Produkty

Wieszaki wysuwane z szafy, kiedy się sprawdzą

Wieszaki wysuwane z szafy, kiedy się sprawdzą

Wieszaki wysuwane to bardzo sprytne rozwiązanie proponowane do szaf. Warto umieścić je w wąskich wnękach lub w segmentach, których głębokość nie przekracza 55 cm. W przypadku takich szaf trudno byłoby uzyskać łatwą i szybką dostępność do wszystkich ubrań oraz akcesoriów, które pozostają w nich zamknięte.

garderobaWieszak wysuwany to zupełnie nowa alternatywa dla tradycyjnych drążków, na których umieszcza się wieszaki. Gotowy zestaw takich wysuwanych akcesoriów montuje się dosyć łatwo, za pomocą dostępnych akcesoriów dołączonych do zestawu. Wieszak tego typu wysuwa się praktycznie na całą długość, tym samym dając nam szybki dostęp do całej zawartości szafy.

Jak wyglądają wysuwane wieszaki?

Wieszaki wysuwane mogą mieć postać pojedynczego drążka, na którym mocuje się standardowe wieszaki, lub kosza z poziomymi prętami. W ten sposób uzyskujemy nie tylko półkę na paski, szczotki lub kartoniki z drobiazgami, ale również miejsce, na którym mogą zawisnąć spodnie, ręczniki albo szale, czyli wszystko to, co mogłoby się wygnieść po złożeniu.

Taki rodzaj wysuwanego wieszaka może być również ciekawym miejscem do przechowywania spódnic czy krótkich spodni. Co ważne, pozwala ergonomicznie zagospodarować wnętrze całej szafki. Wystarczy, że w jej wyższych partiach zamocujemy pojedynczy wieszak na krawaty czy akcesoria, a w dolnej części wieszak na inne elementy garderoby.

Dodatkowa funkcja wysuwanego wieszaka

Wysuwana może być również półka na buty, która pomieści kilka par obuwia na każdą porę roku. Ten element wyposażenia szafy umieśćmy w jej dolnym segmencie, najlepiej tuż przy jej podstawie.

Na wysuwanych drążkach można również zamocować kosz na pranie. Ta funkcja pozwoli nam szybko określić ilość zabrudzonej odzieży oraz wykonać jej segregację.

zestaw prowadnicTakie wysuwane kosze na bieliznę można stosować również w szafach umieszczanych w takich pomieszczeniach jak suszarnie czy pralnie. Najlepiej tam, gdzie obok kosza będą znajdowały się również ubrania. Organizując taką strefę do swobodnego kompletowania odzieży, znacznie przyjemniej i szybciej będziemy korzystali ze swojej garderoby.

Moduł pionowy wysuwanych wieszaków warto umieszczać w wąskich wnękach czy też tam, gdzie można jeszcze lepiej wykorzystać posiadane miejsce do przechowywania. Ciekawym przykładem będzie tutaj chociażby wysuwany pręt/rurka do zawieszenia krawatów, dla którego miejsce można znaleźć w każdym segmencie szafki, a także w wysuwanej szufladzie.

Wysuwane wieszaki nie tylko pomagają bardzo dobrze zorganizować przestrzeń, ale przede wszystkim zapewniają wygodny dostęp do wyszczególnionych przedmiotów. Sprawdzą się w szafach różnego rodzaju, także tych zlokalizowanych w korytarzu czy też w typowej garderobie. Montując wysuwane wieszaki, jesteśmy w stanie dobrze zorganizować miejsce w swojej szafie od samego dołu aż do góry.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Mała, ale przestronna - jak zyskać więcej miejsca w garderobie

Mała, ale przestronna - jak zyskać więcej miejsca w garderobie
Kupując nowe ubrania rzadko pozbywamy się tych, które leżą już w szafie. W efekcie nasza garderoba staje się przepełniona i z czasem możemy mie...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wieszaki wysuwane z szafy, kiedy się sprawdzą