Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Myjki do okien i akcesoria

Strzałka w prawo

Myjki do okien i akcesoria

Myjki do okien i akcesoria to kategoria, która obejmuje różnego rodzaju narzędzia i urządzenia służące do czyszczenia okien. Dzięki nim można szybko i skutecznie pozbyć się brudu i osadów z powierzchni okien, co wpłynie na ich lepszy wygląd oraz zapewni lepszą widoczność na zewnątrz.

Filtry

Myjki do okien i akcesoria

Myjki do okien i akcesoria to kategoria, która obejmuje różnego rodzaju narzędzia i urządzenia służące do czyszczenia okien. Dzięki nim można szybko i skutecznie pozbyć się brudu i osadów z powierzchni okien, co wpłynie na ich lepszy wygląd oraz zapewni lepszą widoczność na zewnątrz.

konkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcher

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 4 z 4 produktówMyjki do okien i akcesoria, które zapewnią Ci idealnie przejrzyste szyby

Możesz na zawsze zapomnieć o dziesiątkach różnych ścierek, szarych gazetach lub innych wynalazkach, które miały zapewnić Ci idealnie czyste okna. Obecnie na rynku znajdziesz dużo bardziej skuteczne rozwiązania. Z nimi nie tylko zapewnisz sobie wyjątkowo przejrzyste szyby. Sama praca również stanie się łatwiejsza, a zadanie umycia wszystkich okien zajmie Ci znacznie mniej czasu niż do tej pory.

Myjki do okien to przyrządy, które pozwalają na wyczyszczenie szyb okiennych. niektóre z nich nadają się również do mycia luster, o ile mają one proste kształty i są pozbawione fantazyjnych ram.

W zależności od modelu myjki do okien mogą być albo zasilane akumulatorowo, albo też dostępne jako manualne urządzenia, które nie wymagają ja zasilania prądem. Niezależnie jednak od wybranego modelu, każda myjka ma za zadanie zebrać wodę z okna i pozostawić je bez smug.

Modele elektryczne działają na zasadzie odkurzacza i zbieraczki do wody. Z kolei myjki bezprądowe wykorzystują w tym celu siłę własną osoby sprzątającej.

Myjki do okien są również bardzo często wyposażone w dozownik wody. Dzięki niemu możesz namoczyć zabrudzenia. Tak zroszone wodą szyby należy przetrzeć elementem myjącym, w który jest przeważnie wyposażony spryskiwacz.

Co bardzo ważne, myjki do okien pozwalają na umycie szyb, jednak nie sprawdzą się do ram okiennych. Warto zatem mieć na podorędziu również szmatki, którymi będziesz mógł przetrzeć ramy i parapety.

Myjki do okien często oferowane są jako zestaw. Obejmuje on odkurzacz ze ściągaczką, a także spryskiwacz z myjką z bawełny lub mikrofibry. Takie zestawy są w pełni kompletnym produktem, który pomoże Ci uzyskać czyste szyby.

Myjki do dużych i małych okien

Myjki do okien mogą być wykorzystane w wielu obiektach. Sprawdzają się do zastosowania domowego. Mogą posłużyć Ci również do umycia okien w pracy, hotelu lub w innym miejscu użyteczności publicznej. 

Myjki dostępne w tej kategorii mogą bazować na zimnej wodzie lub generowanej parze wodnej. Mogą być to zestawy dwóch produktów lub pojedyncze urządzenia. Charakteryzują się niewielką wagą i rozmiarem. Dzięki temu mycie okien z nimi nie sprawia trudności, nawet jeśli masz ich do wyczyszczenia większą liczbę.

W kategorii tej znajdziesz zasilane elektrycznie myjki do okien Bosch i modele bezprądowe. Parowe oraz bazujące na zimnej wodzie. Duży wybór produktów pozwoli Ci na wybranie tego, który idealnie spełni Twoje potrzeby.

Dwuelementowe zestawy czyszczące do okien

Urządzenie do mycia okien dostępne w postaci dwuelementowego zestawu to bardzo praktyczne rozwiązanie do wielu zastosowań. Przede wszystkim możesz je wykorzystać w warunkach domowych. Takie zestawy składają się z dwóch elementów. Jednym z nich jest specjalnie skonstruowany spryskiwacz. Do jego wnętrza nalewasz wody z płynem czyszczących. Następnie częścią myjącą czyścisz szybę.

Część myjąca spryskiwacza może być prana. Jej duża powierzchnia zapewnia wygodne mycie nawet ogromnych okien.

Drugim elementem takiego zestawu jest urządzenie do mycia okien zasilane akumulatorem. Działa ono jak niewielki odkurzacz. Zbieraczką zbierasz wodę z szyby. Ta następnie jest zasysana do wnętrza urządzenia. Dzięki temu nie musisz wycierać wody z ramy lub z parapetu.

Takie zestawy mają niewielkie rozmiary i wagę. Ich największą zaletą jest jednak prostota stosowania. Co więcej, możesz używać tych zestawów wraz ze środkami czyszczącymi do szyb. Dzięki temu zapewnisz sobie jeszcze lepsze efekty czyszczenia. Pod względem skuteczności działania na pewno wyróżnia się myjka do okien Karcher.

Bezprądowe myjki

Jeśli nie lubisz hałasu, dużo lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie myjka do mycia okien bezprądowa. Jej budowa jest bardzo prosta. Do zbiornika na wodę jest przytwierdzony dozownik. Z jednej strony działa on jak spryskiwacz z elementem myjącym. Z drugiej natomiast myjka jest wyposażona w ściągacz wody.

Taka myjka do mycia okien jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Zapewnia cichą pracę w każdych warunkach. Musisz jednak pamiętać o wycieraniu zebranej z szyby wody. Będzie ściekać po ramie na parapet. Jeśli jednak masz niewielką liczbę okien do umycia, ręczna i bezprądowa myjka może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Bezprądowe myjki wymagają jednak pewnych umiejętności. Używanie ściągaczki tak, aby nie zostawiała smug, to czasem niełatwe zadanie. Musisz także odpowiednio szybko używać części myjącej. W przeciwnym razie zroszona na szybę woda spłynie na dół okna, tworząc wilgoć w jego zakamarkach.

Ręczna myjka do szyb ma zbiornik o niewielkiej pojemności. Dzięki temu jej waga nie jest duża. Co więcej, ułatwia to korzystanie z niej i manewrowanie nią bez przeszkód. Musisz pamiętać, że taka myjka do szyb jest tak naprawdę produktem 3w1. Dlatego też uszkodzenie ściągaczki wymaga wymiany myjki. Jedynie element myjący jest wymienny, choć należy go również regularnie prać.

Myjki parowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Czasem okna są tak brudne, że standardowe rozwiązania się w ich przypadku nie sprawdzą. W takiej sytuacji pozostają Ci myjki parowe. Zasada ich działania nie różni się od modelu o większych rozmiarach.

Myjka parowa do okien emituje gorącą parę. Ta natomiast dobrze rozpuszcza nawet stary brud. Dzięki temu usunięcie go staje się dużo łatwiejsze.

Myjka parowa do okien jest zasilana akumulatorowo. Korzystanie z niej wymaga zachowania względów bezpieczeństwa. Emitowana para jest gorąca, dlatego nietrudno o poparzenie. Takie parowe myjki charakteryzują się nieco większą wagą od pozostałych rodzajów. Jednak korzystanie z nich w przypadku uporczywych zabrudzeń jest nieocenione.

Myjki parowe mogą być wykorzystane w wielu miejscach. Nadają się do użytku domowego, ale przede wszystkich w zakładach pracy i w warsztatach. Myjki te są również dostępne z różnymi głowicami. Dzięki temu możesz zwiększyć ich funkcjonalność. Wykorzystasz je również do innego rodzaju porządków.

Tym samym myjki parowe są bardzo uniwersalnymi urządzeniami. Ich zastosowanie docenisz zawsze, ilekroć będziesz borykać się z trudnym do usunięcia zabrudzeniami.