Wyposażamy łazienkę – nowoczesne zestawy mebli łazienkowych

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu i zarazem wnętrze, w którym spędzamy dużo czasu. Chcemy czuć się tam komfortowo, a komfort ten w dużej mierze zawdzięczamy meblom. Znalezienie odpowiednich mebli łazienkowych może stanowić nie lada wyzwanie podczas urządzania tego pomieszczenia, gdyż do wyboru mamy wiele opcji, a zadanie to wymaga odpowiedniego podejścia. Bardzo ciekawym sposobem na stworzenie spójnej, funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni mogą być gotowe zestawy mebli łazienkowych.

Wyposażenie łazienki

Czym są zestawy mebli do łazienki?

Gotowe zestawy mebli do łazienki to komplety mebli, które kupujemy razem. Są one zaprojektowane tak, iż meblują całą łazienkę kompleksowo i nie potrzebujemy już dokupować innych mebli pojedynczo. Zestawy mogą zawierać w sobie szafki, półki, stojaki, regały czy inne elementy wyposażenia łazienki.  Do wyboru otrzymujemy wiele rodzajów i typów takich kompletów. Będziemy mogli zatem wybrać bez problemu mniejszy zestaw szafek do łazienki lub bardziej rozbudowane komplety w zależności od naszych preferencji. Do plusów tego rozwiązania możemy zaliczyć:

  • spójną aranżację zestawu

  • spory wybór

  • przemyślany projekt zestawu

  • łatwość w urządzeniu całej łazienki

Zanim kupimy komplet mebli do łazienki, powinniśmy wykonać dokładne pomiary pomieszczenia i zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje. Musimy pomyśleć o ergonomii oraz odpowiednich odległościach między urządzeniami i szafkami. Warto zaprojektować łazienkę tak, aby odstępy między szafkami i elementami łazienki miały przynajmniej 30 cm odległości. Nieprzestrzeganie tej zasady może sprawić, że używanie łazienki będzie niekomfortowe. Wybierając meble łazienkowe w zestawie, powinniśmy też zwrócić uwagę na naszą obecną armaturę, elementy wykończenia czy inne akcesoria, które już posiadamy. Nowy zestaw mebli warto wkomponować w naszą łazienkę tak, aby tworzył spójne, estetyczne i funkcjonalne wnętrze.

Porada eksperta:

Pierwszym krokiem urządzenia łazienki jest rozmieszczenie i instalowanie armatury. To właśnie od zainstalowania urządzeń sanitarnych powinniśmy rozpocząć wykańczanie pomieszczenia a dopiero potem — gdy wiemy, jaki będzie miała kształt, możemy dobrać meble do łazienki, które łatwiej jest dostosować do projektu.

Nowoczesne zestawy do wyposażania łazienki

Na co zwrócić uwagę wybierając gotowy zestaw mebli do łazienki?

Zestawy mebli do łazienki to bardzo ciekawe rozwiązanie, z którego możemy skorzystać. Wybranie jednak odpowiedniego zestawu, nie należy do prostych i będzie wymagało od nas pewnych przemyśleń. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

  • Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jakość mebli. Te będą służyły nam w trudnych warunkach i przez długi czas. Warto wybrać modele dobrze spasowane, wykonane z trwałych materiałów o dobrych opiniach.

  • Nie możemy zapominać o stylu. Powinniśmy dobierać meble łazienkowe tak, aby wpasowały się w ogólny styl pomieszczenia lub były gustownym przełamaniem. Ciekawą poradą aranżacyjną może być zastosowanie mebli całkowicie drewnianych o naturalnej strukturze w łazience wykończonej betonem architektonicznym. Wprowadzi to sporo ciepła do tego pomieszczenia.

  • Wybierając zestaw szafek do łazienki, warto zastanowić się nad kompletem wiszących mebli. Półki, szafki czy blaty będą montowane do ściany na odpowiedniej wysokości, co zwiększy komfort użytkowania, a także jest praktyczne przy sprzątaniu np. rozchlapanej wody. Wiszące zestawy mebli do łazienki optycznie też ją powiększą.

Jakie zestawy mebli łazienkowych wybieramy najchętniej?

Obecnie w nowoczesnych łazienkach króluje minimalizm i funkcjonalność. Chętnie używamy zatem wiszących szafek podumywalkowych, bezuchwytowych frontów czy nieregularnych kształtów. Takie rozwiązania nie tylko uatrakcyjniają wnętrze, ale niejednokrotnie pozwalają zagospodarować problematyczne powierzchnie.

Bardzo ciekawym przykładem zestawu mebli łazienkowych jest GoodHome Avela z umywalką Duala. To siedmioczęściowy zestaw, w skład którego wchodzi umywalka meblowa konglomeratowa GoodHome Duala, szafka z lustrem, blat łazienkowy, otwarta szafka wisząca, szafka pod umywalkę, a także dwie zamknięte szafki wiszące. Cały zestaw utrzymany jest w kolorze naturalnego drewna, okraszony białą umywalką i wnętrzem półki. To idealna propozycja do osób ceniących naturę, ale także prostotę i funkcjonalność.

Zestaw mebli łazienkowych Imandra to z kolei klasyczna biała propozycja dla osób lubiących ponadczasowość i uniwersalność. Dzięki temu kolorowi można dopasować zestaw do wielu typów łazienek, jak i całych aranżacji. Zestaw składa się z podwieszanej wielosegmentowej szafki, stojącej szafki podumywalkowej i umywalki ceramicznej.

Niezwykle ciekawym zestawem jest też Azzura butelkowa zieleń z umywalką Vika. To kompaktowy zestaw mebli łazienkowych stawiający na prostotę oraz przepiękny kolor. W jego skład wchodzą dwie szafki pod umywalkę Mirano Azzura, dwa wysokie słupki łazienkowe Mirano, dwa lustra okrągłe Mirano Azzura i dwie umywalki meblowe Mirano Vika. Cały zestaw jest podwieszany, co nadaje mu nowoczesności. Podwojenie poszczególnych części zestawu jest zarówno minimalistyczne ze względu na małą ilość nowych elementów w zestawie, ale i zwiększa możliwości użytkowe. Ten zestaw będzie idealny dla rodzin preferujących minimalizm.

Porada aranżacyjna: Użycie butelkowej zieleni w łazienkach wraz z futrzastymi dywanikami może doskonale pomóc w stworzeniu eleganckiego stylu glamour, który będzie zarówno przytulny, jak i niezwykle imponujący. Butelkowa zieleń łączy się też dobrze ze złotymi dodatkami.