnieżarkę czy jedynie dodatkowy element do naszego traktorka ogrodowego. Wystarczy bowiem przymocować do niego dodatkowy pług bądź czołową łyżkę do śniegu. Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele sił.

Ważne!

Musimy pamiętać o tym, że każdy z dodatkowych elementów musi pasować do modelu naszego traktorka, dlatego też nie należy dokupować kolejnych elementów w ciemno. Odpowiedni wybór da nam za to radość i ogromną satysfakcję z użytkowania tego wielofunkcyjnego urządzenia.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak chronić drzewa podczas koszenia trawy?

Jak chronić drzewa podczas koszenia trawy?
Koszenie trawy, przynajmniej w teorii, to wyjątkowo łatwy zabieg pielęgnacyjny. Kiedy jednak nasza praca jest niezbyt ostrożna, wynikiem mogą być niep...
Czytaj więcej

Jak dobrać kosiarkę samojezdną do wielkości ogrodu?

Jak dobrać kosiarkę samojezdną do wielkości ogrodu?
Jeżeli mamy duży trawnik, to koszenie go za pomocą zwykłej kosiarki spalinowej jest mało skuteczne i niezwykle czasochłonne. Zakup kosiarki samojezdne...
Czytaj więcej

Zielone postrzyżyny: Jaka kosiarka do naszego ogrodu

Zielone postrzyżyny: Jaka kosiarka do naszego ogrodu
Jest niezbędna do tego, aby nasz naturalny zielony dywan nie stał się bujną łąką z trawą po pachy. Kiedy zdecydujemy się dokonać zakupu tej maszyny tr...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Traktorki nie tylko do koszenia