Nowoczesny zlewozmywak do modnej kuchni

Zlewozmywak kuchenny musi być użyteczny, trwały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Nie oznacza to jednak, że nie powinien prezentować się estetycznie. Warto wybrać zlewozmywak funkcjonalny i modny jednocześnie.

zlew w kuchnizlew w kuchnizlew w kuchnizlew w kuchni

Zlewozmywak z granitu czy kompozytu? – materiał ma znaczenie

Jakość nigdy nie wychodzi z mody. Za zlewozmywaki wysokiej jakości uznaje się te, które są trwałe, służą przez wiele lat, nie zarysowują się, nie odgniatają ani nie odbarwiają. Przez długi czas wyglądają na nowe, dodając naszej kuchni elegancji i świeżości.

Hitem ostatnich lat są zlewy z granitu – materiału występującego w wielu kolorach, od białego i kremowego po szary i czarny. Granitowy zlew może być wykończony na wysoki połysk lub pozostać matowy. Mamy też możliwość wybrania modelu z drobinkami złota. Za efektowność musimy niestety zapłacić. Najprostszy model zlewozmywaka z granitu kosztuje ok. 450 zł, najdroższy nawet 4500 zł. Podczas zakupu warto mieć na uwadze, że na ciemnych barwach zacieki będzie widać bardziej.

Nowoczesnym zlewem do kuchni jest model kompozytowy. Kosztuje mniej od granitowego, ale oba bazują na tym samym surowcu – są wykonane z pochodnych granitu. Ich różnica tkwi w dodatku ilości żywicy poliestrowej, której w zlewozmywaku kompozytowym jest więcej. Z tego względu jest bardziej elastyczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Modna klasyka: zlewozmywak z ceramiki, szkła, stali nierdzewnej

 

zlewozmywak nowoczesnyzlewozmywak nowoczesnyzlewozmywak nowoczesnyzlewozmywak nowoczesny

Częstym kryterium wyboru zlewozmywaka jest elegancja – ona również nie przestaje być modna. Najczęściej kupowanym zlewozmywakiem wciąż jest model wykonany ze stali nierdzewnej. Na tle innych zlewów kuchennych prezentuje się atrakcyjnie pod względem ceny oraz trwałości. Jest łatwy w czyszczeniu i pasuje do wszystkich wnętrz, zwłaszcza modnych obecnie kuchni minimalistycznych.

Biała ceramika to materiał ponadczasowy. Wykonany z niej zlewozmywak kuchenny jest schludny, sterylny, pełen klasy. Pasuje do kuchni białych i małych, bo w połączeniu z jasnymi meblami optycznie powiększa przestrzeń.

Ciekawe i oryginalne są zlewozmywaki ze szkła, koniecznie hartowanego, by wykazywały odporność na zarysowania czy uderzenia. Nawiązują do naczyń używanych w kuchni, np. misek i salaterek. Są transparentne, a więc optycznie nie zabierają przestrzeni.

Przed zakupem zlewozmywaka warto skorzystać z gotowych porównań modeli zlewozmywaków, by wiedzieć, które rozwiązanie sprawdzi się w naszej kuchni najlepiej.

Zlewozmywak kuchenny a kształt i liczba komór

Popularne zlewozmywaki są prostokątne i mają jedną lub dwie komory. Na nich jednak asortyment się nie kończy. Modny zlew kuchenny może przybrać kształt wielokąta, owalu, półokręgu i okręgu, a może być niekonwencjonalny i dopasowany do wymiarów naszej kuchni.

Czy wiesz, że...?

Przygotowując się do zakupu nowoczesnego zlewozmywaka, nie musimy planować jego wbudowania w szafkę. To rozwiązanie popularne i wygodne, jednak lepszy efekt uzyskamy, decydując się na zlewozmywak wolnostojący w stylu retro lub nakładany, który w porównaniu z modelem wpuszczanym wyróżnia się szeregiem zalet.

zlewozmywak granitowyzlewozmywak granitowyzlewozmywak granitowyzlewozmywak granitowy

Nowoczesny zlewozmywak z udogodnieniami

Minimalizm dowartościowuje zlewozmywaki jednokomorowe – mniej funkcjonalne, ale też zajmujące mniej miejsca. Występujące w nich ociekacze przybierają fantazyjne kształty, przemieniając zwykłą kwadratową czy okrągłą komorę w coś nietypowego. Ciekawym rozwiązaniem są również zlewozmywaki półtora- oraz dwu i półkomorowe.

Nowoczesne zlewozmywaki mają wbudowane ociekacze, ale nie tylko. Bogata oferta produktów pozwala na wybranie modelu z drobnymi półeczkami na sztućce, uchwytami na szklanki, a także doskonale znanymi z zagranicznych filmów rozdrabniaczami odpadków – bardzo przydatnymi, jeśli lubimy gotować i robimy to często.

Decydując się na nowoczesny zlewozmywak z innego niż tradycyjna stal nierdzewna materiału oraz o oryginalnym kształcie, musimy dobrać do niego baterię. Na szczęście nie jest to problemem – marki wychodzą naprzeciw osobom planującym modną aranżację kuchni. Baterie cechuje dekoracyjna powierzchnia odpowiadająca materiałowi zlewozmywaka, np. granitowi.

Data publikacji: 28.03.2018