Wygoda, bezpieczeństwo i nowoczesny design – kuchnie Beko

Nowoczesna kuchnia odznacza się nie tylko wyglądem zgodnym ze współczesnymi trendami. Równie ważna jest wygoda i bezpieczeństwo, najnowsze technologie zaś bardzo temu sprzyjają. Poznajmy wyposażenie kuchenne marki Beko, które doskonale wpisuje się w wymagania współczesnej kuchni. Oto nowoczesne płyty grzewcze i piekarniki do zabudowy

płyty kuchennePłyty indukcyjne i ceramiczne – nowa jakość gotowania

Bezpieczeństwo, oszczędność i precyzja – to główne cechy nowoczesnych płyt grzewczych, które opierają swoje działanie na indukcji. Ten rodzaj podgrzewania naczyń polega na wytwarzaniu szybkozmiennego pola magnetycznego. W wyniku zetknięcia naczynia z płytą indukcyjną zachodzi przemiana energii elektrycznej na cieplną, co pozwala poddawać potrawy obróbce magnetycznej właściwie bez wykorzystania bezpośredniego źródła ciepła. To dlatego grzewcze płyty indukcyjne należą do najbezpieczniejszych form podgrzewania potraw w kuchni. W porównaniu do ceramicznych płyt grzewczych zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Oba te rozwiązania są jednak bezpieczniejsze niż klasyczne płyty gazowe, a także łatwiejsze do sprzątania.

Czy wiesz, że…?

W porównaniu do gotowania na kuchence gazowej czas przygotowania potrawy na płycie indukcyjnej skraca się nawet o 30%.

płyta indukcyjna BekoCzym wyróżniają się płyty grzewcze Beko?

Dostępne w ofercie sklepów Castorama płyty grzewcze pod zabudowę Beko to modele doskonałe do nowoczesnych kuchni. Jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenie zachowało spójną, minimalistyczną aranżację, będą one stanowiły odpowiednie rozwiązanie.

Indukcyjna płyta Beko zapewnia szereg zalet, wynikających z jej funkcji. Oto najważniejsze z nich:

Booster – to technologia przyspieszająca proces gotowania. Dzięki niej szybko podgrzejesz potrawy do maksymalnej temperatury, nie martwiąc się jednocześnie o późniejszy powrót do poprzednio nastawionego poziomu, ponieważ nastąpi to automatycznie. Dzięki tej funkcji przygotujemy posiłek szybciej;

witroceramiczna powierzchnia ułatwiająca czyszczenie – nienagrzewająca się płyta Beko zapobiega przypalaniu się potraw, które mogły na nią przypadkowo spaść, dlatego nie będziemy mieć potem trudności z jej umyciem.

Ceramiczna płyta Beko posiada natomiast przydatną funkcję blokady przed dziećmi oraz duży wyświetlacz, dzięki któremu ustawimy opcje podgrzewania w łatwy i szybki sposób.

Nowoczesne piekarniki Beko

piekarnik nowoczesnyWśród wyposażenia kuchennego AGD odpowiedniego do zabudowy w sklepach Castorama znajdują się również piekarniki Beko. Oto, co je wyróżnia:

prowadnice teleskopowe – zmniejszają ryzyko poparzenia się przy wyjmowaniu gorących dań,

semi-sensorowy wyświetlacz – intuicyjny wybór funkcji i czytelne piktogramy znacznie ułatwiają operowanie urządzeniem,

8 funkcji pieczenia, dzięki którym możesz poddać potrawy różnym obróbkom cieplnym, w tym rozmrozić je czy grillować,

w pełni szklane drzwi, co znacznie ułatwi ich wyczyszczenie,

katalityczny system czyszczenia wnętrza piekarnika wykorzystujący specjalnie zaprojektowaną tylną ścianę; zapobiega to przywieraniu tłuszczu i potraw, i umożliwia samoistne usuwanie się zabrudzeń,

równomiernie rozłożona temperatura, dzięki funkcji „pieczenie 3D” zapewnia równe podgrzewanie wszystkich części potrawy.

Piekarniki do zabudowy Beko wyróżniają się również doskonałym wyglądem, dopasowującym się do nowoczesnych wystrojów kuchni.

Zobaczmy jeszcze, jak zaplanować kuchnię krok po kroku.

Data publikacji: 10.04.2018