Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Systemy wentylacji

Strzałka w prawo

Wentylatory łazienkowe

Strzałka w prawo

Wentylatory łazienkowe

Wentylatory łazienkowe to nieodłączny element zapewnienia odpowiedniej wentylacji w łazience. Dostępne w sklepie Castorama wentylatory łazienkowe różnią się pod względem mocy, poziomu hałasu oraz pracy.

Filtry

Wentylatory łazienkowe

Wentylatory łazienkowe to nieodłączny element zapewnienia odpowiedniej wentylacji w łazience. Dostępne w sklepie Castorama wentylatory łazienkowe różnią się pod względem mocy, poziomu hałasu oraz pracy.

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Systemy wentylacji

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Do czego służą wentylatory łazienkowe? 

Łazienka jest miejscem, w którym gromadzi się wilgoć. Osadza się ona na wszystkich powierzchniach: ścianach, meblach i kafelkach podczas kąpieli, prysznica oraz mycia rąk. Może to prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, a także korozji i uszkodzeń wyposażenia. Aby temu zapobiec, warto wyposażyć swoją łazienkę w praktyczny wentylator. Urządzenie takie służy do usuwania wilgoci, zapachów i zanieczyszczeń z powietrza.

Wentylator łazienkowy działa, zasysając powietrze i usuwając je do systemu wentylacyjnego lub na zewnątrz budynku. Proces ten jest niezbędny do utrzymania właściwej wilgotności i jakości powietrza w łazience. Poprzez zapewnienie odpowiedniej jego cyrkulacji, wentylator do łazienki zapobiega powstawaniu pleśni, grzybów i korozji, a ponadto zapewnia zdrowe i przyjemne środowisko w tym pomieszczeniu.

Dodatkowo urządzenia te usuwają nieprzyjemne zapachy, co jest szczególnie ważne w przypadku łazienek, w których nie ma okien lub są one zbyt małe, aby zapewnić odpowiednią wentylację. Wentylator łazienkowy usuwa również zanieczyszczenia z powietrza, takie jak pyłki, dym tytoniowy, aerozole i chemikalia, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób cierpiących na alergie lub astmę.

Wentylator do łazienki – rodzaje i funkcje

W ofercie sklepu Castorama znajdziesz wentylatory łazienkowe. Oferujemy standardowe modele osiowe i kanałowe o różnej wydajności wyposażone w wiele praktycznych funkcji takich jak timer lub higrostat. Każdy z oferowanych przez nas modeli ma swoje zalety i zastosowania.

Warto wyposażyć łazienkę w doskonałej jakości wentylator osiowy z naszej oferty. Urządzenie takie działa na zasadzie wciągania powietrza i wypychania go przez wirnik. Wewnątrz znajdują się łopatki, które obracają się wokół osi, a powietrze jest wciągane przez środek wirnika i wypychane na zewnątrz. 

Łazienkowe wentylatory osiowe odznaczają się w wysoką wydajnością przy stosunkowo niskim poziomie hałasu. Można łatwo zamontować je w płaskich przestrzeniach, takich jak kanały wentylacyjne. Wentylatory osiowe mogą być napędzane elektrycznie lub mechanicznie, w zależności od Twoich potrzeb i wymagań.

Oferujemy także wydajne modele ścienne, sufitowe lub wentylatory kanałowe, które można połączyć z systemem wentylacyjnym budynku. Urządzenia tego rodzaju wykorzystują kanał wentylacyjny do usuwania powietrza z łazienki. Są skuteczniejsze niż modele ścienne lub sufitowe, ale wymagają profesjonalnej instalacji.

W kategorii tej znajdziesz wentylatory łazienkowe o różnej wydajności i średnicy. Wyposażone mogą być w wiele przydatnych funkcji takich jak: timer, który pozwala na automatyczne wyłączenie wentylatora po określonym czasie pracy. Praktyczną funkcją jest także higrostat, który dopasowuje działanie urządzenia do poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. 

Wentylatory łazienkowe o różnej wydajności 

Zanim zdecydujesz się na wentylator do łazienki, weź pod uwagę kilka ważnych kwestii, takich jak wielkość pomieszczenia, wydajność urządzenia, poziom hałasu, jaki emituje, sposób montażu, jakość wykonania oraz dodatkowe funkcje. 

Wybierając wentylator łazienkowy, warto zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, określoną w m3/h. Parametr ten podaje, jaką ilość powietrza dany model jest w stanie wymienić w ciągu jednej godziny. Aby urządzenie było skutecznie, wartość ta powinna przekroczyć co najmniej czterokrotność, a najlepiej sześciokrotność kubatury łazienki. 

W naszej ofercie znajdziesz wentylatory łazienkowe przeznaczone do mniejszych i większych pomieszczeń, cechujące się różną wydajnością. Dla wnętrza o powierzchni do 6 m² najlepsze będą modele o wydajności co najmniej 50 m³/h. Natomiast w przypadku większych łazienek, które mają powyżej 6 m², wartość ta powinna wynosić minimum 100 m³/h. 

Wentylatory łazienkowe o różnej emisji hałasu 

Wentylatory łazienkowe mogą być dość głośne, dlatego warto wybrać taki, który jest cichy. Poziom hałasu, mierzony jest w decybelach (dB). W naszej ofercie znajdziesz wydajne, lecz ciche modele osiowe, które emitują hałas na poziomie zaledwie 37 dB. 

Wentylatory z oświetleniem i innymi funkcjami

Warte polecenia są łazienkowe wentylatory, które mają dodatkowe funkcje, takie jak regulacja prędkości wentylacji, higrostat, czujnik ruchu, timer, czyli automatyczny wyłącznik, a także wbudowane oświetlenie. Warto zwrócić uwagę na takie udogodnienia i zdecydować się na wydajny model, który odpowie na Twoje indywidualne potrzeby. 

Ciekawą opcją są wentylatory łazienkowe z funkcją oświetlenia. Wyposażone są w lampę lub kilka lamp LED, które stanowią dodatkowe źródło światła do łazienki. Cieszą się popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i estetykę. Wentylatory z ciepłym nawiewem mogą służyć do ogrzewania łazienki. Są szczególnie przydatne w chłodniejsze dni i w zimowe miesiące.

Wybierając wentylator do łazienki, warto zwrócić uwagę na renomę i doświadczenie producenta. Oferowane przez nas urządzenia pochodzą od najlepszych dostawców i wykonane są z trwałych tworzyw. Dzięki temu Twój wentylator będzie działał niezawodnie przez wiele lat i doskonale spełniał swoje zadanie, usuwając wilgoć i zapobiegając powstawaniu grzybów i pleśni. 

FAQ

Jak podłączyć wentylator łazienkowy do oświetlenia?

Wentylator łazienkowy można podłączyć do istniejącego punktu świetlnego w łazience. Wówczas włącznik oświetlenia będzie kontrolował też wentylator. W takim przypadku zwykle konieczna jest modyfikacja przewodów elektrycznych i instalacja specjalnego przełącznika lub regulatora, który pozwala na oddzielne sterowanie wentylatorem.

Wentylator można też podłączyć do osobnego przełącznika, który będzie umieszczony obok włącznika światła. W ten sposób urządzenie będzie działać niezależnie od oświetlenia.

Jak podłączyć wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności?

Przed przystąpieniem do pracy, należy wyłączyć zasilanie w łazience. Podłącz przewody elektryczne wentylatora z czujnikiem wilgotności zgodnie z instrukcją producenta. Zazwyczaj urządzenie ma trzy przewody: czarny, biały i zielony. Czarny jest zasilający, biały – neutralny, a zielony – uziemiający. Następnie podłącz czujnik wilgotności zgodnie z instrukcją producenta. Czujnik powinien zostać zamontowany w łazience w pobliżu źródła wilgoci, takiego jak prysznic lub wanna. Podłącz przełącznik lub regulator, który pozwoli na sterowanie wentylatorem w zależności od wilgotności. Na koniec włącz zasilanie i przetestuj wentylator, aby upewnić się, że działa poprawnie.

Gdzie zamontować wentylator łazienkowy?

Najczęściej wentylator łazienkowy montuje się na suficie. W tym przypadku warto zadbać o to, aby został zamontowany w centralnej części łazienki. Dzięki temu z łatwością będzie usuwał parę i wilgoć z całego pomieszczenia. Warto rozważyć też montaż wentylatora łazienkowego w pobliżu prysznica lub wanny, a także innego źródła wilgoci jak pralka lub suszarka do włosów. Wentylator łazienkowy można także zamontować w miejscu, w którym będzie niewidoczny, np. w szafce lub kabinie prysznicowej.

Wentylator łazienkowy – jaki wybrać?

Zanim wybierzesz wentylator do łazienki, weź pod uwagę kilka czynników, takich jak: wielkość pomieszczenia, poziom wilgotności, rodzaj instalacji, emisja hałasu, funkcje dodatkowe, czyli timer lub higrostat, sposób montażu, materiał wykonania, renomę producenta i koszt. Wentylatory łazienkowe są dostępne w różnych rozmiarach i wydajnościach, dlatego ważne jest, aby dobrać urządzenie do wielkości pomieszczenia. Dla łazienki o powierzchni do 6 m² odpowiedni będzie model o wydajności co najmniej 50 m³/h, natomiast dla pomieszczeń większych niż 6 m² wartość ta powinna wynosić minimum 100 m³/h. Warto dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi wentylatora, aby dokonać właściwego wyboru.