Produkty

Zalety grzejników ze szkła hartowanego

Zalety grzejników ze szkła hartowanego

Szklane grzejniki to nietypowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Są eleganckie i pasują do nowoczesnego wystroju łazienki. Jakie jeszcze zalety posiadają grzejniki ze szkła hartowanego?

Energooszczędne

Wykonane ze szkła grzejniki zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu. Zasilanie elektryczne oznacza brak strat kominowych, na które narażone są tradycyjne systemy centralnego ogrzewania. Grzejniki są dzięki temu energooszczędne. Zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury Grzejnik aluminiowyna powierzchni całego grzejnika. Szkło jest materiałem mającym duże zdolności do akumulacji i oddawania ciepła. Dlatego szklane płyty emitują ciepło jeszcze długo po odłączeniu ich od źródła prądu.

Szybkie – wysuszą mokre ręczniki

Łazienkowe grzejniki powinny nie tylko zapewnić ciepło w pomieszczeniu, ale również umożliwiać szybkie suszenie ręczników. Szklane grzejniki wyposażone w boczne otwory grzewcze mają tę przewagę nad innymi grzejnikami elektrycznymi, że emitują ciepło całą swoją powierzchnią, a nie tylko przednimi panelami. Dzięki temu energia zostaje rozprowadzona równomiernie – w rezultacie w pomieszczeniu jest ciepło, pomimo że na grzejniku suszą się mokre grzejniki. Zapewniają też dużą powierzchnię grzewczą.

Antystatyczne i łatwe do utrzymania w czystości

Szklane panele grzewcze mają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu. To zaleta, którą docenią alergicy – brak kurzu to również brak alergenów i roztoczy, które powodują uczulenia. Gładką powierzchnię można łatwo wyczyścić.

Wytrzymałe na uszkodzenia

Grzejnik dekoracyjnyWbrew pozorom szklane grzejniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są wytwarzane zwykle z takiego samego typu szkła hartowanego, z jakiego produkuje się okna czy drzwi antywłamaniowe. Surowiec jest laminowany specjalną folią z wkładem grzewczym.

Duży wybór wzorów

Szklane grzejniki są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Pasują do nowoczesnego stylu urządzania wnętrz i można je łatwo dopasować do innych elementów wyposażenia, na przykład do szklanych kabin prysznicowych lub łazienkowego lustra. Płyta może mieć gładki lub dekoracyjny front.

Wygodne do ustawienia temperatury

Nowoczesne grzejniki są wyposażone w termostaty elektroniczne programowane pilotem lub termostaty bezprzewodowe instalowane na ścianie, które obsługują jeden lub większą liczbę grzejników. Są proste w użytkowaniu i łatwe w montażu. Dla jeszcze większej wygody użytkowania można je zintegrować z programatorami czasowymi, które umożliwiają dokładne ustawienie temperatury grzania w cyklu całego dnia.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy

Grzejnik stalowy czy aluminiowy – jaki wybrać? Podpowiadamy
Z wielu opcji dostępnych na rynku techniki grzewczej trudno wybrać najlepszy produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dwa najpopularniejsze rodza...
Czytaj więcej

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy

Jaki grzejnik wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy
Szukasz designerskiego grzejnika, który będzie pasował do stylowego wnętrza? Chociaż wygląd urządzenia jest ważny, jest jeszcze szereg istotnyc...
Czytaj więcej

Najlepszy czas na wymianę grzejników

Najlepszy czas na wymianę grzejników
O wymianie grzejników myślimy zazwyczaj wtedy, gdy wymagają tego walory estetyczne sprzętu. To jednak niewystarczający argument. Kiedy jeszcze ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety grzejników ze szkła hartowanego