Produkty

Schowek pod schodami – idealny na przetwory

Schowek pod schodami – idealny na przetwory

Przestrzeń pod schodami możemy przekształcić w dowolny składzik. Jedną z ciekawych opcji będzie schowek na przetwory, w którym przechowamy nie tylko słoiki z konfiturą, ale również kosze z sezonowymi owocami oraz akcesoria kuchenne.

schowek pod schodamiW każdym domu znajdzie się kąt, na wykorzystanie którego do tej pory nie mieliśmy pomysłu. Z czasem stał się mało zauważalny i pomijany w domowej aranżacji. A szkoda – miejsce pod schodami, stanowi jedno z tych, o których najszybciej zapominamy. Niekiedy staje się ono niepotrzebną graciarnią, składzikiem na przedmioty, które w przyszłości nigdy nie zostaną już w żaden sposób wykorzystane.

Aby kącik pod schodami nabrał nieco innego charakteru, warto wypełnić go półkami, regałem lub kompletem drewnianych mebli, które posłużą nam do przechowywania pysznych przetworów oraz konfitur.

Zacznijmy od porządków

Przyjrzyjmy się schowkowi pod schodami. Ocenimy, jak można go zabudować, co z niego wynieść i w jaki sposób przekształcić, by stał się dużo wygodniejszy w użytkowaniu.

Najpierw wynieśmy wszystko, co nie posłuży nam już w przyszłości. Przy okazji z pewnością znajdziemy drobne przedmioty, o których zapomnieliśmy.

Kiedy składzik będzie już pusty, zacznijmy od odświeżenia ścian. Szybkie malowanie z użyciem np. białej farby sprawi, że na pozór ciemny kącik stanie się w naturalny sposób rozświetlony.

Słoik Terdens 0,9 l zgrzewka 8 szt.Wyposażenie – mniej znaczy więcej

Wnęka pod schodami z pewnością będzie miała 1-2 ściany, do których dostawimy regały. Ściany staną się w ten sposób solidną podstawą, do której będzie można je przymocować. Wymierz te miejsca, a następnie dosuń do nich wybrane segmenty.

Dlaczego jest to ważne? Słoiki wypełnione przetworami są stosunkowo ciężkie i mogą zachwiać równowagę regału. Zadbajmy, by mocowanie do ściany było wykonane za pomocą solidnych wkrętów.

Czym go przysłonić?

Składzik z zimowymi zapasami możemy przysłonić drzwiczkami przesuwnymi albo – nawiązując do stylu rustykalnego – zasłonką. Jedno i drugie rozwiązanie będzie wymagało zamontowania szyny w suficie, ale żadnemu majsterkowiczowi nie powinno to sprawić większego trudu.

Uwaga: pamiętajmy, aby nasz składzik został wyposażony w oświetlenie. W ten sposób łatwiej będziemy mogli przeprowadzić wszystkie czynności w jego budowie i wieloletniej eksploatacji.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?
Nadejście wiosny to doskonała okazja, aby posprzątać dokładnie nie tylko kuchnię, pokoje i łazienkę, ale również te pomieszczenia, z których korzystam...
Czytaj więcej

Jak nietypowo urządzić piwnicę

Jak nietypowo urządzić piwnicę
Masz odrobinę fantazji, lubisz nietypowe rozwiązania, a może zawsze marzyłeś o własnym salonie gier? Wreszcie masz też pustą piwnicę i kompletny brak ...
Czytaj więcej

Meblościanka wczoraj i dziś

Meblościanka wczoraj i dziś
Mebel segmentowy, zajmujący powierzchnię niemal całej ściany – tak wielu z nas może kojarzyć się meblościanka, który była niezwykle popularna w ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Schowek pod schodami – idealny na przetwory