Zrób to sam – etykiety na słoiki

Jesień to czas, kiedy z letnich zbiorów przygotowujemy pyszne przetwory. Za to zima to okres, w którym te produkty konsumujemy. Przez kilka miesięcy w roku półki w naszej spiżarni uginają się pod ciężarem różnej wielkości słoiczków, które wyglądają mniej lub bardziej atrakcyjnie. Co zrobić, aby nasza spiżarnia wyglądała pięknie, a jej wyposażenie było dopracowane w każdym detalu? Oto nasze propozycje na pysznie wyglądające etykiety na słoiki.

 

czarny-bez-gałązkaczarny-bez-gałązkaczarny-bez-gałązkaczarny-bez-gałązka

Świeże malinki, dorodne gruszki, słodkie brzoskwinki – czy zimą mamy większe rarytasy, niż zebrane przez nas owoce? Przetworzone w powidła lub kompoty są częstym i smacznym dodatkiem wielu potraw.

Smak pysznych konfitur to jedno, wygląd słoiczków to drugie. Aby nasza domowa spiżarnia nie zamieniła się w graciarnię lub kolejne pomieszczenie do którego wchodzimy tylko po pretekstem szybkiego zabrania tego, co jest nam potrzebne, koniecznie zadbajmy o wygląd naszych produktów. Zwykle chowamy je szczelnie do słoiczków, do których łatwo jest przymocować różne rodzaje etykiet.

słoiki-z-przetworamisłoiki-z-przetworamisłoiki-z-przetworamisłoiki-z-przetworami

Domowej roboty etykiety – imitacja tablicy i kredy

Etykiety czarnego koloru i napisy nakreślone białą czcionką lub mazakiem nawiązują do nowego trendu, czyli stosowania farby tablicowej na ścianach w naszej kuchni. Etykieta jest bardzo widoczna nawet z daleka i ciekawa pod względem dekoracyjnym

W jakim miejscu ją umieścić? Bardzo ładnie wyglądają w centralnej części słoiczka, ale nieco praktyczniejsze będzie umieszczenie jej na zewnętrznej części denka. Wówczas już na pierwszy rzut oka będziemy widzieli, gdzie stoi marchewka, gdzie mus malinowy, a gdzie dżem z czarnej porzeczki.

Domowej roboty etykiety – dla wymagających

Niektóre z pań dokładają wszystkich starań, by ich słoiczki prezentowały się naprawdę pięknie. Oprócz tradycyjnych etykiet dopasowują do słoiczka materiał, który oplata denka. Może mieć różny kolor, ale nadzwyczaj efektownie wygląda płótno szare lub w kolorze czerwonej oraz niebieskiej kraty.

Co z etykietą? Przy słoiczkach okrytych u góry warstwą materiału i związanych gumką lub sznureczkiem, etykieta może zostać dołączona poprzez przewiązanie jej rafią lub przyklejenie jej do góry denka oraz na obrzeże słoika.

słoiki-na-półcesłoiki-na-półcesłoiki-na-półcesłoiki-na-półce

Domowej roboty etykiety – rysunek na szkle

A może etykieta w formie malowidła? Jest równie estetycznym wykończeniem naszego słoika jak etykieta naklejona do jego powierzchni. Wystarczy specjalny, niezmywalny mazak lub farbka. Cienkim pędzelkiem możemy namalować to, co tylko chcemy.

Domowej roboty etykiety – prosto z drukarki

Metoda, która pozwala nam na stworzenie naprawdę oryginalnych etykiet. Projektujemy wzory, kolorystykę, czcionkę, która będzie dopasowana do stylu, w jakim urządzimy swoją spiżarnię lub kuchnię, w której będziemy przechowywać swoje przetwory.

 

Data aktualizacji: 08/05/2024