Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Systemy wentylacji

Strzałka w prawo

Kratki wentylacyjne

Strzałka w prawo

Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne to niezwykle praktyczny element wyposażenia każdej nieruchomości. Dzięki nim można zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniach. W naszym sklepie dostępne są kratki wentylacyjne o różnych rozmiarach i kształtach, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Filtry

Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne to niezwykle praktyczny element wyposażenia każdej nieruchomości. Dzięki nim można zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego i przyjemnego klimatu w pomieszczeniach. W naszym sklepie dostępne są kratki wentylacyjne o różnych rozmiarach i kształtach, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

164 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Systemy wentylacji

Wyświetlanie 24 z 164 produktów

Załaduj więcej

KRATKI WENTYLACYJNE - WAŻNY ELEMENT CAŁEGO SYSTEMU

Cyrkulacja powietrza w budynku to niezwykle istotny warunek, który stwarza konieczność dokładnego zaprojektowania wentylacji podczas wykonywania prac budowlanych. Ta niezbędna instalacja jest określona konkretnymi normami, które jasno mówią o tym, ile powietrza w danym pomieszczeniu powinno być wymienione w danym czasie. Najbardziej strategicznym miejscem w domu jest łazienka i kuchnia. Te pomieszczenia generują ogromne ilości oparów i wilgoci.

Cała instalacja składa się przede wszystkim z kanałów poprowadzonych wewnątrz budynku do każdego z pomieszczeń. Wyrzut powietrza następuje na zewnątrz budynku. Ze względu na grawitacyjną formę działania zostaje ono usuwane bezpowrotnie. Jednym z najważniejszych komponentów, bez których system byłby niepełny, są kratki wentylacyjne. Stanowią one zakończenie przewodu i to przez nie jest wchłaniane nieświeże powietrze.

Oprócz funkcji, która pozwala zakończyć system wentylacyjny bez pozostawiania dziury w ścianie, jest jeszcze inna ważna cecha, którą spełniają kratki. Dbają one o estetykę wyglądu pomieszczenia. Tego typu elementy każdy posiada w swoim domu. Dobrze zakamuflowane będą praktycznie niezauważone. Kratka wentylacyjna występuje w wielu wariantach, które różnią się stylistyką wykonania, materiałem oraz kształtem

W naszej ofercie zgromadziliśmy szereg jakościowych propozycji. Dzięki temu dobierzesz odpowiedni model w sam raz do Twojego domowego wnętrza. Znajdziesz tu standardowe białe modele, które są najprostszym rozwiązaniem, a także nieco bardziej zaawansowane kratki, które są wyposażone w dodatkowe funkcje. Twoje mieszkanie zyska nie tylko sprawną instalację, ale również estetyczne wykończenie.

FUNKCJONALNE KRATKI I ICH WŁAŚCIWOŚCI    

Na pierwszy rzut oka kratka wentylacyjna zamykana bądź każda inna to niewielka część, która widnieje na ścianie. Jednak rozpoczyna ona proces oczyszczania pomieszczenia z powietrza już zużytego, które zostaje przez nią wchłonięte. Na co dzień ten proces jest praktycznie niezauważalny, ale bardzo istotny dla Twojego zdrowia i zachowania dobrego stanu materiałów, które zostały wykorzystane do wykończenia wnętrz. Gdyby nie działanie wentylacji, wszelkie opary oraz wilgoć osiadłyby na ścianach ze względu na brak ujścia. To z kolei w szybkim tempie mogłoby doprowadzić do powstania pleśni oraz grzybów. Ich pojawienie się osłabia parametry materiałów wykończeniowych, ale także przyczynia się do powstania alergii oraz groźnych chorób dróg oddechowych. W efekcie pojawiają się także nieprzyjemne zapachy, których ciężko jest pozbyć się przy pomocy zwykłego wietrzenia, zwłaszcza w zimowym okresie.

Jak działa grawitacyjny typ wentylacji? Ten rodzaj wykorzystuje przede wszystkim różnicę ciśnień, która występuje w ujściu kanału a wentylowanym pomieszczeniem. Stare powietrze zostaje wyssane przez kratkę wentylacyjną, a nowe przedostaje się przez wykonane nawiewy.

Obecnie wybór kratek jest bardzo szeroki. Jednak każda z nich cechuje się doskonałą jakością wykonania oraz wysoką funkcjonalnością. Do najpopularniejszych należą prostokątne kratki wentylacyjne. Wymiary są zróżnicowane, ale i dopasowane do istniejących na rynku przewodów instalacyjnych. To ma także wpływ na prosty i bezproblemowy montaż. Standardowym rozwiązaniem jest kratka w kolorze białym o kształcie kwadratowym bądź wcześniej wspomnianego prostokąta. Jej ponadczasowy wygląd pasuje do każdej aranżacji wnętrza.

Korzyścią, która daje szerokie możliwości dopasowania jest zróżnicowanie produktów ze względu na kształt, kolor oraz materiał wykonania. W ten sposób można wyróżnić także kratki wentylacyjne okrągłe, które dopasowując się do przewodu zajmują mniej miejsca na ścianie niż w przypadku regularnych kształtów. Obecnie możesz także przebierać w kolorach, co pozwoli na dopasowanie kratki nawet do oryginalnej barwy ściany. Odcień szarości, beżu i nawet bardziej jaskrawe kolory mogą stać się elementem dekoracyjnym.

Wybierz model dopasowany do Twoich oczekiwań

Kratki wentylacyjne wykonane są z tworzywa sztucznego i w zależności od modelu posiadają dodatkowe udogodnienia, na przykład siatkę chroniącą przed insektami i owadami. Produkty z tej kategorii dostępne są w różnych kolorach. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także kratka wentylacyjna z żaluzją.

Dostępne w naszej ofercie dostępne są także kratki, które różnią się miejscem montażu. Do najpopularniejszych należą modele ścienne, sufitowe i z dodatkowym wentylatorem. Oferujemy również kratki przeznaczone do umieszczenia w podłodze. Tworzywo sztuczne nie jest jedynym materiałem wykorzystywanym do produkcji tych elementów. Równie popularne są kratki wentylacyjne metalowe.

Oprócz standardowych kratek w naszej ofercie znajdziesz także inne istotne elementy do wykonania systemu wentylacyjnego. Wśród nich są panele maskujące, które posłużą Ci do zakamuflowania ujścia instalacji w dowolnym pomieszczeniu. Oprócz tego w razie potrzeby dobierzesz wygodny panel lub ramkę do wentylatora. Niezbędnym produktem jest także czerpnia umieszczana na zewnątrz budynków, która zapewnia wlot świeżego powietrza.