Komody łazienkowe – przegląd

Odpowiednio wybrane meble łazienkowe spełnią codzienne potrzeby domowników, a także będą stanowiły ważny element aranżacji wnętrza. Wśród szafek łazienkowych znajdziemy różnego rodzaju moduły – należą do nich także komody.

Komoda – pojemny mebel łazienkowy

Komody łazienkowe to specyficzny rodzaj szafek łazienkowych. To moduły zaliczane najczęściej do mebli stojących, które ze względu na swoją pojemność zapewnią nam sporo miejsca do przechowywania potrzebnych w łazience akcesoriów. Jeśli dysponujemy w naszym wnętrzu dostateczną ilością wolnej przestrzeni, komoda będzie funkcjonalnym elementem wyposażenia, który jednocześnie ułatwi zachowanie porządku.

Kiedy zdecydować się na komodę do łazienki?

Brak wystarczającej ilości miejsca, by pomieścić niezbędne akcesoria łazienkowe, to tylko jedna z przesłanek, dla których warto rozważyć zakup pojemnej komody łazienkowej. W funkcjonalny sposób możemy wykorzystać także jej wierzch – spełni on role blatu, na którym będziemy mogli odkładać podręczne przybory, odzież na zmianę itp.

Porada eksperta

Komoda łazienkowa może stać się meblem wielofunkcyjnym – niektóre z modeli sprawdzą się w roli stylowej szafki podumywalkowej, zapewniając odpowiednią przestrzeń nie tylko do przechowywania, ale i do montażu zlewu.

komoda w łazience

Komody łazienkowe – jaki mamy wybór?

Komoda do łazienki to moduł, który w zależności od projektu może składać się z różnych elementów. Najczęściej komody łazienkowe łączą w sobie typowe dla tradycyjnych szafek drzwiczki z szufladą umieszczoną w górnej części. Nie jest to jednak regułą – niektóre z tego typu szafek łazienkowych posiadają wyłącznie wysuwne szuflady, a jeszcze inne łączą szufladę z ukrytym poniżej koszem na bieliznę.

Nowoczesne komody nierzadko wyposażone są także w dopasowane do nich nóżki, które dodają im lekkości. Jednak także ta cecha nie jest normą – w sklepach znajdziemy również komody pozbawione nóżek i przylegające do posadzki na całym obwodzie.

komoda łazienkowa

Stylowa komoda do łazienki

Bardzo duże zróżnicowanie dostrzeżemy także w kontekście stylistyki poszczególnych mebli. Komody dostępne są w wielu różnych kolorach – od bieli lub czerni w wysokim połysku aż po naturalne odcienie drewna. Uzupełniają je także różnorodne uchwyty podkreślające ostateczny charakter mebli. Fronty komód mogą być idealnie gładkie lub też zdobione żłobieniami. Wszystkie te cechy decydują o tym, że możemy zaopatrzyć się w model odpowiedni do naszej łazienki i zastosowanego w niej stylu aranżacyjnego.

Na uwagę zasługują również wyjątkowe komody w stylu retro, naśladujące wyglądem stylowe konsole lub toaletki, jednak znacznie od nich większe i masywniejsze. Ich antyczny charakter wynika po części z wyrafinowanego kształtu, a po części z efektownych, precyzyjnie wykonanych nóżek, które w dużej mierze stanowią o wizerunku mebla.

Chcąc wyposażyć łazienkę w komodę, możemy więc sięgnąć po jeden z modeli wchodzących w skład różnych kolekcji szafek łazienkowych, które najczęściej będą pasowały do wnętrz nowoczesnych lub tradycyjnych. Jeśli planujemy urządzić łazienkę stylizowaną, możemy też zdecydować się na zakup modelu wykonanego na zamówienie, który spełni w pomieszczeniu rolę najważniejszego, funkcjonalnego, a przy tym eleganckiego mebla.

Komoda