Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Akcesoria do drabin – w co warto się wyposażyć?

Prędzej czy później każdy z nas sięgnie po drabinę – czy to wieszając firanki czy też wykonując prace remontowe w domu. Czy można zrobić coś, aby jej użytkowanie było wygodniejsze i bezpieczniejsze? Oczywiście – wystarczy zastosować akcesoria do drabin. Zobaczmy, jakie mamy do wyboru!

Drabina a schody – co może się przydać?

Praca na drabinie na schodach nie należy do najbezpieczniejszych – chyba że posiadamy specjalną przedłużnicę z regulacją wysokości. Jej zastosowanie sprawi, że różnica pomiędzy różnymi wysokościami zostanie zniwelowana – cała konstrukcja zyska zatem na stabilności. W tym samym celu możemy także wykorzystać stabilizator ze specjalną nogą podwyższającą – dzięki tej podwójnej konstrukcji zyskamy jeszcze większe bezpieczeństwo w czasie pracy.

Uwaga!

Kupując stabilizator, koniecznie zwróćmy uwagę na rodzaj naszej drabiny i przedłużnicy. Inne akcesorium będzie pasować do klasycznej konstrukcji, a inne do takiej, która posiada wycięcie w dolnej części.

Akcesoria do drabin – w co warto się wyposażyć?

Bezpieczniejsza praca na drabinie – po jakie akcesoria sięgnąć?

Planując pracę przy elewacji budynku, z pewnością zastanawiamy się nad tym, jak oprzeć drabinę o ścianę, by była stabilna. Jest to trudne szczególnie wtedy, gdy chcemy mieć możliwość swobodnego manewrowania w trudno dostępnym miejscu, takim jak np. brzeg dachu czy rynna. Nasze bezpieczeństwo zwiększy tutaj zastosowanie uchwytu dystansowego. Korzystając z niego, będziemy mogli oprzeć drabinę o ścianę w taki sposób, by nie dotykała rynny czy okapu.

Bezpieczne prace konserwacyjne na dachu? To możliwe – wystarczy jedynie sięgnąć po pałąk do drabiny dachowej. Akcesorium jest wyposażone w specjalne zaczepy przeznaczone do przymocowania do kalenicy – gdy to zrobimy, zyskamy pewność, że drabina nie będzie się przesuwać podczas pracy. 

Zobacz też: Bezpieczna praca na rusztowaniu – o czym powinniśmy pamiętać?

Akcesoria do drabin – w co warto się wyposażyć?

Pozostałe akcesoria do drabin

Na nasz komfort pracy z drabiną mogą również wpłynąć inne akcesoria. Do tych najczęściej wykorzystywanych należą:

stopień do drabiny – zapewni nam komfort podczas długotrwałej pracy na wysokości – zyskamy po prostu większą powierzchnię do stabilnego postawienia stóp. Doskonale nadaje się także do używania w roli półki zawieszonej na szczeblach drabiny – położymy na niej narzędzia, które będą nam potrzebne do wykonania pracy;
pojemniki i torby na narzędzia – stosując je, będziemy mieć wszystkie narzędzia zawsze pod ręką – nie trzeba będzie schodzić z drabiny, aby ich użyć;
szpice do drabin – wbijając je w ziemię, zapobiegniemy zapadaniu się drabiny w grząskie, miękkie podłoże. Warto po niego sięgnąć przede wszystkim wtedy, gdy stawiamy drabinę na trawniku;
pomost do drabiny – pozwala na wykorzystywanie drabiny w roli podestu. Może też służyć za dodatkową półkę, na której postawimy potrzebne narzędzia;
uchwyt przyścienny – umożliwi przechowywanie drabiny na ścianie w garażu czy warsztacie – tak, by nie zawadzała i nie trzeba było uważać na to, by jej nie przewrócić.