Wszystko o antyramie

Antyrama, czyli szklana oprawa do zdjęć, dyplomów oraz instrukcji, to jeden z lepszych sposobów na szybką dekorację oraz upamiętnienie ważnych dla nas obrazów czy informacji. Antyrama, znacznie tańsza od ramy, pasuje do każdego wnętrza. Możemy wkomponować ją w dekorację dowolnej powierzchni ściennej, tworząc miejsce bardzo okazałe i niezwykle wystawne.

antyramyantyramyantyramyantyramy

Antyrama może być wykonana ze szkła typu float albo matowego, zewnętrzną osłonę może także stanowić pleksi. Tylną część tego małego produktu stanowi natomiast płyta HDF, której grubość nie przekracza kilku milimetrów. Pomiędzy oba wymienione elementy wkładamy wybraną ilustrację lub zdjęcie, a ich mocowanie wykonuje się za pomocą metalowych spinek.

Ogromną zaletą antyramy jest to, że nie posiada ona dekoracyjnych elementów, które byłyby idealne do wkomponowania w szczególny typ aranżacji. Bezbarwna i bardzo prosta w formie antyrama będzie tak samo dobrze prezentowała się na gładkiej ścianie, co na kolorowej tapecie.

Trochę o zaletach antyram

Do interesujących aspektów stanowiących zaletę takiej ramki należy ogromne zróżnicowanie wymiarów tego produktu. Antyramy duże mogą mieć wymiary w granicach nawet 120 x 80 cm. Mogą także być bardzo niewielkich rozmiarów.

Ponadto trzeba podkreślić, że w sklepach zakupimy również antyramy zgodne z wymiarami kartek papieru. Chodzi oczywiście o popularny format A4 – 29,7 x 21 cm – bądź A3 – 29,7 x 42 cm. Takie rozmiary pozwolą na wzorcowe dopasowanie antyramy również do wielkości wykonywanych rysunków czy zebranych dyplomów.

Aranżacja z udziałem antyramy

Najczęściej formą upiększenia wnętrza tym rodzajem materiału jest bardzo popularne zawieszenie produktu na ścianie. Antyramę możemy także położyć w dowolnym miejscu, opierając o książki lub ścianę. W ten sposób nawiążemy do nieco nowoczesnego, skandynawskiego stylu dekoracji wnętrza.

Uwaga: Pleksi jako jeden z materiałów używanych do wykonania antyramy, jest dużo bezpieczniejszą wersją szkła. Jest przede wszystkim elastyczne i po upadku z wysokości nie rozpada się na drobne, ostre kawałki.

Antyrama może mieć formę nieco bardziej dekoracyjną. Coraz częściej można spotkać szkła delikatnie mleczne, dodatkowo rzeźbione lub częściowo posrebrzane. Mogą przybierać dowolne kształty: kwadratowy, prostokątny, owalny.

Antyrama_szklana_OPP_40_x_50_cm_castoramaAntyrama_szklana_OPP_40_x_50_cm_castoramaAntyrama_szklana_OPP_40_x_50_cm_castoramaAntyrama_szklana_OPP_40_x_50_cm_castorama

W tym rodzaju ramki umieścimy obrazki płaskie, ale również te posiadające pewne wypukłe elementy. Dzięki zatrzaskom regulujemy siłę docisku przedmiotu, który znajduje się pod szkłem, tak że w rezultacie wygląda bardzo efektownie.

Antyrama przede wszystkim sprawdza się w tych sytuacjach, kiedy chcemy ochronić dany przedmiot przed zniszczeniem. Schowany za szkłem jest bezpiecznie ukryty przed kurzem, wilgocią oraz innymi zabrudzeniami pochodzącymi z zewnątrz.

Tego typu produkty do zawieszenia sprawiają wrażenie dużo lżejszych niż tradycyjna rama. Tym samym nie obciążają wizualnie wnętrza, ale wręcz przeciwnie – eksponują jego najważniejsze punkty. W antyramie możemy także umieścić elementy, które będą odzwierciedlały nasze zainteresowania, personalizując w ten sposób wnętrze.

Data publikacji: 20.04.2016