Produkty

Akcesoria niezbędne do tapicerowania

Akcesoria niezbędne do tapicerowania

Prace związane z tapicerowaniem powierzamy zwykle wyspecjalizowanym w tej dziedzinie osobom. Nie zawsze jest to jednak konieczne – przy użyciu odpowiednich akcesoriów będziemy mogli samodzielnie wykonać nowe oparcie i siedzisko krzesła, pufy czy innego mebla. Oto, co będzie nam potrzebne.

W marketach budowlanych znajdziemy szeroką gamę produktów, które będą pomocne w wykonywaniu czynności tapicerskich. Mowa tu nie tylko o tkaninach, które możemy dobrać odpowiednio do naszego gustu oraz rodzaju obicia, które chcemy stworzyć. Co jeszcze będzie potrzebne do sprawnego tapicerowania?

Pianka tapicerska – pianki o różnej grubości będą potrzebne do stworzenia miękkich siedzisk czy oparć. Łatwo dotniemy ich arkusze do potrzebnych wymiarów, a Akcesoria tapicerskienastępnie wykończymy tkaniną.

Zszywacz tapicerski i zszywki – zszywacz, zwany również takerem, to niewielki przyrząd, który wraz z odpowiednimi zszywkami będzie pomocny podczas przytwierdzania wybranej tkaniny do danego podłoża – np. drewnianego czy drewnopodobnego. Do demontażu starych obić przydatny będzie natomiast wyciągacz do zszywek i gwoździ.

Klej tapicerski – dzięki specjalnemu klejowi będziemy mogli łączyć ze sobą różne materiały. Wśród tego typu preparatów znajdziemy środki przeznaczone do sklejania gum, skór, pianki i waty czy styropianu z samymi sobą, a także z materiałami drewnianymi, drewnopodobnymi i innymi. Dostępne są w sprayu, w postaci masy rozprowadzanej pędzlem oraz w formie przygotowanej do aplikacji za pomocą specjalnego pistoletu.

Gwoździe tapicerskie – to dekoracyjne akcesoria zwane również pinezkami. Dostępne są w formie pojedynczych elementów, ale także w postaci ozdobnych listew. Zszywki tapicerskieNadają się np. do pikowania oraz zdobienia obrzeży tapicerowanych siedzisk, oparć czy przedmiotów typu DIY.

Guziki tapicerskie – podobnie jak gwoździe, stanowią przede wszystkim element ozdobny, a wykorzystuje się je do pikowania. Pozwalają nadanie tapicerce ciekawej formy, a stosowane są przede wszystkim w wezgłowiach, obiciach drzwi czy poduchach. Dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach.

Pozostałe akcesoria

W zależności od prac, jakie będziemy chcieli przeprowadzić, możemy zaopatrzyć się także w wielobarwne nici tapicerskie, dekoracyjne sznury, a także okucia meblowe, kółka oraz nóżki. Dla stworzenia niektórych przedmiotów – przede wszystkim mebli – przydatne będą także różnego rodzaju płyty – pilśniowe, wiórowe albo sklejka.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Tapicerki do wyciszania drzwi – co warto o nich wiedzieć?

Tapicerki do wyciszania drzwi – co warto o nich wiedzieć?
Kiedy w mieszkaniu zaczyna się robić chłodno lub zbyt głośno, może być to związane z drzwiami zewnętrznymi. Skrzydła bez zabezpieczenia chociażby w po...
Czytaj więcej

Jak wykonać montaż tapicerki drzwiowej?

Jak wykonać montaż tapicerki drzwiowej?
Zastosowanie tapicerki drzwiowej daje wiele zalet. Będzie ona nie tylko warstwą wykończeniową drzwi, która ma poprawić ich atrakcyjność wizualną, ale ...
Czytaj więcej

Jak czyścić meble tapicerowane?

Jak czyścić meble tapicerowane?
Jeśli posiadamy tapicerowane meble, aby zachować ich świeży i ładny wygląd, warto regularnie je konserwować, czyścić i odświeżać. Jednak dobór metod c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria niezbędne do tapicerowania