Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Wanny asymetryczne kontra proste

Długa, relaksująca kąpiel w wannie to dla wielu z nas najlepsza nagroda i sposób odpoczynku po ciężkim dniu. Mimo wielu zalet prysznica, ciągle nie potrafimy zrezygnować z luksusu, jakim niewątpliwie jest wanna. Wybierając model do naszej łazienki, stajemy przed trudnym zadaniem, bowiem oferta producentów jest obecnie bardzo bogata i różnorodna.

Wanna jest jednym z elementów wyposażenia, który bardzo rzadko wymieniamy. Dlatego wybór modelu jest niezwykle istotny – będziemy korzystać z niego przynajmniej przez kilkanaście lat. Z tego właśnie względu wanna powinna odznaczać się wysoką jakością. Dla nas najistotniejsza jest jednak jej funkcjonalność i wygoda użytkowania. Wanna ma być dla nas miejscem zapewniającym wyciszenie i odpoczynek. Warto zatem przełamać w sklepie wstyd i wejść do wanny, która nam się podoba, aby sprawdzić, czy jest wygodna i nam odpowiada.

wanny asymetryczne

Znane i lubiane wanny proste

Wanny możemy podzielić ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, oraz ich kształt. Jeszcze do niedawna najczęściej spotykane w naszych domach były symetryczne wanny prostokątne. Obecnie wybór wanien jest dużo szerszy i możemy pokusić się nawet o najbardziej wymyślne kształty. Proste wanny cieszą się jednak niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na ich uniwersalność. Świetnie sprawdzają się one w małych łazienkach, w których możemy ustawić je przy ścianie, najczęściej dłuższym bokiem. Najmniejsze wanny prostokątne mają 100 cm długości i 70 cm szerokości. Jeżeli możemy pozwolić sobie na dużą wannę, to producenci oferują nam nawet 195 cm długości i 120 cm szerokości. W dużych łazienkach takie wanny mogą stać na środku, stając się jednocześnie bardzo ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

wanny proste

Nowoczesne wanny asymetryczne

Wśród wanien asymetrycznych możemy wymienić modele narożne, pięciokątne oraz specjalne. Coraz większą popularnością cieszą się wanny narażone, które mają kształt trójkąta prostokątnego. Ich boki mogą być równe lub asymetryczne – w zależności od tego, który bok jest dłuży, mamy do wyboru wersje lewe i prawe. Najmniejsze wanny narożne symetryczne mają boki o długości 120 centymetrów, natomiast wersje asymetryczne 140x75 cm. Komfort korzystania z takiej wanny jest równie wysoki, jak w przypadku wanien prostokątnych. Niektóre modele mają dodatkowo siedziska oraz oparcia na łokcie, które zapewniają nam jeszcze większą wygodę. Wanny asymetryczne, które przez producentów określane są jako specjalne, cechują się fantazyjnymi i rzadko spotykanymi kształtami. Najczęściej takie modele powstają na specjalne zamówienie. 

Data publikacji: 07.11.2014