Akcesoria przydatne podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to ważne wydarzenie, które należy dobrze zaplanować. Szczególnie wtedy, gdy zabieramy ze sobą cały dobytek – przenosimy nie tylko rzeczy osobiste, ale i meble, sprzęty i inne elementy wyposażenia. Jakie akcesoria pomogą nam usprawnić przeprowadzkę i ograniczyć panujący w jej trakcie chaos?

 

przeprowadzkaBez względu na to, czy przeprowadzkę organizujemy we własnym zakresie, czy korzystamy z usług specjalizującej się w tej dziedzinie firmy, do realizacji zadania będziemy potrzebować różnych akcesoriów. Dzięki nim wyniesiemy nasz dobytek z dotychczasowego lokum, przewieziemy go w nowe miejsce, zabezpieczymy przed ewentualnymi uszkodzeniami, a także opiszemy, co ułatwi później odnalezienie wszystkich rzeczy. W co więc należy się zaopatrzyć?

Kartony oraz pudła to podstawa. W nich poukładamy większość akcesoriów, które chcemy zabrać ze sobą do nowego mieszkania. W kartonach zmieścimy książki, buty, donice z kwiatami, płyty CD/DVD, talerze, kubki i wiele innych rzeczy. Należy jednak pamiętać, by nie przeładować kartonów – jeśli będą zbyt ciężkie, będziemy mieli kłopot z ich przenoszeniem, a w ostateczności mogą się nawet rozerwać, grożąc zniszczeniem naszego wyposażenia.

Worki foliowe będą stanowiły uzupełnienie kartonów, ale jeśli będą dość trwałe i mocne, mogą nawet je zastąpić. W nich przetransportujemy np. naszą odzież – bieliznę, swetry, spodnie, a także ręczniki, pościel, zasłony i inne podobne artykuły.

Folia bąbelkowa z pewnością będzie przydatna, jeśli musimy przetransportować cenne szklane czy porcelanowe zastawy, wazony, a także sprzęty elektroniczne czy AGD. Folię taką możemy zastąpić również gazetami albo papierem pakowym. W ten sposób uchronimy cenne przedmioty przed rozbiciem, pęknięciem czy porysowaniem.

Aby skutecznie i stabilnie owinąć ochronnym materiałem poszczególne akcesoria przydatna będzie także taśma klejąca pakowa. Wykorzystamy ją również w inny sposób – zakleimy nią np. szyldy w meblach albo przykleimy kluczyki do odpowiednich szafek. Taśma będzie również przydatna do oznaczenia lustra – znak X naklejony na zwierciadle będzie ostrzegał, by obchodzić się z tym przedmiotem wyjątkowo ostrożnie. Korzystanie z taśmy tego typu ułatwi nam specjalny dyspenser, dzięki któremu przyspieszymy zaklejanie kartonów i zapewnimy sobie wygodę podczas wykonywania tej czynności.

Przy pakowaniu wszystkich przedmiotów i szykowaniu ich do przetransportowania, powinniśmy koniecznie posługiwać się również flamastrem lub markerem. Za pudło na przeprowadzkęjego pomocą opiszemy poszczególne kartony czy pakunki – w ten sposób jeden rzut oka wystarczy, by dowiedzieć się, co znajduje się w którym pakunku. Co więcej, poszczególne kartony warto dodatkowo zaznaczyć, by zasygnalizować, że znajduje się w nich szczególnie delikatna zawartość, np. kryształy.

Dzięki tym akcesoriom nie tylko sprawnie przenieśmy wszystkie nasze rzeczy, ale również zapewnimy im maksymalne bezpieczeństwo i z łatwością odnajdziemy je w nowym miejscu.

Data publikacji: 24.09.2015