Produkty

Akcesoria przydatne podczas przeprowadzki

Akcesoria przydatne podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to ważne wydarzenie, które należy dobrze zaplanować. Szczególnie wtedy, gdy zabieramy ze sobą cały dobytek – przenosimy nie tylko rzeczy osobiste, ale i meble, sprzęty i inne elementy wyposażenia. Jakie akcesoria pomogą nam usprawnić przeprowadzkę i ograniczyć panujący w jej trakcie chaos?

przeprowadzkaBez względu na to, czy przeprowadzkę organizujemy we własnym zakresie, czy korzystamy z usług specjalizującej się w tej dziedzinie firmy, do realizacji zadania będziemy potrzebować różnych akcesoriów. Dzięki nim wyniesiemy nasz dobytek z dotychczasowego lokum, przewieziemy go w nowe miejsce, zabezpieczymy przed ewentualnymi uszkodzeniami, a także opiszemy, co ułatwi później odnalezienie wszystkich rzeczy. W co więc należy się zaopatrzyć?

Kartony oraz pudła to podstawa. W nich poukładamy większość akcesoriów, które chcemy zabrać ze sobą do nowego mieszkania. W kartonach zmieścimy książki, buty, donice z kwiatami, płyty CD/DVD, talerze, kubki i wiele innych rzeczy. Należy jednak pamiętać, by nie przeładować kartonów – jeśli będą zbyt ciężkie, będziemy mieli kłopot z ich przenoszeniem, a w ostateczności mogą się nawet rozerwać, grożąc zniszczeniem naszego wyposażenia.

Worki foliowe będą stanowiły uzupełnienie kartonów, ale jeśli będą dość trwałe i mocne, mogą nawet je zastąpić. W nich przetransportujemy np. naszą odzież – bieliznę, swetry, spodnie, a także ręczniki, pościel, zasłony i inne podobne artykuły.

Folia bąbelkowa z pewnością będzie przydatna, jeśli musimy przetransportować cenne szklane czy porcelanowe zastawy, wazony, a także sprzęty elektroniczne czy AGD. Folię taką możemy zastąpić również gazetami albo papierem pakowym. W ten sposób uchronimy cenne przedmioty przed rozbiciem, pęknięciem czy porysowaniem.

Aby skutecznie i stabilnie owinąć ochronnym materiałem poszczególne akcesoria przydatna będzie także taśma klejąca pakowa. Wykorzystamy ją również w inny sposób – zakleimy nią np. szyldy w meblach albo przykleimy kluczyki do odpowiednich szafek. Taśma będzie również przydatna do oznaczenia lustra – znak X naklejony na zwierciadle będzie ostrzegał, by obchodzić się z tym przedmiotem wyjątkowo ostrożnie. Korzystanie z taśmy tego typu ułatwi nam specjalny dyspenser, dzięki któremu przyspieszymy zaklejanie kartonów i zapewnimy sobie wygodę podczas wykonywania tej czynności.

Przy pakowaniu wszystkich przedmiotów i szykowaniu ich do przetransportowania, powinniśmy koniecznie posługiwać się również flamastrem lub markerem. Za pudło na przeprowadzkęjego pomocą opiszemy poszczególne kartony czy pakunki – w ten sposób jeden rzut oka wystarczy, by dowiedzieć się, co znajduje się w którym pakunku. Co więcej, poszczególne kartony warto dodatkowo zaznaczyć, by zasygnalizować, że znajduje się w nich szczególnie delikatna zawartość, np. kryształy.

Dzięki tym akcesoriom nie tylko sprawnie przenieśmy wszystkie nasze rzeczy, ale również zapewnimy im maksymalne bezpieczeństwo i z łatwością odnajdziemy je w nowym miejscu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Aranżacja wnętrz – alternatywne wykorzystanie kartonów

Aranżacja wnętrz – alternatywne wykorzystanie kartonów
Stare kartony to doskonały materiał do konstruowania mebli i ozdób do domu. Jest tani, ekologiczny, powszechnie dostępny i łatwy w obrób...
Czytaj więcej

Do czego można wykorzystać tekturę piwną?

Do czego można wykorzystać tekturę piwną?
Dla tektury piwnej zastosowanie możemy znaleźć niemal wszędzie. Jej istotną cechą jest to, że łatwo możemy ją zginać i kleić w taki sposób, który nie ...
Czytaj więcej

Procedura wywłaszczenia nieruchomości

Procedura wywłaszczenia nieruchomości
Konstytucja gwarantuje nam prawo do własności, jednakże zostawia furtki, poprzez które realizowane są cele wyższe od posiadania i rozporządzania rzecz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.11.2015
Czeka mnie spora przeprowadzka bo wraz z rodziną wynosimy się z domy, w którym żyliśmy 12 lat... Dziękuję za rady! Są pomocne. Choć zdałoby się więcej o tym jak przenosic wielkie meble

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria przydatne podczas przeprowadzki