Agregat malarski – kiedy jest niezbędny

Agregat malarski to urządzenie, które znacznie usprawnia wiele prac remontowych i renowacyjnych. Jego użycie wiąże się również z tym, że możemy zaoszczędzić sporo energii, którą musielibyśmy poświęcić przy wykonywaniu tej samej czynności za pomocą pędzla. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po agregat malarski?

malowanie opryskoweAgregaty malarskie to urządzenia służące do malowania natryskowego. Ich szeroki wybór sprawia, że możemy łatwo dostosować odpowiedni model do naszych potrzeb, uwzględniając przede wszystkim wielkość malowanej powierzchni, a także rodzaj stosowanego w tym celu preparatu. Urządzenia te cechują się bowiem różnymi parametrami, jednak w każdym wypadku zapewniają skuteczną, efektywną i znacznie szybciej przebiegającą pracę. W jakich sytuacjach lepiej zastąpić pędzel czy wałek urządzeniem tego typu?

Agregat malarski z pewnością będzie niezbędnym sprzętem, kiedy zawodowo zajmujemy się przeprowadzaniem remontów i pracami wykończeniowymi. Dzięki niemu jesteśmy bowiem w stanie sprawnie pomalować nawet setki metrów kwadratowych ścian, wcześniej pokrywając je również preparatem gruntującym. Agregat posłuży nie tylko do prowadzenia prac wewnątrz budynków, ale również do gruntowania oraz ostatecznego malowania powierzchni elewacji.

Za pomocą odpowiedniego sprzętu tego typu możemy także wykonać bielenie ścian czy sufitów – przyda się ono o tyle, o ile bieleniu poddawane są często duże płaszczyzny wyznaczające granice pomieszczeń gospodarczych, magazynów, obór czy innych budynków (np. kurnika czy chlewu), w których na stałe przebywają zwierzęta hodowlane. Regularne bielenie jest tu wyjątkowo ważne, ponieważ działa dezynfekująco, unieszkodliwiając pasożyty oraz chorobotwórcze drobnoustroje. Dla oszczędności czasu i sprawnego wykonywania okresowego bielenia wapnem, zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem od pędzla jest właśnie agregat.

Agregat do bielenia znajdzie także zastosowanie w sadach, jak również w niewielkim ogrodzie, w którym uprawiamy drzewa owocowe. Przyda się bowiem do sprawnego i wygodnego bielenia pni i konarów drzew, które jest jednym z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, jakim poddajemy nasze drzewa owocowe.agregat malarski

Urządzenie to okaże się także znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze od pędzla i wałka, gdy renowacji chcemy poddać nasz dach pokryty blachodachówką. Agregat pozwoli na sprawne pokrycie dużej powierzchni dachu specjalnymi preparatami, zapewniając przy tym precyzyjne zabezpieczenie blachodachówki, pozbawione nieestetycznych zacieków.

Za pomocą agregatu precyzyjnie i szybko polakierujemy również wybrane powierzchnie oraz elementy wyposażenia czy wykończenia wnętrza pomieszczeń. Mowa chociażby o ramach okien, drzwiach oraz wszelkich drewnianych konstrukcjach.

Niektóre z agregatów umożliwiają również natryskowe nakładanie na ściany lekkiej szpachli, a także preparatów wyspecjalizowanych, jak np. farby puchnące ognioodporne. Najbardziej zaawanasowane i wielofunkcyjne agregaty malarskie pozwalają także na wykonywanie hydroizolacji – można za ich pomocą rozprowadzać np. bitumiczne masy uszczelniające jednoskładnikowe.

Agregaty malarskie nadają się więc do pracy z preparatami różnego typu. Ich specyfika sprawia, że stają się niezastąpione podczas wykańczania szczególnie dużych powierzchni, a także w tych sytuacjach, gdzie niezbędna jest precyzja i dokładność aplikacji farby czy lakieru.

 

Data publikacji: 11.06.2015