Zalety fug epoksydowych

Fuga epoksydowa jest mieszanką powstałą na bazie żywic reakcyjnych, która powstaje najczęściej z dwóch składników. Doskonałe zestawienie sprawia, że fugi te cechują się wieloma zaletami i z powodzeniem są coraz częściej stosowane w polskich domach. Co dzięki nim możemy zyskać

 

przygotowanie fugBrak kruszenia

Pozytywne strony fug epoksydowych warto rozpocząć od faktu, że ze względu na znakomite właściwości kleju epoksydowego, fugi te nie wykruszają się. Co więcej, są one trwale połączone z bokami płytek. Gwarantuje to stworzenie doskonałej całości, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Odporność na brud i działanie środków chemicznych

Fugi epoksydowe są nie tylko odporne na kruszenie, ale także na brud. Nie straszne są im tłuste plamy czy zabrudzenia z kawy. Zauważmy, że ten rodzaj fug jest także odporny na działanie środków chemicznych. Ze względu na te cechy fugi epoksydowe to doskonałe rozwiązanie do zastosowania w miejscach narażonych na częste użytkowanie i zabrudzenia. Tym samym polecane jest ich stosowanie na korytarzach czy też na podłogach w kuchni. Co istotne, chcąc je wyczyścić, możemy to szybko i prosto uczynić, np. za pomocą parownicy.

Gładka powierzchnia i elegancja

Nie bez znaczenia jest także to, że fugi epoksydowe mają elegancką, gładką powierzchnię. Ciekawostką jest również fakt, iż mamy sposobność wyboru także fug dekoracyjnych. Najczęściej występują one pod postacią fug z brokatem. Dzięki nim pomieszczenia zyskają niecodzienne oblicze.

fugi castrorama

Kolor na lata i przenikalność

Fugi epoksydowe nie tracą swojego koloru. Zagwarantowane jest to dzięki nieprzenikaniu przez nie żadnych substancji. Warto tu także zaznaczyć, że w związku z brakiem możliwości przenikania  cieczy, fugi epoksydowe stanowią doskonałą barierę dla wody. Nie przepuszczają ani jej, ani pary wodnej.

Łatwość w układaniu

Na koniec należy podkreślić, że fugi epoksydowe są proste w układaniu. Co istotne, można je położyć w pomieszczeniach, w których znajduje się ogrzewanie podłogowe.

Fugi epoksydowe nie są jednak bez wad. Do największych z nich zalicza się m.in. podatność na ruchy ścian (np. w nowo postawionych budynkach) oraz wysoką cenę. Dodatkowo nie są dobrym materiałem do wyłożenia na tarasach – w wyniku braku paroprzepuszczalności mogą ulegać biodegradacji. Za spory minus uważa się także fakt wymogu zachowania wysokiej ostrożności przy ich nakładaniu. Mimo iż jest to prosta czynność, jeśli dojdzie do ich zabrudzenia, pozostaną takie już na zawsze.

Data publikacji: 12.08.2014