Produkty

Wyposażamy łazienkę – nowoczesne zestawy mebli łazienkowych

Wyposażamy łazienkę – nowoczesne zestawy mebli łazienkowych

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych może stanowić nie lada wyzwanie podczas urządzania mieszkania. Wymiary i kształty łazienek nierzadko przysparzają trudności przy aranżacji wnętrz, a specyfika tego pomieszczenia wymaga odpowiednio zabezpieczonych materiałów. Jak wybrać idealne meble i jednocześnie stworzyć spójną i funkcjonalną przestrzeń? Rozwiązaniem może być sięgnięcie po gotowe zestawy mebli łazienkowych.

Zestaw mebli łazinkowych brązowo-kremowyZanim kupimy komplet mebli do łazienki

Przed zakupem wyposażenia łazienkowego należy dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia i zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje nasze wnętrze. Należy pamiętać o ergonomii i odpowiednich odległościach pomiędzy urządzeniami i szafkami. Przykładowo, między wanną a umywalką minimalny odstęp powinien wynosić 30 cm. Minimalna odległość miski WC od ścian czy szafek powinna zaś liczyć ok. 20 cm. Niestosowanie się do tych i innych zasad może sprawić, że korzystanie z naszej łazienki będzie utrudnione i uciążliwe. Wybierając meble do łazienki, warto też zwrócić uwagę na istniejące wyposażenie sanitarne czy też położoną glazurę, aby nasz komplet meblowy tworzył spójne, estetyczne dopełnienie wnętrza.

Porada eksperta:

Nie kupujmy mebli łazienkowych przed zainstalowaniem armatury łazienkowej. W urządzaniu tego pomieszczenia pierwszym krokiem powinno być odpowiednie rozplanowanie i rozmieszczenie urządzeń sanitarnych. Dzięki temu możemy oszacować wielkość pozostałego miejsca, a co za tym idzie, dobrać idealne meble.

Biały zestaw mebli łazienkowych i niebieskie ścianyWybieramy zestaw mebli do łazienki

Gotowe komplety znacznie ułatwiają urządzanie łazienki, natomiast wybór odpowiedniego zestawu nie zawsze należy do prostych. Dobierając meble, poza ich wymiarami zwróćmy uwagę na materiał wykonania, jakość i oczywiście styl. Wyposażenie powinno być solidnie wykonane i odporne na wilgoć. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szafek i półek łazienkowych. W wilgotnych pomieszczeniach często stosuje się szafki podwieszane, aby uniknąć ich styku z podłogą i zapobiec niszczeniu. Innym rozwiązaniem są szafki stojące na nóżkach lub wykonane z odpornego na rdzę metalu czy szkła. W nowoczesnych łazienkach często stawia się na minimalizm i funkcjonalność. Obecnie królują szafki podumywalkowe, bezuchwytowe fronty czy nieregularne kształty, np. meble pozbawione kantów. Takie rozwiązania nie tylko uatrakcyjniają wnętrze, ale niejednokrotnie pozwalają zagospodarować problematyczne powierzchnie.

Zestaw białych mebli łazienkowych CastoramaNowoczesne meble łazienkowe – co wybieramy najchętniej?

Najchętniej wybierane zestawy łazienkowe to szafka podumywalkowa, słupek stojący i lustro. Niejednokrotnie taki zestaw zupełnie wystarcza, by umeblować łazienkę i szczególnie dobrze sprawdza się na niewielkich metrażach. Wciąż praktyczne są szafki lustrzane – obecnie można je zakupić w estetycznych i eleganckich wersjach. Wzornictwo i kolorystyka mebli mają również duże znaczenie podczas podejmowania decyzji o zakupie mebli. Ogromną popularnością cieszą się zestawy w bieli, imitujące drewno oraz fronty z wysokim połyskiem. Sprawdzonym pomysłem są też zdecydowane kolory przełamujące neutralne barwy podłóg i ścian. Warto zapoznać się z najczęściej wybieranymi rozwiązaniami – dzięki temu podjęcie decyzji dotyczącej urządzenia łazienki okaże się o wiele prostsze, niż wydawało się na początku. W tym miejscu możemy zapoznać się z różnymi seriami zestawów mebli łazienkowych.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki
Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont ...
Czytaj więcej

Jak zaprojektować łazienkę?

Jak zaprojektować łazienkę?
Stworzenie łazienki, która będzie jednocześnie funkcjonalna i stylowa, to niełatwe zadanie. Taki efekt możesz osiągnąć jedynie poprzez odpowied...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wyposażamy łazienkę – nowoczesne zestawy mebli łazienkowych