Produkty

Wanna z gotową obudową czy wykończona glazurą?

Wanna z gotową obudową czy wykończona glazurą?

Montując przylegającą do ściany wannę, mamy dwie możliwości – możemy zabudować ją glazurą taką jak na sąsiadujących z nią ścianach lub też skorzystać z gotowej obudowy do wanny. Zobaczmy, czym cechują się oba te rozwiązania i które z nich jest korzystniejsze!

Wanna wykończona glazurąWanna wykończona glazurą – co warto o niej wiedzieć?

Wybierając wannę wykończoną glazurę, zyskujemy efekt nie tylko trwały, lecz również wyjątkowo elegancki – brzeg wanny będzie perfekcyjnie nawiązywać do ścian, a całość prezentować się nowocześnie. Płytki ceramiczne świetnie zniosą też warunki panujące w łazience – nie są podatne na szkodliwe działanie wilgoci i ciepła, jak również niełatwo porysować je podczas standardowego użytkowania. W efekcie możemy cieszyć się pięknie zabudowaną wanną przez długi czas.

Montaż glazury na brzegu wanny wymaga pewnych umiejętności i zajmie nieco czasu. Trzeba tu też pamiętać o pozostawieniu otworu rewizyjnego w pobliżu syfonu, który ułatwi nam dokonywanie późniejszych napraw.

obudowa wannyZalety i wady gotowej obudowy do wanny

Niewątpliwą zaletą gotowej obudowy do wanny jest jej cena – za całość wraz z montażem zapłacimy zazwyczaj kilkaset złotych. W przypadku wykończenia glazurą możemy mieć do czynienia nawet z dwukrotnością tej kwoty – choć oczywiście wszystko zależy od ceny konkretnych płytek, które wybierzemy. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo prosty montaż – najczęściej metodą na pióro i wpust.

Poszczególne panele łączą się ze sobą w taki sposób, że spoiny są niemalże niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Uwaga!

Decydując się na gotową obudowę wanny, ułatwimy sobie dostęp do wszystkich rur, wężyków i innych elementów warunkujących sprawny przepływ wody. W przypadku awarii wystarczy tylko na chwilę zdemontować panel, naprawić lub wymienić uszkodzony element, a na koniec powtórnie zamontować obudowę. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż praca przez wąski otwór rewizyjny jak w przypadku wanny obudowanej glazurą.

Obudowa do wanny Afrodyta Gotowe obudowy są też dostępne w szerokiej palecie kolorów, kształtów i rozmiarów, a do ich produkcji wykorzystuje się przeróżne materiały. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat tego, jaki mamy wybór, zajrzyjmy do tego artykułu.

Gotowa obudowa czy glazura?

Nie ulega wątpliwości, że wykończenie wanny glazurą jest rozwiązaniem trwalszym – prawidłowo użytkowane i regularnie czyszczone płytki ceramiczne zachowają swoją estetykę nawet przez kilkanaście lat. Co więcej, perfekcyjnie łączą się ze ścianami, dzięki czemu całe wnętrze prezentuje się spójnie i harmonijnie. Po pewnym czasie taka aranżacja może nam się jednak znudzić – a jej zmiana będzie się wiązać z kosztownym remontem. Pod tym względem gotowa obudowa wydaje się być lepszym wyborem – jest tania, a montaż wykonamy bez żmudnego skuwania. Możemy więc pozwolić sobie na zmianę wystroju łazienki częściej niż w przypadku wanny z glazurą.

Zobaczmy, jakie gotowe obudowy do wanny zebraliśmy w naszym asortymencie! Sprawdźmy również, jak zamontować taką gotową obudowę – przeczytamy o tym tutaj.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wanna z gotową obudową – zalety i sposób montażu

Wanna z gotową obudową – zalety i sposób montażu
Wybór wanny z gotową obudową stanowi świetną alternatywę dla klasycznego rozwiązania, jakim jest wykańczanie jej brzegu glazurą. Sprawdźmy, dlaczego...
Czytaj więcej

Obudowa wanny – jaką wybrać?

Obudowa wanny – jaką wybrać?
Jeśli zdecydowaliśmy się na wykończenie wanny gotową obudową, powinniśmy wybrać od razu materiał jej wykonania. Na rynku spotkamy się bowiem z mnóst...
Czytaj więcej

Zabudowa wanny – jak to zrobić

Zabudowa wanny – jak to zrobić
Wanny znajdują miejsce w wielu współczesnych łazienkach. Choć nowoczesne modele prezentują się elegancko, przestrzeń pod nimi już taka nie jest i dlat...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wanna z gotową obudową czy wykończona glazurą?