Produkty

Zrób to sam – etykiety na słoiki

Zrób to sam – etykiety na słoiki

Jesień to czas, kiedy z letnich zbiorów przygotowujemy pyszne przetwory. Za to zima to okres, w którym te produkty konsumujemy. Przez kilka miesięcy w roku półki w naszej spiżarni uginają się pod ciężarem różnej wielkości słoiczków, które wyglądają mniej lub bardziej atrakcyjnie. Co zrobić, aby nasza spiżarnia wyglądała pięknie, a jej wyposażenie było dopracowane w każdym detalu? Oto nasze propozycje na pysznie wyglądające etykiety na słoiki.

etykiety na słoikiŚwieże malinki, dorodne gruszki, słodkie brzoskwinki – czy zimą mamy większe rarytasy, niż zebrane przez nas owoce? Przetworzone w powidła lub kompoty są częstym i smacznym dodatkiem wielu potraw.

Smak pysznych konfitur to jedno, wygląd słoiczków to drugie. Aby nasza domowa spiżarnia nie zamieniła się w graciarnię lub kolejne pomieszczenie do którego wchodzimy tylko po pretekstem szybkiego zabrania tego, co jest nam potrzebne, koniecznie zadbajmy o wygląd naszych produktów. Zwykle chowamy je szczelnie do słoiczków, do których łatwo jest przymocować różne rodzaje etykiet.

Domowej roboty etykiety – imitacja tablicy i kredy

Etykiety czarnego koloru i napisy nakreślone białą czcionką lub mazakiem nawiązują do nowego trendu, czyli stosowania farby tablicowej na ścianach w naszej kuchni. Etykieta jest bardzo widoczna nawet z daleka i ciekawa pod względem dekoracyjnym

W jakim miejscu ją umieścić? Bardzo ładnie wyglądają w centralnej części słoiczka, ale nieco praktyczniejsze będzie umieszczenie jej na zewnętrznej części denka. Wówczas już na pierwszy rzut oka będziemy widzieli, gdzie stoi marchewka, gdzie mus malinowy, a gdzie dżem z czarnej porzeczki.

Domowej roboty etykiety – dla wymagających

Niektóre z pań dokładają wszystkich starań, by ich słoiczki prezentowały się naprawdę pięknie. Oprócz tradycyjnych etykiet dopasowują do słoiczka materiał, który oplata denka. Może mieć różny kolor, ale nadzwyczaj efektownie wygląda płótno szare lub w kolorze czerwonej oraz niebieskiej kraty.

Co z etykietą? Przy słoiczkach okrytych u góry warstwą materiału i związanych gumką lub sznureczkiem, etykieta może zostać dołączona poprzez przewiązanie jej rafią lub przyklejenie jej do góry denka oraz na obrzeże słoika.

Domowej roboty etykiety – rysunek na szkleetykiety na słoiki

A może etykieta w formie malowidła? Jest równie estetycznym wykończeniem naszego słoika jak etykieta naklejona do jego powierzchni. Wystarczy specjalny, niezmywalny mazak lub farbka. Cienkim pędzelkiem możemy namalować to, co tylko chcemy.

Domowej roboty etykiety – prosto z drukarki

Metoda, która pozwala nam na stworzenie naprawdę oryginalnych etykiet. Projektujemy wzory, kolorystykę, czcionkę, która będzie dopasowana do stylu, w jakim urządzimy swoją spiżarnię lub kuchnię, w której będziemy przechowywać swoje przetwory.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak okleić meble - sprawdź, jak szybko odświeżyć wygląd mebli

Jak okleić meble - sprawdź, jak szybko odświeżyć wygląd mebli
Jeśli znudził Ci się wygląd wnętrza, ale nie masz możliwości wymiany wyposażenia, postaw na tańsze i łatwiejsze rozwiązania. Sprawdź, jak okleić meble...
Czytaj więcej

Jak malować meble w okleinie?

Jak malować meble w okleinie?
Meble pokryte okleiną są popularnym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich pomieszczeniach. Jeśli ich powierzchnia ulegnie zniszczeniu bądź znudzi nam ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak przykleić obrzeża meblowe na 3 sposoby?

Instrukcja wideo - jak przykleić obrzeża meblowe na 3 sposoby?
Meble straciły na estetyce? Zanim zdecydujemy się na zakup nowych, najpierw spróbujmy je uratować – np. oklejając je nowym obrzeżem meblo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
30.03.2016
A ja kupuję takie różne taśmy papierowe i z nich robię etykiety, bo je się fajnie zdjemuje też potem. Są ładne i kolorowe, ale przy okazji pisze się na nich wyraźnie.
29.09.2015
Etykiety można łatwo samej wykonać. Przede wszystkim potrzebujemy papieru naklejkowego, można taki zakupić w punkcie ksero, tam też zresztą możemy je wydrukować. Oczywiście wzór musimy sobie wcześniej na komputerze zrobić, a potem zgrać na pendrajwa

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam – etykiety na słoiki