Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Myjki i akcesoria

Strzałka w prawo

Myjki ciśnieniowe

Strzałka w prawo

Myjki ciśnieniowe

Praktyczne i sprawdzające się w użytku domowym myjki ciśnieniowe to świetne rozwiązanie. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana pod względem parametrów technicznych, rozmiarów czy możliwości.

Filtry

Myjki ciśnieniowe

Praktyczne i sprawdzające się w użytku domowym myjki ciśnieniowe to świetne rozwiązanie. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana pod względem parametrów technicznych, rozmiarów czy możliwości.

konkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcherkonkurs Karcher

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Myjki i akcesoria

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Myjka ciśnieniowa – charakterystyka

Praktyczne i sprawdzające się w użytku domowym myjki ciśnieniowe to świetne rozwiązanie. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana pod względem parametrów technicznych, rozmiarów czy możliwości. Dzięki temu bez trudu znajdziesz dokładnie taki model, który pozwoli na płynną pracę i osiągnięcie zadowalających efektów.

Bez trudu możesz zdecydować się na myjki ciśnieniowe uniwersalne, które umożliwiają wykonywanie większości prac porządkowych w domu i wokół niego. Urządzenia o zastosowaniu amatorskim czy nawet półprofesjonalnym zwykle oferują moc do około 1500 W i działają z maksymalnym ciśnieniem do 170 barów. Nie jest to mało, stąd wiele myjek ma specjalną regulację tego parametru. To pozwoli Ci uniknąć uszkodzeń rozmaitych powierzchni.

W większości przypadków myjka ciśnieniowa jest dostępna w zestawie z akcesoriami do jej obsługi. W zależności od przeznaczenia myjki, jej charakterystyki i budżetu, którym dysponujesz, może to być kilka podstawowych przedmiotów umożliwiających użytkowanie produktu, jak i rozbudowany zestaw akcesoriów, dzięki którym myjkę będziesz mógł użyć niemal wszędzie.

Co wyróżnia myjki ciśnieniowe?

Myjka ciśnieniowa – jako urządzenie do czyszczenia rozmaitych powierzchni – może być stosowana w wielu różnych miejscach. To szczególnie przydatny produkt w domach jednorodzinnych oraz wokół nich. Myjka umożliwia wyczyszczenie powierzchni, które tradycyjnie wymagałyby agresywnej chemii i sporej ilości pracy. Z tego powodu urządzenie doskonale sprawdza się na przykład do mycia pojazdów. Nie musisz stosować przy tym dodatkowych detergentów i środków czyszczących, dzięki czemu sam proces jest bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa świetnie sprawdza się do mycia powierzchni silnie zabrudzonych i rzadko czyszczonych – na przykład takich jak elewacje. Pomaga nie tylko usunąć zanieczyszczenia takie jak kurz czy pył osadzający się wskutek opadania dymu z komina. Jest również przydatna w czyszczeniu innych zabrudzeń, na przykład naturalnych osadów z mchu. Z tego samego powodu myjka sprawdzi się w czyszczeniu dachów, płotów i mebli ogrodowych – z jej pomocą zrobisz to szybko i skutecznie.

Oczywiście, myjka ciśnieniowa o odpowiednio dostosowanej, a najlepiej regulowanej mocy to świetne narzędzie do czyszczenia pojazdów. Będzie idealnie sprawdzało się do rowerów, a także samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn rolniczych. Po zastosowaniu dodatkowej chemii będziesz mieć pewność, że wszystkie zabrudzenia zostały usunięte, a czyszczona powierzchnia będzie też bardziej odporna na gromadzenie się kolejnych zanieczyszczeń. Pamiętaj jednak, że myjka powinna mieć dostosowane parametry do powierzchni, którą czyścisz. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo uszkodzisz na przykład karoserię samochodu.

Jak wybrać myjki ciśnieniowe?

Na początek określ, do czego jest Ci potrzebna myjka ciśnieniowa. Nieco inaczej prezentują się urządzenia do czyszczenia dużych powierzchni i usuwania silnych zabrudzeń, a inaczej te przystosowane do czyszczenia na przykład okien. Te ostatnie urządzenia są niewielkie i poręczne, a specjalne zakończenie z miękkim materiałem zapobiega rozbryzgiwaniu się wody na boki. Dzięki temu myjka jest praktyczna i umożliwia usunięcie wszystkich zabrudzeń z szyby – i to bez ryzyka jej uszkodzenia czy zanieczyszczenia elewacji.

Jeśli szukasz urządzenia do czyszczenia pojazdów, na przykład samochodów, pamiętaj o tym, żeby myjki ciśnieniowe miały regulację ciśnienia. Dlaczego to takie ważne? Zbyt silny strumień wody może nawet uszkodzić lakier, zwłaszcza w miejscach, w których jest on już naruszony. Dotyczy to na przykład nadkoli czy progów dotkniętych korozją. Możesz też zdecydować się na urządzenie stworzonego z myślą wyłącznie o konkretnym zastosowaniu.

Myjki ciśnieniowe mogą czyścić wyłącznie wodą lub z dodatkiem chemii gospodarczej. W tym drugim przypadku zainwestuj w narzędzia, które mają dodatkowy pojemnik przystosowany do środków czyszczących. Zwróć uwagę, jak jest on montowany – to wpływa na sposób mieszania chemii z wodą oraz stopień jej zużycia. Sprawdź też przed użyciem, jakie preparaty można zastosować w konkretnym modelu myjki, aby nie doprowadzić do jej zapchania albo uszkodzenia.

Myjka wysokociśnieniowa może mieć różne rozmiary. Zwróć na to uwagę, jeśli chcesz, żeby urządzenie było w pełni funkcjonalne. Wspomniane myjki do okien są niewielkie i poręczne, mają też ergonomiczne uchwyty, które ułatwiają ustawienie ich pod odpowiednim kątem w stosunku do szyby. Niektóre modele myjek możesz założyć na plecy jak plecak, co ułatwia pracę w ruchu. Inne są na to zbyt duże – wówczas zadbaj o to, by były wyposażone w odpowiednio długie węże. Takie rozwiązanie sprawi, że myjka ciśnieniowa nie będzie musiała być przenoszona w trakcie pracy.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest końcówka. Powinna być ona dostępna jako produkt zamienny lub możliwa do dokupienia, jeśli ulegnie zniszczeniu. Jeśli myjka ciśnieniowa ma być stosowana do czyszczenia na przykład elewacji czy dachów, lanca powinna być regulowana albo po prostu dostatecznie długa.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.